Cypr

Artykuły - Cypr (340)

 • Cypr nadal atrakcyjny dla polskiego przedsiębiorcy

  Cypr nadal atrakcyjny dla polskiego przedsiębiorcy

  Wielostronna konwencja podatkowa MLI oraz zmiany ustaw podatkowych miały w znaczący sposób wpłynąć na sytuację polskich przedsiębiorców będących udziałowcami lub właścicielami zagranicznych spółek. Jednak mimo prób wprowadzenia nowych obostrzeń ulokowanie majątku i obrót nim w obcych jurysdykcjach nadal są bardzo opłacalne. Wciąż jednym z najatrakcyjniejszych kierunków jest należący do Unii Europejskiej Cypr.
 • Cypr - wakacje przez 365 dni w roku!

  Cypr - wakacje przez 365 dni w roku!

  Jeśli jesteś miłośnikiem plażowania, aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu i… kotów, to Cypr jest idealnym kierunkiem wakacyjnym dla Ciebie.
 • Urząd Skarbowy żąda 24 mln zł od właścicieli Reserved

  Urząd Skarbowy żąda 24 mln zł od właścicieli Reserved

  Firma odzieżowa LPP zawyżała koszty podatkowe w 2012 r. - twierdzi gdański urząd kontroli skarbowej. Żąda uregulowania wielomilionowych zaległości wraz z odsetkami za zwłokę.
 • Turcja: Premier popiera rozmowy w sprawie zjednoczenia Cypru

  Turcja: Premier popiera rozmowy w sprawie zjednoczenia Cypru

  Premier Turcji Binali Yildirim oświadczył, że jego kraj popiera kontynuowanie rozmów, dotyczących zjednoczenia Cypru. Ostrzegł przy tym, że jest to ostatnia szansa na osiągnięcie porozumienia. Rozmowy są wspierane przez ONZ.
 • Nie żyje dwóch strażaków. Pożar trawi Cypr

  Nie żyje dwóch strażaków. Pożar trawi Cypr

  Od trzech dni płonie las w górach Troodos w południowo-zachodniej części Cypru. Pożar wymyka się spod kontroli, we wtorek zmarł drugi strażak; pierwszy poniósł śmierć dzień wcześniej - poinformowały władze. Jeden z rannych strażaków jest w stanie krytycznym.
 • Porwanie egipskiego samolotu. Niebezpieczny precedens

  Porwanie egipskiego samolotu. Niebezpieczny precedens

  Jeśli potwierdzą się informacje, że motywem porwania egipskiego samolotu lecącego z Aleksandrii do Kairu, były sprawy osobiste, to mamy do czynienia z niebezpiecznym precedensem. To typowy akt terroru o charakterze kryminalnym, którego możliwość wystąpienia, jak się wydawało, została już wyeliminowana - mówi w rozmowie z Interią Andrzej Mroczek z Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas.
 • Donald Tusk: Porozumienie z Turcją wymaga dalszych prac

  Donald Tusk: Porozumienie z Turcją wymaga dalszych prac

  ​Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk poinformował, że porozumienie z Turcją ws. kryzysu migracyjnego wciąż wymaga dalszych prac. Tusk spotkał się dziś z prezydentem Cypru Nicosem Anastasiadesem.
 • Uchodźcy w Europie: To pierwszy taki przypadek

  Uchodźcy w Europie: To pierwszy taki przypadek

  Łodzie ze 140 migrantami dotarły do brytyjskiej bazy wojskowej na Cyprze. To pierwszy przypadek przypłynięcia uchodźców na terytorium Wielkiej Brytanii, bo taki status posiada baza w Akrotiri.
 • Cypr: Chcą sprzedać port Limassol

  Cypr: Chcą sprzedać port Limassol

  Cypr szuka strategicznego inwestora dla swojego najważniejszego morskiego portu Limassol.
 • Cypr nie tylko na wakacje

  Cypr nie tylko na wakacje

  Polacy często wybierają Cypr dla swoich wakacyjnych planów. Co ciekawe, w ostatnim czasie to także coraz popularniejsze miejsce dla inwestycji w nieruchomości.

Filmy - Cypr (10)

 • Polacy za granicą - Cypr

  Winnice Gruzji, lodowce Islandii, plaże Cypru, zaułki Istambułu - czy w tych miejscach spotkamy naszych rodaków? Oczywiście! Agnieszka Kołodziejska i Tomek Florkiewicz odwiedzają Polaków, których losy rzuciły w różne zakątki świata. W nowym programie "Polacy za granicą" spotkacie ciekawych ludzi, poznacie ich pasje oraz odkryjecie niezwykłe miejsca, które czasem znajdują się bliżej, niż nam się wydaje.
 • Oto największy park wodny Europy!

  W parku wodnym na Cyprze znaleźć można aż 18 różnych zjeżdżalni wodnych. I jak na grecką wyspę przystało – wszystko łączy się tu z mitami greckimi!
 • Brytyjska baza wojskowa więzieniem dla uchodźców

  Kilkanaście rodzin uchodźców już od 18 lat żyje na ziemi niczyjej. W październiku 1998 roku uszkodzona łódź z 74 osobami na pokładzie, dotarła do wybrzeży Cypru. - Zobaczyłem żołnierza i zacząłem biec w jego kierunku – wspomina Tag Bashir, uchodźca z Sudanu, który znajdował się w tamtej łodzi. – Zapytałem gdzie jesteśmy i opowiedziałem mu o dziurawej łodzi pełnej ludzi, którzy czekają przy skałach. Powiedział, że wszystko będzie dobrze, że jesteśmy bezpieczni, bo to brytyjska baza wojskowa – dodaje rozbitek. Okazało się, że na Cyprze uchodźcy rzeczywiście są bezpieczni, ale wyspa okazała się przystankiem końcowym w ich podróży do Europy. Pod względem prawnym mieszkają na terytorium brytyjskim, ale brytyjskie władze nie chcą wydać zgody na azyl. Cypryjskie władze umywają ręce.
 • Pozostał po nim tylko fragment czaszki...

  Krwawy konflikt, który poprzedził turecką inwazję na Cypr w 1974 r., pochłonął tysiące ofiar. Dziś specjalny komitet ds. zaginionych - w którego skład wchodzą zarówno cypryjscy Grecy, jak i Turcy - szuka szczątków pomordowanych i próbuje przywrócić im tożsamość. Nie zawsze jest to łatwe. Marios miał 10 lat, kiedy tureccy żołnierze zabrali jego ojca. Dziś wiadomo już, że mężczyzna nie żyje. W 2010 r. na dnie studni odnaleziono fragment jego czaszki. Syn koniecznie chce znaleźć pozostałe szczątki ojca i poznać prawdę o jego śmierci...