cukiernik

Artykuły - Cukiernik (4)

 • Diament najlepszym przyjacielem... cukiernika

  Diament najlepszym przyjacielem... cukiernika

  Próbując noworocznego ciasta, możesz stać się... właścicielem diamentu. Na taki nietypowy pomysł przyciągnięcia klientów wpadł pewien cukiernik z francuskiej Normandii.
 • Rozwodowe torty

  Rozwód jak bułka z masłem? Nie, jak ciastko z kremem - powiedziałby pewien cukiernik z Niemiec. Przedsiębiorca z Berlina sprzedaje rozwodowe torty - ozdobione przedartą na pół fotografią byłej żony lub męża.
 • Piwne czekoladki

  Wyrabiania nietypowych słodyczy podjął się Johann Wolff, cukiernik z Rootach-Egern. Jak twierdzi, robi to z powodu lokalnego patriotyzmu, bo przecież wiadomo, że "Bawaria piwem stoi".
 • Piwne czekoladki

  Wyrabiania nietypowych słodyczy podjął się Johann Wolff, cukiernik z Rootach-Egern. Jak twierdzi, robi to z powodu lokalnego patriotyzmu, bo przecież wiadomo, że "Bawaria piwem stoi".

Filmy - Cukiernik (2)

 • Bawarski cukiernik stworzył pikantno-słodkie pączki z... szynką

  W konkursie na najdziwniejszy wypiek Niemcy mają nowego mocnego kandydata. Bawarski piekarz z Miesbach wymyślił przełomową kombinację smaków, umieszczając w przekrojonym pączku gruby plaster tradycyjnej bawarskiej szynki. Pączki nazwę biorą od bawarskiej kanapki (Leberkassemmel) oraz niemieckiego określenia na pączka (Krapfen). W ten sposób powstał LeberkasKrapfen. Pączek jest zaskakująco gruby oraz jak mówi jego twórca, Florian Perkmann, „zaskakująco dobry”. - Na początku mieliśmy mieszane uczucia, ale wszyscy którzy tego spróbują mówią, że smakuje naprawdę dobrze. Są mile zaskoczeni i naprawdę zaszokowani, że te dwie rzeczy tak dobrze się ze sobą łączą – powiedział piekarz. Okazuje się, że pączki wzbudziły kontrowersje wśród wegetarian i wegan. - Muszę przyznać, że mieliśmy problem z wieloma wegetarianami i weganami, którzy nie uznali tego pomysłu za zabawny. Nakręcili ogromną burzę w Internecie, ale mam grubą skórę i takie rzeczy mnie nie ruszają – dodał Perkmann. (RUPTLY/x-news)
 • Kiedy architekt zostaje cukiernikiem…

  Co się dzieje, gdy architekt zostanie… cukiernikiem? Ukrainka Dinara Kasko podbija internet swoimi wypiekami. 28-latka zaczyna od projektowania 3D. Sama drukuje silikonowe formy do słodyczy. Dzięki połączeniu swoich dwóch pasji tworzy coś naprawdę wyjątkowego. Takie słodycze aż szkoda zjadać! Zobaczcie sami. (Cover Video/x-news)