cyberatak

Artykuły - Cyberatak (293)

 • Ropa po ataku na Colonial Pipeline w centrum uwagi

  Ropa po ataku na Colonial Pipeline w centrum uwagi

  Dziś uwaga inwestorów będzie się skupiać na rynku surowców, w tym głównie ropy naftowej. Cyberatak zmusił do zawieszenia działalności Colonial Pipeline, największego operatora rurociągów w USA, który zaspokaja 45 proc. potrzeb na paliwo na wschodnim wybrzeżu. Nie wiadomo kiedy dostawy paliw uda się wznowić.
 • Eksperci HP: Najczęstsze zagrożenia bezpieczeństwa online

  Eksperci HP: Najczęstsze zagrożenia bezpieczeństwa online

  Firma HP opublikowała raport na temat zagrożeń bezpieczeństwa w sieci HP-Bromium Threat Insights Report, analizujący dane z ostatniego kwartału 2020. Jak pokazują informacje zebrane za pomocą usługi HP Sure Click Enterprise, nasiliły się cyberataki z wykorzystaniem malware Dridex i Emotet. Praktyka infekowania formularzy Excel, dotychczas wykorzystywana przez przestępców w ramach sektora bankowego zaczyna dotykać również innych gałęzi biznesu.
 • Myśliwiec F-35 a kwestia podatności na cyberataki

  Myśliwiec F-35 a kwestia podatności na cyberataki

  Współczesne wojsko w dużej mierze polega na przetwarzaniu komputerowym, algorytmach i połączonych ze sobą systemach cyfrowych. Nic zatem dziwnego, że coraz częściej innowacyjne maszyny bojowe mogą stać się celem ataku hakerów.
 • Prokurator bada atak na CD Projekt

  Prokurator bada atak na CD Projekt

  Jak dowiedział się PAP, prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Północ nadzoruje postępowanie przygotowawcze dotyczące włamania na serwery CD Projekt RED. Trwa ustalanie weryfikacja strat i ustalanie przyczyny hakerskiego ataku.
 • CD Projekt ofiarą cyberataku. Zażądano okupu

  CD Projekt ofiarą cyberataku. Zażądano okupu

  Jak poinformował CD Projekt na Twitterze, wewnętrzna sieć firmy została zaatakowana przez nieznanych sprawców, skradziono część danych i zażądano okupu.
 • Ruszają styczniowe wyprzedaże. KPRM radzi jak nie dać się oszukać

  Ruszają styczniowe wyprzedaże. KPRM radzi jak nie dać się oszukać

  Styczeń to czas wyprzedaży. Dla handlu to najgorszy okres w roku. Po świętach ludzie mają mało w portfelu, a karty kredytowe nadwyrężone do granic możliwości.
 • Konta pracowników dużych firm zostały zhakowane

  Konta pracowników dużych firm zostały zhakowane

  Jak donosi serwis ZDNet w ręce hakera trafiły setki kont e-mail kierownictwa oraz ważnych osobistości wielu ważnych firm, w tym Microsoftu. Wśród nich są dane do poczty m.in. dyrektorów generalnych i wiceprezesów.
 • Uwaga: Hakerzy czekają na czarny piątek

  Uwaga: Hakerzy czekają na czarny piątek

  Zdaniem ekspertów czarny piątek to jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń zakupowych na całym świecie. Oficjalnie rozpoczyna się 27 listopada, na ten dzień czekają z utęsknieniem handlowcy oraz klienci, a także cyberprzestępcy.
 • Cyberatak sparaliżował jedną z londyńskich dzielnic

  Cyberatak sparaliżował jedną z londyńskich dzielnic

  Władze dzielnicy Hackney w Londynie poinformowały, że padły ofiarą cyberataku. W konsekwencji mieszkańcy nie mają dostępu do świadczonych przez urząd usług.
 • Kobieta zmarła z powodu cyberataku

  Kobieta zmarła z powodu cyberataku

  W Niemczech przytrafił się prawdopodobnie pierwszy w historii przypadek śmierci, spowodowanej atakiem hakerskim - czytamy w serwisie The Verge.

Filmy - Cyberatak (4)

 • Co druga firma w Polsce nie jest przygotowana na atak hakerów

  Każdego dnia hakerzy atakują firmy na świecie ponad 6,5 miliona razy. Rok 2017 jest rekordowy, jeśli chodzi o aktywność hakerów na całym świecie. Jak wynika z badań Check Point, w Polsce ponad 90% firm doświadczyło co najmniej kilkudziesięciu ataków w ciągu roku, jednocześnie wzrosły koszty wynikające z cyberataków. Średni koszt jednorazowego ataku na polską firmę średniej wielkości sięga 1,5 mln złotych.
 • Tak będą wyglądać wojny przyszłości!

  W przyszłości wojny toczyć się będą w cyberprzestrzeni. Światowa sieć stanie się areną walk, w których kluczową rolę odgrywać będą błyskawiczne reakcje. Wielu uważa, że – gdyby kiedykolwiek ofiarą ataku miałaby paść UE – europejskie instytucje, firmy i zwykli użytkownicy Internetu nie będą przygotowani na zagrożenie...
 • EuroparlTV: Ograniczą wolność słowa w sieci?

  Walka z cyberprzestępczością to jeden z priorytetów Parlamentu Europejskiego. Jak jednak przeciwdziałać atakom hakerów, nie ograniczając jednocześnie swobód Internautów?
 • Cyberataki - zmora naszych czasów

  NATO Channel: Dla współczesnego świata jednym z priorytetów stała się ochrona infrastruktury komputerowej przed hakerami. Jest to również jeden z celów NATO, które zdaje sobie sprawę, jak katastrofalne skutki dla globalnego ładu mogą mieć cyberprzestępstwa.