choroby

Synonimy:
choroba,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Choroby (1497)

 • Emilia Komarnicka-Klynstra leczy dzieci z infekcji przytulaniem

  Emilia Komarnicka-Klynstra leczy dzieci z infekcji przytulaniem

  Naturalne metody leczenia przeziębienia to trend, który staje się coraz popularniejszy wśród gwiazd. Aleksandra Żebrowska stosuje od lat sprawdzony w swojej rodzinie syrop z cebuli, Reni Jusis podaje swoim dzieciom podczas infekcji dania z kaszy jaglanej, a Emilia Komarnicka-Klynstra witaminę C i dużo przytulania. Działa?
 • Dlaczego nie mogę schudnąć? Przyczyna może leżeć w chorobie!

  Dlaczego nie mogę schudnąć? Przyczyna może leżeć w chorobie!

  Nie jesz słodyczy, ograniczasz kalorie, wodę pijesz hektolitrami, a gdy tylko możesz, ćwiczysz i ruszasz się. Jednak waga stoi w miejscu? Kolejne nieudane próby zrzucenia kilogramów demotywują cię i frustrują. Na dodatek, ciągle porównujesz się ze znajomymi i zauważasz, że innym wystarczy dwa razy pominąć kolację, by móc kupić o rozmiar mniejsze spodnie. Zamiast szukać coraz to bardziej restrykcyjnych diet, warto gruntownie się przebadać. Przyczyna trudności w odchudzaniu może leżeć w chorobie.
 • Umysł w ogniu: Choroba w rodzinie i związku

  Umysł w ogniu: Choroba w rodzinie i związku

  Każda choroba, a szczególnie ta, którą ciężko jest zdiagnozować, jest niezwykle trudnym i traumatycznym doświadczeniem, zarówno dla chorego, jak i jego bliskich.
 • Choroby jelit, które zawstydzają

  Choroby jelit, które zawstydzają

  - SIBO kojarzone jest przede wszystkim ze wzdęciami i uczuciem ciężkości. Częstym objawem jest biegunka, ale zdarzają się również zaparcia. Obniżenie pH w jelicie powoduje, że pojawiają się gazy i uciążliwe wzdęcia. Trudno przemilczeć aspekt psychologiczny. Gazy są często cuchnące. Przelewania i bulgotania w brzuchu w trakcie spotkań służbowych i towarzyskich również są problematyczne. Ta jednostka chorobowa potrafi być upokarzająca - mówi Konrad Lewandowski, gastrolog ze Szpitala MSWiA w Warszawie.
 • Żużlowcy mają chorobę zawodową. Jej objawy występują właśnie teraz!

  Żużlowcy mają chorobę zawodową. Jej objawy występują właśnie teraz!

  Kiedy żużlowiec wychodzi na mróz jego palce u dłoni wyraźnie bledną, a często stają się białe jak papier. Ten z pozoru błahy objaw może prowadzić do groźnej choroby. W tej branży to praktycznie schorzenie zawodowe.
 • Zapalenie gardła - sposoby na ostry ból gardła

  Zapalenie gardła - sposoby na ostry ból gardła

  Zapalenie gardła najczęściej wywołują wirusy. Niestety nie ma leku, który by je skutecznie pokonał. Przy wirusowym zapaleniu gardła antybiotyki zdają się na nic - organizm sam musi uporać się z chorobą. Warto mu w tym pomóc, stosując skuteczne sposoby na ból gardła, pijąc dużo ciepłych płynów i porządnie wypoczywając! Sprawdź, co może pomóc na infekcje gardła!
 • Coraz bliżej pokonania cholery

  Coraz bliżej pokonania cholery

  ​Naukowcy są coraz bliżej opracowania skutecznej szczepionki przeciwko cholerze.
 • ​Stwardnienie guzowate - choroba o wielu twarzach

  ​Stwardnienie guzowate - choroba o wielu twarzach

  Stwardnienie guzowate (TSC) to genetycznie uwarunkowana, wielonarządowa choroba, polegająca na powstawaniu licznych, łagodnych guzów o charakterze hamartoma, występujących przede wszystkim na skórze, w mózgu, sercu, płucach, nerkach i w wątrobie, a także sporadycznie nowotworów złośliwych . Szybka i właściwa diagnoza choroby oraz wdrożenie odpowiedniego leczenia są kluczowe dla jakości życia pacjentów.
 • Jakie choroby możemy podejrzewać, gdy zauważymy zmiany na paznokciach?

  Jakie choroby możemy podejrzewać, gdy zauważymy zmiany na paznokciach?

  Łamliwe paznokcie, na których pojawiają się przebarwienia, to nie tylko estetyczny defekt. To może być sygnał, ze w organizmie zaczynają rozwijać się schorzenia. Pogorszenie stanu paznokci bywa symptomem niedoborów żywieniowych, chorób wątroby, a nawet nowotworu.
 • Błędy, przez które osłabiamy organizm

  Błędy, przez które osłabiamy organizm

  Lęk związany z epidemią koronawirusa sprawił, że bardziej niż kiedykolwiek skupiamy się na wzmocnieniu swojej odporności. W tym celu stosujemy odpowiednie suplementy i jeszcze bardziej dbamy o higienę.

Zdjęcia - Choroby (1)

 • kobieta.interia.pl
  Akcesoria do makijażu, którymi lepiej się nie dzielić

Filmy - Choroby (61)