Czarny piatek

Artykuły - Czarny piatek (35)

 • ​Czarny Piątek - trzeba uważać na internetowych oszustów podczas Black Friday

  ​Czarny Piątek - trzeba uważać na internetowych oszustów podczas Black Friday

  W związku ze zbliżającym się sezonem wyprzedaży z okazji Czarnego Piątku (29 listopada) cyberprzestępcy biorą na celownik klientów sklepów internetowych oferujących towary z kategorii moda, obuwie, prezenty, zabawki oraz biżuteria. Klienci, którzy w nadchodzących tygodniach będą szukali okazji w tych obszarach, powinni zachować ostrożność podczas dokonywania zakupów online.
 • Czy agencje ratingowe zrobią Polsce czarny piątek?

  Czy agencje ratingowe zrobią Polsce czarny piątek?

  Ekonomiści nie spodziewają się pogorszenia oceny wiarygodności kredytowej Polski, choć niektórzy wskazują na argumenty przemawiające za takim ruchem, którym nie byliby zaskoczeni. W piątek wyniki przeglądu ratingu naszego kraju zaprezentują dwie agencje: Fitch i Moody's.
 • Czarny Piątek znów był bezlitosny dla e-sklepów

  Czarny Piątek znów był bezlitosny dla e-sklepów

  Czarnopiątkowe szaleństwo zakupów w coraz większym stopniu przenosi się do Internetu - według danych Adobe Digital, internetowa sprzedaż w tym dniu wzrosła względem minionego roku o rekordowe 21,6 proc. Polskie sklepy notowały nawet trzykrotnie większą liczbę odwiedzin w stosunku do zwykłych dni handlowych. Ruch w sieci zaskoczył niektóre e-sklepy na tyle, że ich strony www nie wytrzymały obciążenia.
 • UOKiK: Czarny Piątek - prawa konsumentów

  UOKiK: Czarny Piątek - prawa konsumentów

  Czy mogę reklamować towar kupiony w obniżonej cenie? Co zrobić, jeśli cena przy kasie okaże się wyższa niż na metce? Jak zrezygnować z zakupów w zagranicznym sklepie internetowym? Dziś Czarny Piątek. Zanim zrobisz zakupy, przeczytaj porady UOKiK oraz Europejskiego Centrum Konsumenckiego.
 • Zakupy w Czarny Piątek drogie jak nigdy

  Zakupy w Czarny Piątek drogie jak nigdy

  Z powodu rekordowo słabego złotego nie opłaca się w Czarny Piątek robić zakupów w zagranicznych sklepach. Są one o około 5 proc. droższe niż rok temu, a wiele produktów kupowanych w zagranicznych sklepach internetowych jest droższych niż w Polsce.
 • Czarny piątek brytyjskiego funta

  Czarny piątek brytyjskiego funta

  Inwestorzy, instytucje finansowe i obserwatorzy rynku przecierali oczy ze zdumienia, patrząc na wykres brytyjskiego funta. O godzinie pierwszej w nocy funt "stracił grunt pod stopami", będąc notowanym do amerykańskiego dolara najniżej od 31 lat. Sam ruch brytyjskiego funta jest bardzo zastanawiający i cały rynek finansowy od kilku godzin nie jest w stanie do końca wytłumaczyć, co dokładnie się stało.
 • Możliwy "czarny piątek" wieczorem?

  Możliwy "czarny piątek" wieczorem?

  Wycena rynków finansowych jak i zakładów bukmacherskich mocno przechyliła się w stronę zwycięstwa zwolenników pozostania UK w UE (premia za Brexit w kursie funta spadła tylko do 1% wobec 5% w szczycie w ub.tygodniu; prawdopodobieństwo wyjścia w zakładach bukmacherskich spadło poniżej 25% wobec około 45% w ub. tygodniu).
 • Słowik: Czarny piątek polskiego handlu

  Słowik: Czarny piątek polskiego handlu

  Black Friday z niespotykaną dotąd siłą przybył do Polski. To taki dzień, kiedy sklepy oferują swoje towary za grosze, a konsumenci się biją o każdą rzecz niczym o karpia bądź crocsy.
 • Czarny Piątek był porażką, poniedziałek będzie sukcesem?

  Czarny Piątek był porażką, poniedziałek będzie sukcesem?

  Sprzedaż w amerykańskich sklepach w czasie Thanksgiving Day (Święta Dziękczynienia) i Black Friday (Czarnego Piątku, początek wyprzedaży) rok do roku zniżkowała. Wydatki klientów w tym czasie są probierzem zysków handlu w całym okresie świątecznym, który jest najlepszy w roku.
 • "Czarny piątek": Rekordowe zakupy w Stanach Zjednoczonych

  "Czarny piątek": Rekordowe zakupy w Stanach Zjednoczonych

  Pierwszy piątek po Dniu Dziękczynienia uznawany jest za początek sezonu zakupów przed świętami Bożego Narodzenia. W tym roku był to najprawdopodobniej dzień rekordowy, i to pod wieloma względami.