EuroSport - Chorwacja

Artykuły - Chorwacja (246)

Filmy - Chorwacja (10)

• Hrvatska przywitała piłkarzy jak zwycięzców. Wideo

To najlepsze osiągnięcie w historii chorwackiego futbolu. Piłkarze Zlatko Dalicia zostali powitani jak zwycięzcy w ojczyźnie. Chorwaci przegrali z Francuzami w finale mistrzostw świata 2-4, ale swoją grą podbili serca kibiców na świecie.
  • Chorwaci dumni po porażce. "Srebro, które smakuje jak złoto". Wideo

Tak ulice Zagrzebia przygotowywały się do przyjęcia swoich największych bohaterów, czyli chorwackich wicemistrzów świata. W narodzie nie było mowy o smutku, dominowała duma z osiągnięcia piłkarzy Zlatko Dalicia.
  • Mundial 2018. Reprezentacja Chorwacji przed meczem z Rosją w ćwierćfinale mistrzostw świata. Wideo

Chorwacja przygotowuje się do ćwierćfinału z Rosją i staje przed szansą, aby powtórzyć sukces sprzed dwudziestu lat. - Są pewne podobieństwa między nami a drużyną z 1998 roku, która osiągnęła historyczny wynik na mistrzostwach świata we Francji. Mam nadzieję, że stać nas na jeszcze lepszy wynik (niż półfinał). Wierzymy w siebie – mówi Ivan Perisić, jeden z kluczowym zawodników reprezentacji prowadzonej przez Zlatko Dalicia. – Oglądaliśmy wszystkie mecze rosyjskiej ekipy. Będziemy je jeszcze analizować, żeby jak najlepiej przygotować się do spotkania. To naprawdę dobry zespół – dodaje Chorwat.
  • Mundial 2018: Islandia - Chorwacja. Trzeci gol.

Chorwacja jest prawdziwym objawieniem tegorocznych mistrzostw. Drużyna z Bałkanów gra do samego końca, cechuje się świetnym przygotowaniem fizycznym oraz skutecznością. W dzisiejszym meczu przekonała się o tym Islandia, która musiała uznać wyższość drużyny z charakterystyczną szachownicą na koszulkach. W 90' minucie wynik spotkania na 2-1 dla reprezentacji Chorwacji ustalił Perisić.
  • Mundial 2018: Islandia - Chorwacja. Pierwszy gol.

Pierwsza połowa potyczki pomiędzy Islandią, a Chorwacją zakończyła się bezbramkowym remisem. Ci którzy czekali na gole po zmianie stron na pewno się nie zawiedli. Strzelanie rozpoczął w 53' minucie Milan Badelj.
  • Mundial 2018: Chorwacja - Argentyna. Drugi gol

Mundial 2018: Chorwacja - Argentyna. Drugi gol.
  • Mundial 2018: Chorwacja - Argentyna. Pierwsza bramka

Mundial 2018: Chorwacja - Argentyna. Pierwsza bramka.
  • Czechy-Chorwacja (2-2). Czesi remisują z Chorwatami

Po incydencie wywołanym przez kibiców, sytuacja dramatycznie odwróciła się na niekorzyść Chorwatów. Vida zagrał ręką we własnym polu karnym i w 93. minucie Czesi wywalczyli rzut karny. "Jedenastkę" pewnie wykorzystał Necid, a podopieczni Pavla Vrby mogli cieszyć się z cennego remisu.
  • Czechy-Chorwacja (2-2). Pierwszy gol dla Czechów

Czesi mimo trudnej sytuacji zdołali strzelić kontaktowego gola. W 76. minucie bramkę po przepięknym strzale głową zdobył Milan Szkoda. Napastnik wszedł na murawę w drugiej połowie i po zaledwie czterech minutach wpisał się na listę strzelców.
  • Czechy-Chorwacja (2-2). Druga bramka Chorwatów

Dobra gra przyniosła Chorwatom efekt już w 60. minucie spotkania. Ivan Rakitić dostał piękną piłkę od Brozovicia i w sytuacji sam na sam znakomicie przelobował Petra Cecha. Druga bramka dla Chorwatów!