Sport - Czarnogóra

Synonimy:
czarnogora,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Czarnogóra (119)

 • Koronawirus w Czarnogórze. Zakazili się na meczu w Serbii?

  Koronawirus w Czarnogórze. Zakazili się na meczu w Serbii?

  Dwa tygodnie po ogłoszeniu przez Czarnogórę wygaśnięcia epidemii koronawirusa w tym kraju, służby medyczne w Podgoricy poinformowały o stwierdzeniu nowych przypadków infekcji. Jako źródło zakażenia wskazywany jest mecz piłkarski w sąsiedniej Serbii.
 • El. Euro 2020. Anglia - Czarnogóra 7-0 w meczu grupy A

  El. Euro 2020. Anglia - Czarnogóra 7-0 w meczu grupy A

  W meczu grupy A eliminacji Euro 2020 Anglia pokonała przed własną publicznością Czarnogórę aż 7-0! Podopieczni Garetha Southgate'a byli zdecydowanymi faworytami tego starcia, lecz tak okazałe zwycięstwo wcale nie było oczywiste. Motywacja towarzysząca Wyspiarzom była jednak podwójna: każda zdobycz punktowa dawała im awans na Euro, a poza tym chcieli uczcić swój piękny jubileusz.
 • W ekstraklasie Czarnogóry zdobywają najmniej bramek

  W ekstraklasie Czarnogóry zdobywają najmniej bramek

  Kilka lat temu Czarnogóra remisowała z Anglią w el. MŚ i ME, ale nigdy do finałowych turniejów nie awansowała. Najlepsi piłkarze z tego bałkańskiego kraju grają w czołowych ligach, zaś czarnogórska ekstraklasa jest najgorsza w Europie pod względem średniej bramek.
 • Czarnogóra - Armenia 4-1 w eliminacjach MŚ

  Czarnogóra - Armenia 4-1 w eliminacjach MŚ

  Czarnogóra pokonała Armenię 4-1 w spotkaniu eliminacji mistrzostw świata. W grupie E występuje też reprezentacji Polski.
 • Porażka Czarnogóry w towarzyskim meczu z Iranem

  Porażka Czarnogóry w towarzyskim meczu z Iranem

  Czarnogóra przegrała towarzysko z reprezentacja Iranu 1-2 (1-1). Mecz został rozegrany w Podgoricy. Czarnogórcy są rywalami Polaków w eliminacjach mistrzostw świata.
 • El. MŚ 2018. Druga drużyna z "polskiej" grupy może nie zagrać w barażu

  El. MŚ 2018. Druga drużyna z "polskiej" grupy może nie zagrać w barażu

  Czarnogóra w grupie E zajmuje drugie miejsce i do prowadzącej Polski traci sześć punktów. Ekipa z Bałkanów ma najsłabszy dorobek ze wszystkich wiceliderów grup. Jeden zespół z drugiego miejsca nie zagra w barażu o awans.
 • Czarnogóra – Polska. Pazdan: Jeśli wygramy, otworzy nam się autostrada do MŚ

  Czarnogóra – Polska. Pazdan: Jeśli wygramy, otworzy nam się autostrada do MŚ

  - Czy będą race, czy ich nie będzie, trzeba się skupić na tym, co wydarzy się na boisku - powiedział Michał Pazdan, środkowy obrońca reprezentacji Polski przed niedzielnym meczem z Czarnogórą w el. MŚ.
 • Czarnogóra – Polska. Kłopot w środku pola „Biało-czerwonych”

  Czarnogóra – Polska. Kłopot w środku pola „Biało-czerwonych”

  Grzegorz Krychowiak nie gra w klubie i na kluczowy mecz z Czarnogórą w el. MŚ (26 marca, godz. 20.45) może przyjechać nieprzygotowany. – Mimo problemów Grześka postawiłbym na sprawdzoną trójkę: Krychowiak, Mączyński, Zieliński – przekonuje w rozmowie z Interią Waldemar Prusik, były reprezentant Polski.
 • Czarnogóra - Polska. Możliwe powołanie Vucinica, a potem przenosiny do Włoch

  Czarnogóra - Polska. Możliwe powołanie Vucinica, a potem przenosiny do Włoch

  Jeden z najbardziej znanych czarnogórskich piłkarzy Mirko Vucinić od listopada 2015 roku nie zagrał w żadnym meczu, ale ma zostać powołany na spotkanie z Polską w eliminacjach mistrzostw świata. Latem może przenieść się do Włoch. Mecz odbędzie się 26 marca w Podgoricy.
 • Polska U21 - Czarnogóra U21 6-0 w meczu towarzyskim

  Polska U21 - Czarnogóra U21 6-0 w meczu towarzyskim

  Były piękne bramki, ale też brzydkie faule i przepychanki. Młodzieżowa reprezentacja Polski w Gdyni rozbiła Czarnogórę 6-0.