Biznes - córki

Artykuły - Córki (14)

 • Jak zabezpieczyć interesy firmy córki w Rosji?

  Jak zabezpieczyć interesy firmy córki w Rosji?

  Liczba zarejestrowanych w Rosji podmiotów z kapitałem zagranicznym w 2015 r. wyniosła 11 328 i jest wyższa aniżeli podmiotów zlikwidowanych - 7160 - wynika z danych opublikowanych przez rosyjską Służbę Federalną Statystyki Państwowej (Rosstat). Była jednocześnie mniejsza aniżeli ten sam wskaźnik w roku 2014 r. - 8885.
 • Córka Cimoszewicza kontra "Wprost"

  Córka Cimoszewicza kontra "Wprost"

  Wydawca tygodnika "Wprost" i jego b. naczelny Marek Król mają zapłacić córce byłego premiera Włodzimierza Cimoszewicza 50 tys. dolarów (ok. 150 tys. zł) za publikację o jej rzekomych nadużyciach podatkowych - uznał w środę Sąd Apelacyjny w Warszawie.
 • "Rodzina na Swoim" - do eksmisji!

  "Rodzina na Swoim" - do eksmisji!

  Czy można sfinansować zakup ponad 500-metrowej rezydencji o wartości 5 mln zł z udziałem kredytu Rodzina na Swoim? Oczywiście, że nie - narzuca się odpowiedź. Okazuje się, że obecnie jest to możliwe.
 • Córki idą na NewConnect

  Upublicznienie biznesu na NewConnect przynosi korzyści i może zyskać na popularności - twierdzą eksperci. Z szacunków "Parkietu" wynika, że co najmniej 13 firm z giełdy planuje wprowadzić firmy zależne na NC.
 • Gazowy kolos śle córki na giełdę

  Gazowy kolos śle córki na giełdę

  Dziś są zbyt małe, ale za dwa lata będą skonsolidowane. Przed spółkami zależnymi PGNiG pojawia się wizja upublicznienia - pisze "Puls Biznesu".
 • Sprzedaż akcji Spółki Erbud S.A. przez Wolff&Müller GmbH&Co.KG na rzecz 100% spółki córki zależnej Wolff&Müller Baubeteiligungen GmbH&Co. KG

  Raport bieżący nr 56/2007Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Zarząd Erbud S.A. zawiadamia, że w dniu 19 grudnia 2007 roku otrzymał informację o sprzedaży przez Wolff&Müller GmbH&Co.KG 4.022.728 (cztery miliony dwadzieścia dwa tysiące siedemset dwadzieścia osiem) akcji Spółki, stanowiących 32,01% udziału w kapitale zakładowym Spółki, uprawniających do 32,01 % ogólnej liczby głosów na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy Spółki na rzecz 100% s
 • Wschodnie plany ubezpieczycieli

  Do co najmniej 200 mln zł może wzrosnąć na koniec roku wartość inwestycji krajowych ubezpieczycieli w zagraniczne oddziały i spółki córki - wynika z informacji "Parkietu". Rozpoczęcie ekspansji poza granicami Polski planują polskie spółki francuskiej grupy Cardif, a także CitiInsurance.
 • Córki silne złotym

  Córki silne złotym

  Przede wszystkim dzięki umocnieniu złotego, przez ostatni rok wzrosła waga wyników finansowych polskich spółek córek w rezultatach kontrolujących je zagranicznych spółek matek.
 • Mobbing w szkole

  Mobbing w szkole

  Na jednym z forów poświęconych mobbingowi, jeden z internautów opisał historię swojej 8-letniej córki, która z powodu stresu, jaki przechodziła przez jedną z nauczycielek, zaczęła tracić włosy.
 • Nabycie akcji spółki

  Dnia 23 lipca 2001 r. Spółka została poinformowana , że 16 lipca br. żona oraz dwie córki Pana Jacka Merkla nabyły akcje "4 Media" SA po 100.000 sztuk każda w cenie 1.03 zł za akcję. Pan Jacek Merkel jest przewodniczącym Rady Nadzorczej "4 Media "S.A.