Citroen

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
citroen ,

Artykuły - Citroen (34)

 • Grupa PSA rozpoczyna badania nad sztuczną inteligencją

  Grupa PSA rozpoczyna badania nad sztuczną inteligencją

  Grupa PSA (Citroën, Peugeot) wraz z instytutem Inria ogłosiły utworzenie OpenLab - ośrodka badań nad sztuczną inteligencją.
 • Autonomiczny Citroën przejechał przez bramkę autostradową

  Autonomiczny Citroën przejechał przez bramkę autostradową

  Dwa tygodnie temu w środę o 10.30 na autostradzie zarządzanej przez VINCI Autoroutes, autonomiczny samochód po raz pierwszy samodzielnie przejechał przez autostradowy punkt poboru opłat.
 • Związkowcy z Opla pytają: Co robi rząd, aby ochronić miejsca pracy?

  Związkowcy z Opla pytają: Co robi rząd, aby ochronić miejsca pracy?

  Związkowcy z gliwickiego Opla coraz bardziej zaniepokojeni - jak mówią - bezczynnością rządu w sprawie wielkiej fuzji na rynku motoryzacyjnym. Tydzień temu francuski koncern motoryzacyjny PSA Peugeot Citroen ogłosił, że chce kupić niemieckiego Opla. Cztery tysiące pracowników z Gliwic nie wie, co taka decyzja może oznaczać dla ich przyszłości. Dlatego planują wysłanie pisma do rządu w tej sprawie.
 • Ponad 2100 osób na bruk? Pracownicy w strachu!

  Ponad 2100 osób na bruk? Pracownicy w strachu!

  Blady strach padł na pracowników PSA. Francuskie radio podało, że w wyniku decyzji o wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej i spadku popytu na samochody napędzane silnikami wysokoprężnymi zarząd koncernu zdecydował o kolejnej redukcji zatrudnienia.
 • Nowy model Citroena będzie produkowany w Rennes

  Nowy model Citroena będzie produkowany w Rennes

  Początkowe ustalenia o produkcji nowego samochodu Citroena poza Europą, dzięki procesowi wspólnego budowania przyszłości zakładu przez zainteresowane strony, zostały zmienione. Podjęto decyzję o uruchomieniu produkcji w Rennes. Będzie to inwestycja w zakład o wartości 100 milionów euro przy docelowym wzroście produkcji o 60% w roku 2018.
 • Co dalej z Citroenem C5?

  Co dalej z Citroenem C5?

  Francuzi nie mają ostatnio szczęścia do brytyjskiego rynku. W 2012 roku z angielskich salonów - z uwagi na znikomy popyt - zniknęła większość modeli Renault. Teraz podobną decyzję podjęli przedstawiciele koncernu Peugeot-Citroen.
 • Francuzi wracają do USA! Pokonają Volkswagena?

  Francuzi wracają do USA! Pokonają Volkswagena?

  To już pewne. Po latach nieobecności koncern PSA zamierza wrócić na amerykańską ziemię. Plany podboju USA ujawnił w czasie niedawnej konferencji prasowej sam prezes - Carlos Tavares.
 • Nowy pickup z Francji. Ambitne plany PSA

  Nowy pickup z Francji. Ambitne plany PSA

  Francuzi, do 2021 roku, chcą prześcignąć konkurencyjnych producentów pojazdów ze Starego Kontynentu. W tym celu koncern PSA ogłosił nowy plan rozwoju o wymownej nazwie "Push to Pass".
 • Kolosalne zarobki szefa Peugeota i Citroena

  Kolosalne zarobki szefa Peugeota i Citroena

  We Francji wybuchła polemika wokół gigantycznej podwyżki pensji prezesa koncernu samochodowego PSA Peugeot Citroen, która w 2015 roku wzrosła niemal dwukrotnie do ponad 5 mln euro. Oburzeni są związkowcy, którzy nazywają to skandalem i brakiem przyzwoitości.
 • Francuzi wrócą na amerykański rynek?

  Francuzi wrócą na amerykański rynek?

  Konsekwencje związane z oszustwem dotyczącym zaniżania emisji spalin mogą mieć dla Volkswagena opłakane skutki. Jeden z rozważanych przez szefostwo marki scenariuszy zakłada całkowite wycofanie się producenta z amerykańskiego rynku.

Filmy - Citroen (3)