Film - Cichociemni

Artykuły - Cichociemni (7)

 • Cielecka kontra cichociemni

  Cielecka kontra cichociemni

  W 5. serii "Czasu honoru" bohaterowie będą zmagać się z powojenną rzeczywistością. Jak komuniści potraktują byłych żołnierzy AK? Ada z UB (Magdalena Cielecka) ma zadanie: pojmać cichociemnych.
 • Powracają cichociemni

  Powracają cichociemni

  Z rodzimego samolotu "Antek" zrobiono amerykańską "Dakotę". To nim część cichociemnych razem z nowymi towarzyszami broni wróci z Włoch do Polski.
 • Opowiedzieć historię Cichociemnych

  Opowiedzieć historię Cichociemnych

  W polskim kinie chętnie opowiadano o walkach w czasie II wojny światowej. Jednak, aż do teraz, jedna z najciekawszych formacji wojskowych - Cichociemni, była marginalizowana. Fabularyzowany dokument Pawła Kędzierskiego "My, Cichociemni" przybliża widzom losy polskich skoczków i ich heroicznej historii.
 • Nie wiesz, na co iść do kina?

  Nie wiesz, na co iść do kina?

  Przygodowy film "Mumia: Grobowiec Cesarza Smoka", oparty na faktach węgierski dramat "1956 - Wolność i Miłość", komedia o kosmitach "Mów mi Dave" oraz fabularyzowany dokument "My, Cichociemni" trafią w piątek, 1 sierpnia, na ekrany polskich kin.
 • Czemu nie "Cichociemni"?

  Czemu nie "Cichociemni"?

  Nowy serial TVP "Czas honoru", który zostanie wyemitowany we wrześniu, pierwotnie miał nosić tytuł "Cichociemni", bo właśnie o grupie cichociemnych w czasie II wojny światowej opowiada. Co bardziej dociekliwi, zaczęli dopytywać o nieoczekiwaną zmianę tytułów.
 • Przystojni i wyszkoleni

  Jest rok 1941, wiosna. Do okupowanej Warszawy przybywają z Anglii młodzi, świetnie wyszkoleni i... bardzo przystojni komandosi. To tytułowi cichociemni!
 • Zakościelny komandosem

  Zakościelny komandosem

  Maciej Zakościelny chyba chce utrwalić swój wizerunek lekko romantycznego macho, zgodził się bowiem zagrać w nowym serialu Telewizji Polskiej "Cichociemni".