choroby

Synonimy:
choroba,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Choroby (1484)

 • Błędy, przez które osłabiamy organizm

  Błędy, przez które osłabiamy organizm

  Lęk związany z epidemią koronawirusa sprawił, że bardziej niż kiedykolwiek skupiamy się na wzmocnieniu swojej odporności. W tym celu stosujemy odpowiednie suplementy i jeszcze bardziej dbamy o higienę.
 • Blisko połowa Polaków sprawdza gorączkę tylko raz dziennie. Lekarze: Stały pomiar to podstawa

  Blisko połowa Polaków sprawdza gorączkę tylko raz dziennie. Lekarze: Stały pomiar to podstawa

  Polacy są mocno podzieleni w kwestii używania termometrów. Tradycyjny miernik jest wybierany głównie ze względu na niższą cenę. Z kolei elektroniczne urządzenia są preferowane przede wszystkim z powodu szybkości uzyskiwanych pomiarów. Należy również dodać, że blisko połowa badanych sprawdza gorączkę tylko raz dziennie. Zdecydowana większość nigdzie nie notuje jej wysokości. Z kolei lekarze tłumaczą, że rzetelny wykres zmian pozwala precyzyjniej określić przyczynę choroby i zaproponować odpowiednią terapię. Może mieć też kluczowe znaczenie w sytuacji zagrożenia epidemiologicznego.
 • Choroby wieku dziecięcego. Świnka

  Choroby wieku dziecięcego. Świnka

  Świnka to jedna z wirusowych chorób zakaźnych, typowych dla wieku dziecięcego.
 • Choroby umykające lekarzom

  Choroby umykające lekarzom

  Dla skutecznej terapii bardzo ważna jest szybka i trafna diagnoza. Wiele chorób daje charakterystyczne symptomy i lekarz od razu wie, co nam jest. Ale są i takie, które latami nie wysyłają żadnych sygnałów. Inne wprawdzie dają znaki, ale mało typowe lub podobne do objawów innych chorób.
 • Nowy sposób walki z wirusem denga

  Nowy sposób walki z wirusem denga

  Międzynarodowy zespół naukowców po raz pierwszy zmodyfikował genetycznie komary, które są odporne an wszystkie cztery typy wirusa dengi. To może zahamować rozprzestrzenianie się choroby i przenoszenie jej na ludzi.
 • Szczury domowe mogą przenosić groźne choroby

  Szczury domowe mogą przenosić groźne choroby

  ​Szczury domowe mogą wydawać się dużo bezpieczniejszymi zwierzętami od gryzoni grasujących po miejskich ulicach. To tylko złudzenie. Okazuje się, że szczury domowe są również zdolne do przenoszenia groźnych chorób.
 • Dziewczynka może spać nawet przez całe miesiące

  Dziewczynka może spać nawet przez całe miesiące

  ​W Kolumbii odnotowano nietypowy przypadek medyczny. Pewna 17-letnia dziewczynka regularnie zapada w sen, który może trwać kilka dni, tygodni, a nawet miesięcy.
 • Dziwny smak w ustach? To może być groźna choroba

  Dziwny smak w ustach? To może być groźna choroba

  Nie powinniśmy go ignorować, bo może być pierwszym objawem zbliżającej się choroby. Wtedy dużo łatwiej jest jej przeciwdziałać.
 • Dlaczego tracisz włosy?

  Dlaczego tracisz włosy?

  Reagują, gdy coś złego dzieje się w organizmie. Przyczyną ich wypadania może być choroba. Jeśli zauważysz, że w ciągu 3-4 miesięcy włosy się przerzedziły, widać skórę głowy, wyraźny przedziałek, jest to powód do niepokoju. Warto iść do dermatologa, by poszukał źródła problemu.
 • Nagroda Nobla w dziedzinie fizjologii i medycyny - jak nasze komórki wykrywają poziom tlenu?

  Nagroda Nobla w dziedzinie fizjologii i medycyny - jak nasze komórki wykrywają poziom tlenu?

  Zrozumienie, w jaki sposób organizm reaguje na zmiany stężenia tlenu jest kluczowe do pokonania wielu chorób. Odkrycie to uhonorowano tegoroczną Nagrodą Nobla w dziedzinie fizjologii i medycyny. Co to oznacza dla każdego z nas?

Zdjęcia - Choroby (1)

 • kobieta.interia.pl
  Akcesoria do makijażu, którymi lepiej się nie dzielić

Filmy - Choroby (79)

 • Tajemnicza choroba atakuje dzieci. Specjalista odpowiada

  Wśród dzieci pojawiła się nowa choroba przypominająca chorobę Kawasakiego. Jest to jednak inna jednostka – PIMS, czyli zespół zapalenia wieloukładowego u dzieci, która może mieć związek z zakażeniem koronawirusem. O tej tajemniczej chorobie opowiedział dr hab. Ernest Kuchar, specjalista chorób zakaźnych i kierownik Kliniki Pediatrii z Oddziałem Obserwacyjnym. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Tajemnicza choroba atakuje dzieci. Czy ma to coś wspólnego z koronawirusem?

  W ostatnich dniach w mediach pojawiają się informacje o tajemniczej chorobie, która atakuje dzieci zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Jej objawy przypominają zespół Kawasakiego. O tym, jaka jest jej przyczyna i czy ma coś wspólnego z koronawirusem, mówił w dzisiejszym programie „Dzień Dobry TVN” immunolog Paweł Grzesiowski. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Lekko nieskoordynowane, ale mocno kochane!

  Specyficznym stanem dotknięte są te dwa koty. Pablo i Bones, bo tak mają na imię, mają nie w pełni wykształconą część mózgu odpowiadającą za koordynację. Przez to przemieszczają się w nieskoordynowany i dziwaczny, ale chyba i ujmujący za serce sposób.
 • Choroba wypisana na twarzy. Co możemy z niej wyczytać?

  Gościem programu był terapeuta medycyny chińskiej Rafał Becker, który opowiedział o tym, co można wyczytać z twarzy. Objawy jakich chorób mogą być wypisane na twarzy? (Dzień Dobry TVN/x-news)