choroby

Synonimy:
choroba,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Choroby (1486)

 • Coraz bliżej pokonania cholery

  Coraz bliżej pokonania cholery

  ​Naukowcy są coraz bliżej opracowania skutecznej szczepionki przeciwko cholerze.
 • ​Stwardnienie guzowate - choroba o wielu twarzach

  ​Stwardnienie guzowate - choroba o wielu twarzach

  Stwardnienie guzowate (TSC) to genetycznie uwarunkowana, wielonarządowa choroba, polegająca na powstawaniu licznych, łagodnych guzów o charakterze hamartoma, występujących przede wszystkim na skórze, w mózgu, sercu, płucach, nerkach i w wątrobie, a także sporadycznie nowotworów złośliwych . Szybka i właściwa diagnoza choroby oraz wdrożenie odpowiedniego leczenia są kluczowe dla jakości życia pacjentów.
 • Jakie choroby możemy podejrzewać, gdy zauważymy zmiany na paznokciach?

  Jakie choroby możemy podejrzewać, gdy zauważymy zmiany na paznokciach?

  Łamliwe paznokcie, na których pojawiają się przebarwienia, to nie tylko estetyczny defekt. To może być sygnał, ze w organizmie zaczynają rozwijać się schorzenia. Pogorszenie stanu paznokci bywa symptomem niedoborów żywieniowych, chorób wątroby, a nawet nowotworu.
 • Błędy, przez które osłabiamy organizm

  Błędy, przez które osłabiamy organizm

  Lęk związany z epidemią koronawirusa sprawił, że bardziej niż kiedykolwiek skupiamy się na wzmocnieniu swojej odporności. W tym celu stosujemy odpowiednie suplementy i jeszcze bardziej dbamy o higienę.
 • Blisko połowa Polaków sprawdza gorączkę tylko raz dziennie. Lekarze: Stały pomiar to podstawa

  Blisko połowa Polaków sprawdza gorączkę tylko raz dziennie. Lekarze: Stały pomiar to podstawa

  Polacy są mocno podzieleni w kwestii używania termometrów. Tradycyjny miernik jest wybierany głównie ze względu na niższą cenę. Z kolei elektroniczne urządzenia są preferowane przede wszystkim z powodu szybkości uzyskiwanych pomiarów. Należy również dodać, że blisko połowa badanych sprawdza gorączkę tylko raz dziennie. Zdecydowana większość nigdzie nie notuje jej wysokości. Z kolei lekarze tłumaczą, że rzetelny wykres zmian pozwala precyzyjniej określić przyczynę choroby i zaproponować odpowiednią terapię. Może mieć też kluczowe znaczenie w sytuacji zagrożenia epidemiologicznego.
 • Choroby wieku dziecięcego. Świnka

  Choroby wieku dziecięcego. Świnka

  Świnka to jedna z wirusowych chorób zakaźnych, typowych dla wieku dziecięcego.
 • Choroby umykające lekarzom

  Choroby umykające lekarzom

  Dla skutecznej terapii bardzo ważna jest szybka i trafna diagnoza. Wiele chorób daje charakterystyczne symptomy i lekarz od razu wie, co nam jest. Ale są i takie, które latami nie wysyłają żadnych sygnałów. Inne wprawdzie dają znaki, ale mało typowe lub podobne do objawów innych chorób.
 • Nowy sposób walki z wirusem denga

  Nowy sposób walki z wirusem denga

  Międzynarodowy zespół naukowców po raz pierwszy zmodyfikował genetycznie komary, które są odporne an wszystkie cztery typy wirusa dengi. To może zahamować rozprzestrzenianie się choroby i przenoszenie jej na ludzi.
 • Szczury domowe mogą przenosić groźne choroby

  Szczury domowe mogą przenosić groźne choroby

  ​Szczury domowe mogą wydawać się dużo bezpieczniejszymi zwierzętami od gryzoni grasujących po miejskich ulicach. To tylko złudzenie. Okazuje się, że szczury domowe są również zdolne do przenoszenia groźnych chorób.
 • Dziewczynka może spać nawet przez całe miesiące

  Dziewczynka może spać nawet przez całe miesiące

  ​W Kolumbii odnotowano nietypowy przypadek medyczny. Pewna 17-letnia dziewczynka regularnie zapada w sen, który może trwać kilka dni, tygodni, a nawet miesięcy.

Zdjęcia - Choroby (1)

 • kobieta.interia.pl
  Akcesoria do makijażu, którymi lepiej się nie dzielić

Filmy - Choroby (60)