Fakty - choinka

Artykuły - Choinka (25)

 • Niechrześcijanie też obchodzą w USA Boże Narodzenie

  Niechrześcijanie też obchodzą w USA Boże Narodzenie

  Dziewięciu na 10 Amerykanów obchodzi Boże Narodzenie, a trzy czwarte twierdzi, że wierzy w narodzenie Jezusa z Maryi Dziewicy - wynika z sondażu Pew Research Center. Badanie wskazuje, że święta obchodzą w USA też ateiści oraz większość buddystów i hinduistów.
 • Ukraina: Z krwawą choinką ulicami Kijowa

  Ukraina: Z krwawą choinką ulicami Kijowa

  Demonstrujący na Majdanie domagają się osądzenia winnych pobić podczas próby pacyfikacji protestu. Krążyli ulicami Kijowa niosąc "krwawą choinkę", którą ustawili przed urzędem sekretarza Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony oraz biurem najbogatszego Ukraińca Rinata Achmetowa.
 • Zapalono lampki na choince na placu Świętego Piotra

  Zapalono lampki na choince na placu Świętego Piotra

  Na choince na placu Świętego Piotra zapalono w piątek o zmierzchu lampki. Tegoroczne drzewko z Bawarii, dar dla papieża Franciszka, jest wyjątkowe -pochodzi z pogranicza Niemiec i Czech, a nie z jednego kraju, jak dotychczas.
 • Choinka w Watykanie - w tym roku przyjedzie z Bawarii

  25-metrowy świerk z Bawarii stanie w tym roku na watykańskim placu Świętego Piotra - poinformowała w poniedziałek późnym wieczorem niemiecka agencja dpa.
 • Pod choinkę

  Pod choinkę

  Na decyzję zostało nam już ostatnich kilkanaście dni. Tymczasem sklepy pełne są różnorodnych zabawek, ich reklamy bombardują nas z każdej strony, a do tego wszystkiego nasz maluch woła: "Mamo, ja chcę dostać pod choinkę..." i tutaj pojawia się długa lista życzeń. I jak w tym wszystkim się nie pogubić?
 • Abstrakcyjna "choinka" wywołuje protesty w Brukseli

  Tysiące ludzi podpisały się już pod petycją online przeciwko abstrakcyjnej instalacji świetlnej, która w tym roku w zabytkowym centrum Brukseli zastąpiła tradycyjną choinkę bożonarodzeniową - informuje w poniedziałek BBC.
 • Słuchawki najlepszym prezentem pod choinkę

  Słuchawki najlepszym prezentem pod choinkę

  Nowoczesne słuchawki do telefonu komórkowego, tabletu czy odtwarzacza mp3, które coraz częściej pełnią również funkcję ozdobną, będą najbardziej oczekiwanym prezentem pod choinkę w Szwecji - ogłosił w tym tygodniu szwedzki Instytut Analizy Handlu.
 • Papież użyje tabletu, by rozświetlić gigantyczną choinkę

  Papież użyje tabletu, by rozświetlić gigantyczną choinkę

  Papież Benedykt XVI użyje tabletu podczas niezwykłej "operacji" zapalenia świateł na największej choince na świecie, ułożonej z lampek na wzgórzu w Gubbio (Umbria) w środkowych Włoszech.
 • Ukraina: "Nie wciągajcie choinki w politykę!"

  Ok. 200 osób domagało się w Kijowie, by władze Ukrainy przestrzegały praw człowieka i nie wykorzystywały w walce politycznej świątecznej choinki, ustawionej na głównym placu stolicy, Majdanie Niepodległości, gdzie niedawno protestowali przedsiębiorcy.
 • Włochy: Zapłonęła największa choinka na świecie

  W Gubbio w Umbrii we Włoszech zapłonęła we wtorek wieczorem największa choinka na świecie - gigantyczna instalacja świetlna ułożona w kształt drzewka na zboczu góry Ingino.