choinki

Artykuły - Choinki (45)

 • Mężczyźni częściej kupują żywe choinki

  Mężczyźni częściej kupują żywe choinki

  Choć dbałość o świąteczne udekorowanie domu wciąż (niesłusznie) wydaje się zadaniem dla kobiet, badania rynku wyraźnie wskazują, iż to mężczyźni mają coraz więcej do powiedzenia w sprawie wyboru ozdób. Od lat męskim zadaniem bywa też zakup choinki.
 • Handel: Wiele warzyw i owoców można kupić taniej

  Handel: Wiele warzyw i owoców można kupić taniej

  Na rynku hurtowym w Broniszach wiele warzyw i owoców można kupić taniej niż przed rokiem, co oznacza mniejsze wydatki na nadchodzące Święta. W ofercie są także suszone owoce i grzyby - informuje rzecznik rynku Małgorzata Skoczewska.
 • Białoruskie lasy pod specjalnym nadzorem

  Białoruskie lasy pod specjalnym nadzorem

  Białoruskie lasy znowu są pod specjalnym nadzorem służb porządkowych. Przed świętami Bożego Narodzenia i Nowym Rokiem, służba leśna, białoruska milicja i ochrona środowiskowa pilnują, by drzewka nie były nielegalnie wycinane.
 • Choinki w Neapolu - na łańcuchu i pod kłódką

  W Neapolu ogłoszono alarm dla choinek. Prawdziwe, obwieszone bombkami i lampkami drzewka, ustawiane przy wejściu do kamienic i na klatkach schodowych są wykradane. Złodzieje wynoszą nawet największe okazy.
 • Uprawa i sprzedaż naturalnych choinek w głębokim kryzysie

  Naturalne choinki to coraz większa rzadkość we włoskich domach. Zrozpaczeni są ogrodnicy i właściciele szkółek leśnych, którzy notują gwałtowny spadek sprzedaży drzewek. Nieliczni Włosi, którzy je wybierają, kupują tylko najmniejsze okazy.
 • Mandaty zrobiły swoje

  Ponad 40 mandatów karnych, głównie za nielegalny wjazd do lasu z zamiarem kradzieży choinek, wycinania gałęzi na stroiki świąteczne oraz inne bezprawne działania, wystawili w okresie przedświątecznym funkcjonariusze dolnośląskiej Straży Leśnej.
 • Pod choinkę

  Pod choinkę

  Na decyzję zostało nam już ostatnich kilkanaście dni. Tymczasem sklepy pełne są różnorodnych zabawek, ich reklamy bombardują nas z każdej strony, a do tego wszystkiego nasz maluch woła: "Mamo, ja chcę dostać pod choinkę..." i tutaj pojawia się długa lista życzeń. I jak w tym wszystkim się nie pogubić?
 • Choinka, komin i chińskie gumki, czyli ekologiczne tempora mutantur

  Choinka, komin i chińskie gumki, czyli ekologiczne tempora mutantur

  Jeszcze 30 lat temu ustawienie w domu plastikowej choinki było wtedy najwyższym przejawem myślenia ekologicznego. Właśnie takie sztuczne drzewko pozwalało Polakowi spędzić święta w głębokim przeświadczeniu, że... dba o ojczystą przyrodę - pisze na łamach najnowszego miesięcznika "Biznes&Ekologia", Bartłomiej Mayer.
 • Nadleśnictwa sprzedają coraz więcej choinek na święta

  Nadleśnictwa sprzedają coraz więcej choinek na święta

  Nadleśnictwa w Beskidach sprzedają coraz więcej choinek na święta. Zdaniem nadleśniczego z Węgierskiej Górki Mariana Knapka jest to zdrowa konkurencja dla sztucznych drzewek. Tym bardziej, że dwumetrowa, pachnąca lasem choina kosztuje mniej niż sztuczna.
 • Takiej choinki nie chcemy!

  Takiej choinki nie chcemy!

  Prezenty pakowano w papier z nadrukowanymi swastykami, a choinkę dekorowano bombkami w kształcie wojskowych granatów i... a jakże by inaczej - swastykami. Właśnie tak wyglądały święta Bożego Narodzenia w hitlerowskiej III Rzeszy.

Filmy - Choinki (5)

 • Prawdziwa historia choinek

  Zwyczaj ubierania choinki na Boże Narodzenie jest popularny dopiero od około 300 lat i nie zawsze drzewko symbolizuje atmosferę i ciepło rodzinnych świąt. Może być też ostentacją bogactwa, jak rekordowo droga choinka, warta 11 milionów dolarów, obwieszona klejnotami i złotem w Abu Dhabi w 2010 roku. Na placu św. Piotra w Watykanie nie było choinek aż do… 1982 roku! Zmienił to dopiero papież Jan Paweł II. Tegoroczna choinka będzie właśnie z Polski. To świerk, pochodzący z mazurskiego lasu.
 • Ozdoba choinkowa z recyklingu

  Najpiękniejsze ozdoby choinkowe to te zrobione samodzielnie w domu! Podkreślają nie tylko nastrój zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, ale i wprowadzają domową, ciepłą atmosferę! Samodzielne przygotowywanie ozdób to doskonały sposób, by wykorzystać niektóre opakowania i przedmioty, których już nie potrzebujemy - w ten sposób nie tylko nadajemy im nowe życie, ale i chronimy środowisko! Zobaczcie nasz poradnik, jak zrobić drobną ozdobę choinkową z recyklingu.
 • Bombka z cekinów na taśmie

  Boże Narodzenie to cudowny czas, kiedy w naszych domach pojawiają się choinki! Wiecznie zielone iglaki zdobimy najpiękniejszymi bombkami, ale rzadko zdobywamy się na to, by samodzielnie przygotować prawdziwie świąteczną bombkę. Przed wami instruktaż, jak przygotować piękną bombkę z cekinów na taśmie. Zdziwicie się, jak mało czasu i energii trzeba, by ją przygotować. Efekt będzie zaskakująco piękny! Poznajcie nasz sposób na to, jak zrobić bombkę z cekinów na taśmie.
 • Bileciki do świątecznych prezentów

  Świąteczne prezenty warto adresować - w ten sposób pod choinką unikniemy niepotrzebnego zamieszania i niefortunnych pomyłek. Bileciki można kupić gotowe w sklepie, można też przygotować je samodzielnie w domu - wystarczą nożyczki, papier i odrobina chęci! Mamy dla was propozycje na bileciki w kształcie bałwanka i choinki!