choinki

Artykuły - Choinki (62)

 • Mężczyźni częściej kupują żywe choinki

  Mężczyźni częściej kupują żywe choinki

  Choć dbałość o świąteczne udekorowanie domu wciąż (niesłusznie) wydaje się zadaniem dla kobiet, badania rynku wyraźnie wskazują, iż to mężczyźni mają coraz więcej do powiedzenia w sprawie wyboru ozdób. Od lat męskim zadaniem bywa też zakup choinki.
 • Handel: Wiele warzyw i owoców można kupić taniej

  Handel: Wiele warzyw i owoców można kupić taniej

  Na rynku hurtowym w Broniszach wiele warzyw i owoców można kupić taniej niż przed rokiem, co oznacza mniejsze wydatki na nadchodzące Święta. W ofercie są także suszone owoce i grzyby - informuje rzecznik rynku Małgorzata Skoczewska.
 • Białoruskie lasy pod specjalnym nadzorem

  Białoruskie lasy pod specjalnym nadzorem

  Białoruskie lasy znowu są pod specjalnym nadzorem służb porządkowych. Przed świętami Bożego Narodzenia i Nowym Rokiem, służba leśna, białoruska milicja i ochrona środowiskowa pilnują, by drzewka nie były nielegalnie wycinane.
 • Choinki w Neapolu - na łańcuchu i pod kłódką

  W Neapolu ogłoszono alarm dla choinek. Prawdziwe, obwieszone bombkami i lampkami drzewka, ustawiane przy wejściu do kamienic i na klatkach schodowych są wykradane. Złodzieje wynoszą nawet największe okazy.
 • RMF FM rozdaje choinki w Krakowie!

  RMF FM rozdaje choinki w Krakowie!

  Kraków to już ostatni, dwunasty przystanek na trasie choinkowego konwoju RMF FM! Piękne, pachnące drzewka otrzymać można dziś na Rynku Głównym. Tam również można posłuchać kolęd i wziąć udział w świątecznym karaoke.
 • Uprawa i sprzedaż naturalnych choinek w głębokim kryzysie

  Naturalne choinki to coraz większa rzadkość we włoskich domach. Zrozpaczeni są ogrodnicy i właściciele szkółek leśnych, którzy notują gwałtowny spadek sprzedaży drzewek. Nieliczni Włosi, którzy je wybierają, kupują tylko najmniejsze okazy.
 • Mandaty zrobiły swoje

  Ponad 40 mandatów karnych, głównie za nielegalny wjazd do lasu z zamiarem kradzieży choinek, wycinania gałęzi na stroiki świąteczne oraz inne bezprawne działania, wystawili w okresie przedświątecznym funkcjonariusze dolnośląskiej Straży Leśnej.
 • Uwaga na łatwopalne choinki

  Choinka jest łatwopalnym materiałem - przypominają i ostrzegają strażacy. Drzewko postawmy zatem jak najdalej od urządzeń grzewczych, a świąteczne oświetlenie kupujmy u sprawdzonych sprzedawców - podkreśla brygadier Paweł Motyka z Sądeckiej Straży Pożarnej.
 • Surowe kary za kradzież choinki

  Surowe kary za kradzież choinki

  Za ścięcie choinki w lesie czy pomoc w jej wywiezieniu trzeba zapłacić odszkodowanie, nawiązkę w podwójnej wysokości i jeszcze karę - informuje "Rzeczpospolita".
 • Akcja RMF FM "Choinka pod choinkę" dziś w Katowicach

  Akcja RMF FM "Choinka pod choinkę" dziś w Katowicach

  O godzinie 11. w poniedziałek rozpoczęła się wielka choinkowa akcja radia RMF FM. Dziś choinki rozdawane są przed Spodkiem w Katowicach. Kolejka z godziny na godzinę się wydłuża. By otrzymać choinkę, wystarczy przyjść, a by zwiększyć swoje szanse... zaśpiewać. Nie przegapcie okazji!

Filmy - Choinki (5)

 • Prawdziwa historia choinek

  Zwyczaj ubierania choinki na Boże Narodzenie jest popularny dopiero od około 300 lat i nie zawsze drzewko symbolizuje atmosferę i ciepło rodzinnych świąt. Może być też ostentacją bogactwa, jak rekordowo droga choinka, warta 11 milionów dolarów, obwieszona klejnotami i złotem w Abu Dhabi w 2010 roku. Na placu św. Piotra w Watykanie nie było choinek aż do… 1982 roku! Zmienił to dopiero papież Jan Paweł II. Tegoroczna choinka będzie właśnie z Polski. To świerk, pochodzący z mazurskiego lasu.
 • Ozdoba choinkowa z recyklingu

  Najpiękniejsze ozdoby choinkowe to te zrobione samodzielnie w domu! Podkreślają nie tylko nastrój zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, ale i wprowadzają domową, ciepłą atmosferę! Samodzielne przygotowywanie ozdób to doskonały sposób, by wykorzystać niektóre opakowania i przedmioty, których już nie potrzebujemy - w ten sposób nie tylko nadajemy im nowe życie, ale i chronimy środowisko! Zobaczcie nasz poradnik, jak zrobić drobną ozdobę choinkową z recyklingu.
 • Bombka z cekinów na taśmie

  Boże Narodzenie to cudowny czas, kiedy w naszych domach pojawiają się choinki! Wiecznie zielone iglaki zdobimy najpiękniejszymi bombkami, ale rzadko zdobywamy się na to, by samodzielnie przygotować prawdziwie świąteczną bombkę. Przed wami instruktaż, jak przygotować piękną bombkę z cekinów na taśmie. Zdziwicie się, jak mało czasu i energii trzeba, by ją przygotować. Efekt będzie zaskakująco piękny! Poznajcie nasz sposób na to, jak zrobić bombkę z cekinów na taśmie.
 • Bileciki do świątecznych prezentów

  Świąteczne prezenty warto adresować - w ten sposób pod choinką unikniemy niepotrzebnego zamieszania i niefortunnych pomyłek. Bileciki można kupić gotowe w sklepie, można też przygotować je samodzielnie w domu - wystarczą nożyczki, papier i odrobina chęci! Mamy dla was propozycje na bileciki w kształcie bałwanka i choinki!