choroby

Synonimy:
choroba,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Choroby (2731)

Filmy - Choroby (63)

 • Zespół Tourette’a u dzieci. Co wzmaga tiki?

  Zespół Tourette’a to choroba z pogranicza neurologii i psychiatrii, której głównym i stałym objawem są tiki. - Podstawowe czynniki, które odpowiadają za pojawianie się tików, to czynniki genetyczne - powiedział w "Dzień Dobry TVN" neurolog dr Piotr Janik. Czy jest to dolegliwość, z której się wyrasta? Jak można łagodzić objawy? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Zapalenie pęcherza u kobiet. Dlaczego nawraca i jak je leczyć?

  - Co czwarta kobieta aktywna seksualnie w ciągu roku zapada na zapalenie pęcherza moczowego - powiedział w "Dzień Dobry TVN" dr n. med. Dariusz Aksamit, nefrolog. Od czego to zależy? Jakie objawy powinny niepokoić? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Domowa mieszanka na pozbycie się pasożytów

  Pasożyty to problem, który może dotknąć każdego z nas - nie tylko najmłodszych! Glisty ludzkie, owsiki, tasiemce - podobno ma je niemal każdy z nas, choć tylko niektórzy o tym wiedzą - wszystko dlatego, że niewielu z nas odczuwa przykre konsekwencje takiego stanu rzeczy. By wspomóc oczyszczanie się z pasożytów, warto sięgnąć po domowej roboty mieszankę przeciw pasożytom - skutecznie pomoże wam w walce z niechcianymi gośćmi waszego układu pokarmowego. Pamiętajcie jednak, że zarażenie pasożytami wymaga profesjonalnego leczenia pod okiem lekarza i żaden domowy sposób temu nie zaradzi!
 • Endometrioza. Czym się objawia?

  - Endometrioza to jest choroba, która polega na tym, że endometrium, czyli błona śluzowa macicy, znajduje się nie tam, gdzie powinna - powiedziała w "Dzień Dobry TVN" Marzena Dębska, ginekolog i położnik. Czym się objawia endometrioza? Czy można się z niej wyleczyć? (Dzień Dobry TVN/x-news)