cyfrowa rekonstrukcja

Artykuły - Cyfrowa rekonstrukcja (7)

 • "Człowiek z żelaza" odzyskał dawny blask

  "Człowiek z żelaza" odzyskał dawny blask

  "Niech pan teraz zrobi film o nas" - poprosił młody stoczniowiec Andrzeja Wajdę, gdy ten w sierpniu 1980 roku przyjechał na Wybrzeże. I tak się stało. O tym, że "Człowiek z żelaza" (1981), jedyny film reżysera zrealizowany na społeczne zamówienie, 30 lat później nie tylko nie pokrył się rdzą, ale - dzięki rekonstrukcji cyfrowej - odzyskał dawny blask, przekonać się będzie można już 10 grudnia (poniedziałek) w warszawskim kinie Kultura, gdzie odbędzie się uroczysty pokaz zrekonstruowanego cyfrowo filmu "Człowiek z żelaza".
 • "Zabij mnie, glino": Amerykański film polskiej produkcji

  "Zabij mnie, glino": Amerykański film polskiej produkcji

  Duże pieniądze i szybkie samochody, strzelaniny i pościgi, twardzi mężczyźni i piękne kobiety, czyli amerykańskie kino po polsku, i to w najwyższej, cyfrowej jakości. 15 października (poniedziałek) w warszawskim kinie Kultura odbędzie się uroczysty pokaz zrekonstruowanego cyfrowo filmu "Zabij mnie, glino".
 • Zrekonstruowane "Psy 2" w telewizji

  Zrekonstruowane "Psy 2" w telewizji

  Po raz pierwszy w historii Telewizji Polskiej kanał TVP HD pokaże zrekonstruowany cyfrowo film Władysława Pasikowskiego "Psy 2. Ostatnia krew". Kultowy obraz, będący kontynuacją "Psów", wyemitowany zostanie sobotę 25 sierpnia o godz. 22.10.
 • Wajda obejrzał "Niewinnych czarodziejów"

  Wajda obejrzał "Niewinnych czarodziejów"

  - To jest bardzo ważna i dobra rzecz oraz słuszny kierunek, żeby nasze filmy mogły się ukazać w takiej cyfrowej wersji - mówił Andrzej Wajda przed premierą filmu "Niewinni czarodzieje". Widzowie zgromadzeni w poniedziałek, 13 czerwca, w warszawskim Kinie Kultura mieli wyjątkową okazję, by obejrzeć ten kultowy film w nowej, zrekonstruowanej cyfrowo wersji.
 • Tragiczna historia Cybulskiego w tle

  Tragiczna historia Cybulskiego w tle

  Daniel Olbrychski, Janusz Morgenstern, Jerzy "Duduś" Matuszkiewicz, Iga Cembrzyńska i Ignacy Gogolewski na scenie oraz wypełniona po brzegi sala warszawskiego Kina Kultura - taka była sceneria poniedziałkowej premiery odnowionego cyfrowo filmu "Jowita".
 • Najpiękniejszy polski film młodzieżowy?

  Najpiękniejszy polski film młodzieżowy?

  "Do widzenia, do jutra" to kolejny tytuł polskiej klasyki filmowej, który poddany został cyfrowej rekonstrukcji obrazu w domu postprodukcyjnym The Chimney Pot. Odnowiony film w reżyserii Janusza Morgensterna i ze zdjęciami Jana Laskowskiego będzie miał swoją oficjalną premierę 24 stycznia w warszawskim kinie Kultura.
 • "Wesele" zostało odnowione

  "Wesele" zostało odnowione

  102 minuty taśmy filmowej, 11 aktów, prawie 147 000 klatek, a każda z nich starannie odnowiona. 13 grudnia w warszawskim kinie Kultura został zaprezentowany efekt kilkumiesięcznej pracy domu postprodukcyjnego The Chimney Pot: cyfrowo zrekonstruowane "Wesele" Andrzeja Wajdy ze zdjęciami Witolda Sobocińskiego.