cyberatak

Artykuły - Cyberatak (283)

Filmy - Cyberatak (6)

 • Cyberatak – to może spotkać każdego. Jak się przed tym ustrzec?

  Cyberatak może spotkać każdego! Swoją historią podzieliła się ofiara cyberprzestępstwa Alina Szypuła. Jak działają hakerzy i jak się przed nimi ustrzec? Jak zadbać o bezpieczeństwo w sieci? O tym opowiedział ekspert cyberbezpieczeństwa Wojtek Gołębiowski. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Co druga firma w Polsce nie jest przygotowana na atak hakerów

  Każdego dnia hakerzy atakują firmy na świecie ponad 6,5 miliona razy. Rok 2017 jest rekordowy, jeśli chodzi o aktywność hakerów na całym świecie. Jak wynika z badań Check Point, w Polsce ponad 90% firm doświadczyło co najmniej kilkudziesięciu ataków w ciągu roku, jednocześnie wzrosły koszty wynikające z cyberataków. Średni koszt jednorazowego ataku na polską firmę średniej wielkości sięga 1,5 mln złotych.
 • Tak działała jednostka 61398 - chińska cyberarmia

  Amerykańska firma Mandiant, po przeprowadzonym śledztwie, poinformowała, że od 2006 roku tajemnicza chińska jednostka 61398, której siedziba główna znajduje się w jednej z dzielnic Szanghaju, prawdopodobnie przeprowadziła ponad 140 ataków na amerykańskie firmy oraz instytucje, kradnąc terabajty poufnych danych. Członkami 61398 są wysokiej klasy informatycy, będący w służbie chińskiej armii. Opublikowany przez Mandiant film pokazuje, w jaki sposób chińscy hakerzy mieli kraść informacje i szpiegować firmy z USA.
 • Tak będą wyglądać wojny przyszłości!

  W przyszłości wojny toczyć się będą w cyberprzestrzeni. Światowa sieć stanie się areną walk, w których kluczową rolę odgrywać będą błyskawiczne reakcje. Wielu uważa, że – gdyby kiedykolwiek ofiarą ataku miałaby paść UE – europejskie instytucje, firmy i zwykli użytkownicy Internetu nie będą przygotowani na zagrożenie...