ComArch SA

Artykuły - ComArch SA (573)

 • Rusza budowa nowego systemu informatycznego dla ZUS. O kontrakt powalczą dwaj technologiczni giganci

  Rusza budowa nowego systemu informatycznego dla ZUS. O kontrakt powalczą dwaj technologiczni giganci

  Zarząd Zakładu Ubezpieczeń Społecznych podjął właśnie decyzję o rozpoczęciu procesu budowy Kompleksowego Systemu Informatycznego 2.0, który ma zastąpić system eksploatowany w ZUS od 20 lat. W informatyce taki okres to kilka epok, dlatego wdrożenie nowych technologii jest koniecznością. System zautomatyzuje szereg procesów, co usprawni obsługę klientów, a także ograniczy koszty związane z utrzymaniem infrastruktury. O kontrakt powalczą Asseco i Comarch. Zamówienie zostanie ogłoszone jeszcze w tym roku.
 • Comarch pomoże uruchomić jedną z pierwszych sieci 5G na świecie

  Comarch podpisał umowę z LG U na prace, obejmujące całkowitą przebudowę zasobów sieciowych i zarządzania usługami koreańskiego operatora. Zmiany, będące etapem wstępnym wdrożenia sieci 5G, dotkną przede wszystkim obszarów dostarczania i monitorowania usług sieciowych. Projekt pozwoli LG U+ na migrację ze starego, rozwijanego wewnętrznie rozwiązania do nowoczesnego i wszechstronnego ekosystemu telekomunikacyjnego.
 • Nowy biurowiec Comarch w krakowskiej strefie ekonomicznej

  Kolejny budynek Comarch w specjalnej strefie ekonomicznej w Krakowie został oddany do użytku. Obiekt potocznie nazywany "siódemką" powstał w kampusie firmy informatycznej na Czyżynach. Biurowiec został wyposażony w panele fotowoltaiczne, a w podziemiach znajdują się stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych.
 • SAS przyspiesza obsługę zgłaszanych spraw

  Od czerwca 2016 r. roku sprawy zgłaszane przez klientów Linie lotnicze SAS (np. zmiany rezerwacji, sugestie dotyczące usług dostępnych na pokładzie) są obsługiwane jeszcze szybciej, dzięki przeniesieniu procesów do systemu nowej generacji. Linie lotnicze we współpracy z Comarch wdrożyły w ciągu 5 miesięcy innowacyjne rozwiązanie do obsługi klienta, umożliwiające automatyczne rozwiązywanie podstawowych problemów.
 • Comarch podpisał umowę na system informacji parkingowej w centrum Krakowa

  Już za kilka miesięcy ruszy w Krakowie usługa systemu informacji parkingowej bazująca na rozwiązaniu Comarch Smart Parking. W pierwszym etapie rozwiązanie będzie monitorować cztery ulice w ścisłym centrum miasta i przekazywać na bieżąco informacje o wolnych miejscach postojowych za pomocą aplikacji na urządzenia mobilne oraz przy użyciu tablic informacyjnych zlokalizowanych przy ulicach objętych systemem.
 • Comarch wyposażył sieci salonów CERMAG w system do zarządzania firmą

  CERMAG - ogólnopolska sieć salonów z wyposażeniem łazienek - wybrała innowacyjny i elastyczny Comarch ERP XL. System zastąpił rozwiązanie dużego, zachodniego producenta i obecnie wpiera firmę w procesach logistycznych, handlowych oraz w internecie. Dodatkowo oprogramowanie umożliwia analizę danych oraz automatyzację rutynowych procesów w niej zachodzących. Z rozwiązania korzysta 80 pracowników w trzech oddziałach firmy.
 • Comarch informatyzuje dane przestrzenne w województwie lubelskim

  Samorząd Województwa Lubelskiego uruchomił Regionalną Infrastrukturę Informacji Przestrzennej, która zapewnia powszechny dostęp do danych przestrzennych. Teraz każdy mieszkaniec, który ma dostęp do internetu, może swobodnie wyszukiwać i przeglądać informacje o działkach, przebiegu dróg czy też lokalizacji inwestycji.
 • Wyniki finansowe Comarch za I kwartał 2016 roku

  Grupa Comarch opublikowała skonsolidowane wyniki finansowe za I kwartał 2016 r. Przychody ze sprzedaży oprogramowania i usług własnych wzrosły o 19 proc. (229 mln zł. vs. 192,4 mln zł.) w stosunku do analogicznego okresu w 2015 roku i stanowią 94 proc. całkowitej sprzedaży.
 • Comarch chce zwiększyć dynamikę sprzedaży

  Spółka szacuje, że w 2015 r., jest w stanie osiągnąć udział w segmencie aplikacji biznesowych dla małych i średnich firm na poziomie 54-55%. W 2014 r. sprzedaż aplikacji do małych firm wygenerowała około 40 mln PLN przychodów Comarchu.
 • Comarch wprowadza nowoczesne rozwiązanie na Apple Watch dla ING

  W App Store udostępniona została nowa wersja aplikacji ING Business, opartej na Comarch Mobile Banking, wpierająca obsługę Apple Watch. Oferowane przez ING Bank Śląski rozwiązanie jest jednym z najbardziej innowacyjnych rozwiązań mobilnych dostępnych na polskim rynku.