choroby

Synonimy:
choroba,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Choroby (2745)

 • Choroby wiktoriańskie znów szaleją w Wielkiej Brytanii

  Choroby wiktoriańskie znów szaleją w Wielkiej Brytanii

  Szkarlatyna, krztusiec i dna moczanowa wydawały się być chorobami z przeszłości, ale niespodziewanie zaczęły ponownie pojawiać się w Wielkiej Brytanii.
 • Sześć oznak, że brakuje ci witamin. Zobaczysz je na twarzy

  Sześć oznak, że brakuje ci witamin. Zobaczysz je na twarzy

  Zima to czas, w którym najłatwiej o niedobór witamin. Mamy ograniczony dostęp do świeżych (i wartościowych) warzyw i owoców, brakuje nam też słońca. Niska odporność, ciągłe zmęczenie, bóle i niezdrowy wygląd to znak, że brakuje ci witamin. Jakich? Dowiesz się tego, uważnie przyglądając się swojej twarzy.
 • Bezdech senny – co to jest?

  Bezdech senny – co to jest?

  Chrapanie nie tylko zakłóca normalny sen (osobie chrapiącej, a także np. jej partnerowi). Sprawia też, że w nocy nie możemy odpocząć, nasz organizm jest niedotleniony. Może też być jednym z objawów bezdechu.
 • Epidemia Śmiechu: półtora roku szaleńczych spazmów

  Epidemia Śmiechu: półtora roku szaleńczych spazmów

  ​Zaczęło się od trzech uczennic i żartu jednej z nich podczas porannej lekcji w szkole. Niewinny chichot przerodził się w histeryczny śmiech. Nikt nie podejrzewał, że będzie on trwał... 18 miesięcy.
 • Szkorbut powraca

  Szkorbut powraca

  W dawnych czasach piraci i odkrywcy cierpieli z powodu tajemniczej choroby, która powodowała ich powolną i bolesną śmierć. Teraz choroba ta powraca w najmniej spodziewanych miejscach.
 • Kobieta zrobiła sobie tatuaż i zapadła na nietypową chorobę

  Kobieta zrobiła sobie tatuaż i zapadła na nietypową chorobę

  Tatuaże dla niektórych są szczytem ekspresji artystycznej, dla innych wspomnieniem przeszłości, a dla małej garstki osób źródłem problemów medycznych.
 • Spędził osiem lat w szpitalach. Matka zgotowała dziecku horror

  Spędził osiem lat w szpitalach. Matka zgotowała dziecku horror

  ​Podobno rodzice wiedzą co jest najlepsze dla ich dzieci. Niestety nie zawsze jest to prawdą. Wzorcowy przykład pochodzi z Dallas, gdzie Kaylene Bowen-Wright zabrała dziecko na 323 wizyty lekarskie i poddała je 13 niepotrzebnym operacjom. Ośmioletni obecnie Christopher spędził praktycznie całe życie w szpitalach. Zabiegi doprowadziły do infekcji, które naprawdę zagrażały jego życiu.
 • Polacy spędzają na zwolnieniach lekarskich prawie 280 mln dni rocznie

  Polacy spędzają na zwolnieniach lekarskich prawie 280 mln dni rocznie

  ​Chory pracownik może liczyć na wynagrodzenie chorobowe, a potem na zasiłek chorobowy. To pierwsze świadczenie finansuje pracodawca, a drugie jest wypłacane z ubezpieczeń społecznych. Tylko w 2016 roku Polacy spędzili na zwolnieniu lekarskim łącznie 276 milionów dni. Koszty z tym związane są liczone w miliardach złotych.
 • ​Kiedy dziecko musi zostać w domu?

  ​Kiedy dziecko musi zostać w domu?

  W sezonie zimowym dzieci spędzają sporo dni w domach w wyniku mniejszych lub większych chorób. Czasami rodzice decydują się nie posyłać pociech do szkoły z dość błahych powodów. Czy można szybko stwierdzić, czy dziecko może pójść na zajęcia?

Zdjęcia - Choroby (-4)

 • kobieta.interia.pl
  Akcesoria do makijażu, którymi lepiej się nie dzielić

Filmy - Choroby (71)

 • Dieta a leczenie chorób. „Sam Hipokrates mówił, że lekarz leczy, a natura uzdrawia”

  W kawalerce Łukasza Jakóbiaka gościł Jakub Mauricz. Dietetyk opowiedział jaka jest zależność między dietą a leczeniem chorób. - Sam Hipokrates mówił, że lekarz leczy, a natura uzdrawia. Trzeba pomyśleć nie tylko o ilości zjadanych kalorii, ale pomyśleć o jakości. Wszystko, co zjadamy, ma wpływ na nasz organizm - powiedział. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Ojciec sprawił córce niespodziankę podczas ślubu. Wzruszające

  Ślub to wielkie wydarzenie w życiu każdego i robi wszystko, by zapamiętać je do końca życia. W tym przypadku córka nie spodziewała się tego, co zrobi jej ojciec. Na co dzień "przyklejony" do wózka inwalidzkiego, zebrał w sobie wszelkie siły, chcąc doprowadzić swoje dziecko do ołtarza. Wzruszające.
 • Krztusiec powraca. Dlaczego?

  Krztusiec to ostra choroba zakaźna układu oddechowego. Przez lata dzięki powszechnym szczepieniom przypadki zachorowania zdarzały się niezwykle rzadko. Obecnie krztusiec powraca! O tym, dlaczego tak się dzieje, opowiedział w "Dzień Dobry TVN" pediatra Dawid Ciemięga. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Przekonują o konieczności szczepień. “Epidemie przetaczają się przez kraj jak huragan i wtedy jest już za późno”

  Wrocław. Coraz więcej rodziców rezygnuje ze szczepienia swoich dzieci. W 2010 roku odnotowano 3,5 tys. odmów, rok temu już prawie 31 tysięcy. Według lekarzy, to główna przyczyna powrotu takich chorób jak odra. W Europie są nawet przypadki śmiertelne. Dwóch wrocławskich aktywistów - zaalarmowanych tymi informacjami - chce, by posiadanie szczepień było kryterium przy przyjmowaniu dzieci do publicznych żłobków i przedszkoli. - Epidemie idą jak burza, można to porównać do tego huraganu, który teraz zaatakował Stany Zjednoczone. Przetaczają się przez kraj i wtedy jest już za późno - potwierdza hematolog i onkolog dziecięcy profesor Alicja Chybicka.