chorąży

Artykuły - Chorąży (24)

 • Chorąży reprezentacji Tonga z Rio szykuje się do igrzysk zimowych

  Chorąży reprezentacji Tonga z Rio szykuje się do igrzysk zimowych

  ​Taekwondzista Pita Taufatofua, który zdobył serca kibiców jako chorąży Tonga podczas ceremonii otwarcia igrzysk w Rio de Janeiro, chce wystąpić także w zimowych igrzyskach w Pjongczangu. Miałby rywalizować w biegach narciarskich.
 • Usain Bolt chorążym reprezentacji Jamajki

  Usain Bolt chorążym reprezentacji Jamajki

  ​Potrójny mistrz olimpijski z Pekinu Usain Bolt będzie chorążym reprezentacji Jamajki podczas piątkowej ceremonii otwarcia igrzysk w Londynie. - To wielki honor, już nie mogę się doczekać - przyznał rekordzista świata w biegu na 100 i 200 metrów.
 • Tajemniczy chorąży chińskiej reprezentacji

  Tajemniczy chorąży chińskiej reprezentacji

  Nazwisko sportowca, który będzie chorążym reprezentacji Chin podczas ceremonii otwarcia igrzysk w Londynie, wciąż pozostaje tajemnicą. Wiadomo jedynie, że ma to być osoba wysoka, wpływowa, mająca na koncie wiele sukcesów sportowych i obdarzona urodą.
 • Bielsko-Biała: Pozostałości półziemianki z XII w.

  Relikty mieszkalnej półziemianki znaleźli i zbadali badacze z bielskiego muzeum podczas prac na wzgórzu zamkowym w centrum Bielska-Białej. Archeolog Bogusław Chorąży powiedział, że obiekt pochodzi sprzed 1210 roku, czyli jest starszy niż Bielsko.
 • Czy to ciało szyfranta? Konieczne badania DNA

  Czy to ciało szyfranta? Konieczne badania DNA

  Dopiero po genetycznych badaniach będzie wiadomo, czy szczątki znalezione we wtorek to istotnie zwłoki zaginionego szyfranta polskiego wywiadu Stefana Zielonki - podał dziś szef Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie płk Ireneusz Szeląg.
 • Na Placu Piłsudskiego odczytano nazwiska ofiar

  Na Placu Piłsudskiego odczytano nazwiska ofiar

  Na Placu Piłsudskiego w Warszawie, gdzie trwają uroczystości żałobne, odczytano nazwiska i krótkie biogramy 96 ofiar katastrofy pod Smoleńskiem.
 • Chorąży Andrzej Michalak

  Chorąży Andrzej Michalak

  Chorąży Andrzej Michalak był starszym technikiem obsługi pokładowej z 36. specjalny pułk lotnictwa transportowego. Zginął na pokładzie Tu-154 10 kwietnia 2010 roku. Miał 36 lat.
 • 4 tys. zł dodatku za kryzys!

  4 tys. zł dodatku za kryzys!

  Żeby otrzymać 3,3 tys. brutto tzw. dodatku relokacyjnego oraz maksymalnie 4 tys. brutto dodatku motywacyjnego, trzeba mieć umowę o pracę z nowym pracodawcą na co najmniej 3 miesiące - poinformował dyrektor Paweł Chorąży z resortu rozwoju. Dodatki są odpowiedzią na kryzys.
 • Zaginiony szyfrant leczył się na depresję

  Zaginiony szyfrant leczył się na depresję

  Minął niemal miesiąc od zaginięcia chorążego Stefana Zielonki. Policja wciąż niewiele wie, a wojskowe służby milczą jak zaklęte. Reporter RMF FM Marek Smółka prowadzi więc własne dziennikarskie śledztwo w tej sprawie.