co to?

Artykuły - Co to? (132)

 • Janusz Filipiak: Modlę się, żeby nie było już więcej zmian, a tych rząd wprowadza sporo i w sposób nieskoordynowany

  Janusz Filipiak: Modlę się, żeby nie było już więcej zmian, a tych rząd wprowadza sporo i w sposób nieskoordynowany

  - odziennie rano modlę się, żeby nie było już więcej zmian, a tych rząd wprowadza sporo i w sposób nieskoordynowany. Po co to majstrowanie na chybcika? Nie można wprowadzać reform spokojnie, po kolei, w sposób przewidywalny i zaplanowany? - pyta m.in. Janusz Filipiak profesor nauk technicznych, założyciel i prezes zarządu firmy informatycznej Comarch.
 • Era węgla brunatnego dobiega końca. Co to oznacza dla Polski?

  Era węgla brunatnego dobiega końca. Co to oznacza dla Polski?

  Bez miliardowych inwestycji energetyka oparta na tym surowcu (odpowiada ona za produkcję jednej trzeciej prądu) definitywnie się skończy. Pierwsza z pięciu kopalń przestanie istnieć w 2017 r., ostatnia - w 2044 r.
 • Walutowe kredyty mieszkaniowe coraz mniej popularne

  Walutowe kredyty mieszkaniowe coraz mniej popularne

  Z roku na rok maleje udział kredytów mieszkaniowych w walutach obcych - wynika z opracowania Narodowego Banku Polskiego dotyczącego rynku nieruchomości w Polsce w I kwartale 2016 r. Co to oznacza dla branży nieruchomości?
 • Brexit - co to oznacza dla funduszy europejskich?

  Brexit - co to oznacza dla funduszy europejskich?

  Obywatele Wielkiej Brytanii zagłosowali za wyjściem ich kraju z Unii Europejskiej. Dla Unii Europejskiej oznacza to zmianę. Zmianę, która dopiero musi zostać zdefiniowana. Prawdopodobnie od najbliższej zimy rząd brytyjski rozpocznie dwuletnie negocjacje z Komisją Europejską, które doprowadzą do ustalenia, na czym polegać będzie wyjście Wielkiej Brytanii i jaka będzie wzajemna relacji pomiędzy Wielka Brytanią a Unią Europejską po tym okresie.
 • Koniec użytkowania wieczystego. Co to oznacza?

  Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa zapowiada likwidację użytkowania wieczystego. Ustawa ma wejść w życie 1 stycznia 2017 roku.
 • Banki polują na świadczenia z 500 plus

  Banki polują na świadczenia z 500 plus

  Resort sprawiedliwości przypomina, że świadczenie z programu 500 plus nie podlega egzekucji komorniczej. Tymczasem sam zapis w k.p.c to za mało. Przed zajęciem konta bankowego komornik nie wie co to są za pieniądze.
 • Smart living puka do drzwi Polaków

  Smart living puka do drzwi Polaków

  Smartfon, smart home, smart watch, a może smart Polak? Idea smart living, czyli mądrego, sprytnego i inteligentnego życia jest na świecie coraz popularniejsza. Według najnowszego badania 22 proc. Polaków zadeklarowało, że żyje smart. Co to właściwie oznacza i czy można powiedzieć, że smart living już zadomowił się w Polsce na dobre?
 • Co dalej z tą ropą?

  Co dalej z tą ropą?

  Baryłka ropy - zarówno crude, jak i brent - jest najtańsza od maja 2003 roku... Wydaje się jednak, że jest bliska przełamania linii trendu spadkowego, który trwa od połowy 2014 roku. Od połowy lutego cena surowca rośnie dość dynamicznie. Dlaczego? Co to jest contango ropy i czemu inwestorzy powinni zwrócić uwagę na marcowy odczyt tego wskaźnika?
 • Polska może uciec z pułapki średniego dochodu

  Polska może uciec z pułapki średniego dochodu

  Polska wpadła w pułapkę średniego dochodu. Co to oznacza? Czy możemy z niej wyjść? A jeśli tak - to w jaki sposób? Na te pytania starali się znaleźć odpowiedź autorzy raportu "Kierunki 2016. Polska w pułapce średniego dochodu" - Bank DNB Polska i firma doradcza Deloitte.
 • Likwidacja programu MdM wstrząśnie rynkiem mieszkaniowym?

  Likwidacja programu MdM wstrząśnie rynkiem mieszkaniowym?

  Ponad 25 tys. zaakceptowanych wniosków i 6,3 mld zł dofinansowania - to bilans programu "Mieszkanie dla Młodych", który od 2 lat pomaga w zakupie własnego "M". Rząd nie przewiduje jednak przedłużenia MdM-u po 2018 r. Co to oznacza dla branży nieruchomości?

Filmy - Co to? (2)

 • Co to jest szybowiec?

  Szybowiec to statek powietrzny cięższy od powietrza (aerodyna), o stałych powierzchniach nośnych, zdolny do długotrwałego lotu ślizgowego bez użycia własnego napędu. Podobnie jak samolot, szybowiec utrzymuje się w powietrzu dzięki sile nośnej powstającej na jego skrzydle proporcjonalnie do jego prędkości względem powietrza. Odmiennie od samolotu natomiast, nie posiada on własnego napędu, dzięki któremu mógłby on kontynuować lot bez utraty wysokości względem masy powietrza, w której się porusza.
 • CETA. Państwa Unii Europejskiej zaakceptowały kontrowersyjną umowę!

  23 września, w Bratysławie europejskie rządy zgodziły się na tymczasowe wdrożenie budzącej wielkie kontrowersje umowy CETA. Czym jest ta tajemnicza umowa, jakie mogą być jej korzyści i dlaczego jej przyjęcie budzi tyle wątpliwości - posłuchaj!