Cypr

Artykuły - Cypr (329)

 • Czy dawny cypryjski kurort odzyska blask?

  Czy dawny cypryjski kurort odzyska blask?

  Warosia to miasto w pobliżu Famagusty, w północno-wschodniej części Cypru. Kiedyś cieszyło się wielką popularnością i prestiżem, ale od czasu inwazji tureckiej na Cypr w 1974 r. jest opustoszałe.
 • Spektakularny skarb u wybrzeży Cypru

  Spektakularny skarb u wybrzeży Cypru

  U wybrzeży Cypru odkryto starożytny skarb - pierwszy znany "nietknięty wrak rzymski". Jakie tajemnice skrywa?
 • Ostrzeżenie o przypadkach podszywania się pod pracowników CySEC

  Ostrzeżenie o przypadkach podszywania się pod pracowników CySEC

  Cypryjska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC) otrzymała od uczestników rynku zgłoszenia w sprawie oszustw polegających na podszywaniu się pod pracowników CySEC.
 • Cypr. Kraj może zarobić miliardy na eksporcie gazu

  Cypr. Kraj może zarobić miliardy na eksporcie gazu

  Minister energetyki Cypru Jeorjos Lakkotrypis powiedział w środę, że ta śródziemnomorska wyspa może zarobić ponad 9 mld dolarów w ciągu 18 lat na eksporcie gazu wydobywanego z podmorskiego złoża Afrodyta - informuje AP.
 • Cypr nadal atrakcyjny dla polskiego przedsiębiorcy

  Cypr nadal atrakcyjny dla polskiego przedsiębiorcy

  Wielostronna konwencja podatkowa MLI oraz zmiany ustaw podatkowych miały w znaczący sposób wpłynąć na sytuację polskich przedsiębiorców będących udziałowcami lub właścicielami zagranicznych spółek. Jednak mimo prób wprowadzenia nowych obostrzeń ulokowanie majątku i obrót nim w obcych jurysdykcjach nadal są bardzo opłacalne. Wciąż jednym z najatrakcyjniejszych kierunków jest należący do Unii Europejskiej Cypr.
 • Cypr - wakacje przez 365 dni w roku!

  Cypr - wakacje przez 365 dni w roku!

  Jeśli jesteś miłośnikiem plażowania, aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu i… kotów, to Cypr jest idealnym kierunkiem wakacyjnym dla Ciebie.
 • Urząd Skarbowy żąda 24 mln zł od właścicieli Reserved

  Urząd Skarbowy żąda 24 mln zł od właścicieli Reserved

  Firma odzieżowa LPP zawyżała koszty podatkowe w 2012 r. - twierdzi gdański urząd kontroli skarbowej. Żąda uregulowania wielomilionowych zaległości wraz z odsetkami za zwłokę.
 • Turcja: Premier popiera rozmowy w sprawie zjednoczenia Cypru

  Turcja: Premier popiera rozmowy w sprawie zjednoczenia Cypru

  Premier Turcji Binali Yildirim oświadczył, że jego kraj popiera kontynuowanie rozmów, dotyczących zjednoczenia Cypru. Ostrzegł przy tym, że jest to ostatnia szansa na osiągnięcie porozumienia. Rozmowy są wspierane przez ONZ.
 • Nie żyje dwóch strażaków. Pożar trawi Cypr

  Nie żyje dwóch strażaków. Pożar trawi Cypr

  Od trzech dni płonie las w górach Troodos w południowo-zachodniej części Cypru. Pożar wymyka się spod kontroli, we wtorek zmarł drugi strażak; pierwszy poniósł śmierć dzień wcześniej - poinformowały władze. Jeden z rannych strażaków jest w stanie krytycznym.
 • Porwanie egipskiego samolotu. Niebezpieczny precedens

  Porwanie egipskiego samolotu. Niebezpieczny precedens

  Jeśli potwierdzą się informacje, że motywem porwania egipskiego samolotu lecącego z Aleksandrii do Kairu, były sprawy osobiste, to mamy do czynienia z niebezpiecznym precedensem. To typowy akt terroru o charakterze kryminalnym, którego możliwość wystąpienia, jak się wydawało, została już wyeliminowana - mówi w rozmowie z Interią Andrzej Mroczek z Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas.

Filmy - Cypr (11)

 • Podróże marzeń - Cypr

  Cypr, Wyspa Afrodyty leżąca we wschodniej części miski Morza Śródziemnego, oczekuje na turystów z ciepłą słoneczną pogodą, zróżnicowanym krajobrazem i przyjaznymi mieszkańcami. W swej długiej historii wyspa stanowiła łakomy kąsek dla kolejnych najeźdźców: Fenicjan, Greków, Rzymian i Turków. Wszyscy zdobywcy pozostawili ślady swojej bytności - wspaniałe mozaiki, ciche świątynie, ogromne forty oraz cienkie minarety meczetów.
 • Polacy za granicą - Cypr

  Winnice Gruzji, lodowce Islandii, plaże Cypru, zaułki Istambułu - czy w tych miejscach spotkamy naszych rodaków? Oczywiście! Agnieszka Kołodziejska i Tomek Florkiewicz odwiedzają Polaków, których losy rzuciły w różne zakątki świata. W nowym programie "Polacy za granicą" spotkacie ciekawych ludzi, poznacie ich pasje oraz odkryjecie niezwykłe miejsca, które czasem znajdują się bliżej, niż nam się wydaje.
 • Oto największy park wodny Europy!

  W parku wodnym na Cyprze znaleźć można aż 18 różnych zjeżdżalni wodnych. I jak na grecką wyspę przystało – wszystko łączy się tu z mitami greckimi!
 • Brytyjska baza wojskowa więzieniem dla uchodźców

  Kilkanaście rodzin uchodźców już od 18 lat żyje na ziemi niczyjej. W październiku 1998 roku uszkodzona łódź z 74 osobami na pokładzie, dotarła do wybrzeży Cypru. - Zobaczyłem żołnierza i zacząłem biec w jego kierunku – wspomina Tag Bashir, uchodźca z Sudanu, który znajdował się w tamtej łodzi. – Zapytałem gdzie jesteśmy i opowiedziałem mu o dziurawej łodzi pełnej ludzi, którzy czekają przy skałach. Powiedział, że wszystko będzie dobrze, że jesteśmy bezpieczni, bo to brytyjska baza wojskowa – dodaje rozbitek. Okazało się, że na Cyprze uchodźcy rzeczywiście są bezpieczni, ale wyspa okazała się przystankiem końcowym w ich podróży do Europy. Pod względem prawnym mieszkają na terytorium brytyjskim, ale brytyjskie władze nie chcą wydać zgody na azyl. Cypryjskie władze umywają ręce.