chmura obliczeniowa

Artykuły - Chmura obliczeniowa (11)

 • Przedsiębiorcy odkrywają możliwości cyfrowej chmury

  Przedsiębiorcy odkrywają możliwości cyfrowej chmury

  Cyfrowa chmura przestaje być postrzegana jedynie jako jeden z elementów infrastruktury IT. Przedsiębiorcy odkrywają, że korzystanie z chmury pozwala ograniczyć koszty i uczynić biznes bardziej innowacyjnym.
 • Ministerstwo Finansów ruszyło z kontrolą JPK

  Ministerstwo Finansów ruszyło z kontrolą JPK

  Ministerstwo Finansów poinformowało w komunikacie, że w wyniku weryfikacji otrzymywanych plików JPK_VAT stwierdzono liczne uchybienia, przez co rozpoczęto proces kontaktowania się z podatnikami w tym zakresie.
 • Kto się boi chmury?

  Kto się boi chmury?

  Duże przedsiębiorstwa przemysłowe przekonują się do usług świadczonych w modelu cloud computing. Mniejsi wciąż patrzą na chmurę nieufnie. Czy mają się czego obawiać?
 • Jak pilnować naszych zdjęć w internecie?

  Jak pilnować naszych zdjęć w internecie?

  Niedawno głośno było o anonimowych włamywaczach (lub włamywaczu), którzy zdołali wykraść z internetowej chmury zdjęcia hollywoodzkich celebrytów, a następnie rozpowszechnili je w sieci. Według ekspertów, takie wycieki nie są jednak żadną nowością. Wraz z dwoma firmami zajmującymi się cyfrowym bezpieczeństwem, przygotowaliśmy garść porad osób trzymających swoje zdjęcia "w chmurze".
 • Czym w tym roku zaskoczy świat technologii?

  Czym w tym roku zaskoczy świat technologii?

  Biznes napędzany jest przez konsumenta - stwierdzenie to, choć wydaje się truizmem, czasem wymaga przypomnienia. Co ważne, prawda ta dotyczy także branży IT. Wszystkie zmiany, które będziemy obserwować w nadchodzących latach w strategiach IT firm są bezpośrednim wynikiem zmieniających się potrzeb i zachowań konsumentów.
 • T-MobileCloud - chmura obliczeniowa dla biznesu

  T-MobileCloud - chmura obliczeniowa dla biznesu

  Wystartowała bezpieczna przestrzeń dla rozwoju biznesu w chmurze obliczeniowej T-MobileCloud. Przedsiębiorcy będą mogli zamawiać innowacyjne i nowoczesne usługi oraz przenieść ich obsługę do środowiska chmury obliczeniowej, co pozwoli im na sprawniejsze zarządzanie firmą oraz poprawę bezpieczeństwa firmowych danych.
 • Rynek dysków twardych przeżywa kryzys?

  Rynek dysków twardych przeżywa kryzys?

  Jak pokazują najnowsze prognozy, sprzedaż dysków twardych może w roku bieżącym zmaleć o ponad 10 proc. Czy można mówić o kryzysie w tym sektorze?
 • Polska chmura obliczeniowa startuje w wersji komercyjnej

  Polska chmura obliczeniowa startuje w wersji komercyjnej

  Oktawave, polska platforma chmury obliczeniowej należąca do Grupy K2, po sześciu miesiącach testów beta wystartowała w wersji komercyjnej. To oznacza, że klienci z Polski i całego świata będą mogli korzystać bez ograniczeń z zasobów obliczeniowych dostępnych na żądanie.
 • Drobpox zwiększył pojemności chmur

  Drobpox zwiększył pojemności chmur

  Dobra wiadomość dla wszystkich fanów Dropboksa. Jeden z najpopularniejszych na świecie serwisów umożliwiających przechowywanie i synchronizację plików w chmurze właśnie podwoił przestrzeń dostępnych w swojej ofercie wirtualnych dysków. I to bez podnoszenia opłat abonamentowych za ich poszczególne warianty.