38-letnia Su Qixiu po 15 dniach została odnaleziona w nieczynnej, głębokiej na cztery metry studni, do której wpadła. Kobieta przez ten czas żywiła się kukurydzą i piła deszczówkę - poinformowała w środę lokalna prasa chińska.

Ponad 80 proc. młodych Chińczyków gotowa jest zafundować swojej wybrance posiłek w restauracji na pierwszej randce. Wyjątek stanowią mieszkańcy Szanghaju. Tu mężczyźni oczekują podziału rachunku.
  • Pierwsza Chinka poleci w kosmos jeszcze w tym miesiącu

Pierwsza Chinka poleci w kosmos jeszcze w tym miesiącu

Jeszcze w tym miesiącu Chińczycy wyślą w przestrzeń kosmiczną statek z trzyosobową załogą. Co ciekawe, jednym z astronautów będzie kobieta.
  • Sensacyjne zwycięstwo Chen Meng

Chinka Chen Meng została sensacyjną triumfatorką turnieju ITTF World Tour w tenisie stołowym w stolicy Kataru - Dausze. W finale nie dała szans Koreance Seok Ha-jung, wygrywając 4:0.
  • MŚ w łyżwiarskim wieloboju: Rekord świata i zwycięstwo Chinki Ying Yu

MŚ w łyżwiarskim wieloboju: Rekord świata i zwycięstwo Chinki Ying Yu

Chinka Ying Yu najpierw poprawiła w niedzielę w Calgary rekord świata na dystansie 500 m (36,94), a potem w wieloboju sprinterskim - 148,610 pkt i zdobyła złoty medal mistrzostw globu. Drugie miejsce zajęła mistrzyni olimpijska Kanadyjka Christine Nesbitt.
  • PŚ siatkarek: Chinki awansowały na IO w Londynie

PŚ siatkarek: Chinki awansowały na IO w Londynie

Po Amerykankach i Włoszkach, siatkarki Chin wywalczyły miejsce na podium Pucharu Świata i kwalifikację do igrzysk olimpijskich w Londynie. W ostatnim dniu turnieju Chinki pokonały w Tokio Niemki 3:0, a po raz drugi z rzędu trofeum zdobyły Włoszki.
  • World Tour siatkarek plażowych: Triumf Chinek

Chinki Xue Chen, Zhang Xi pokonały Amerykanki Jennifer Kessy, April Ross 2:0 (21:16, 21:14) w finale ostatnich w tym sezonie zawodów World Tour siatkarek plażowych w Phuket w Tajlandii. Polki nie startowały.
  • Karpińska piąta w kategorii do 48 kg

Karpińska piąta w kategorii do 48 kg

Marzena Karpińska (Znicz Biłgoraj) wynikiem 183 kg (82+101) w dwuboju zajęła w kategorii 48 kg piąte miejsce w odbywających się w hali Dome Disney Village pod Paryżem mistrzostwach świata w podnoszeniu ciężarów. Triumfowała Chinka Yuan Tian - 207 kg (90+117).
  • Triumf Chinki Tong Wen

Chinka Tong Wen pokonała Rosjankę Teę Donguzaszwili 10:0 w sobotnim finale mistrzostw świata w judo w kategorii open w Tiumeniu na Syberii. Polki nie startowały.
  • Strzeleckie MŚ: Chinka Liu Yingzi triumfowała w trapie

Chinka Liu Yingzi zwyciężyła w konkurencji trap w rozgrywanych w Belgradzie strzeleckich mistrzostwach świata. Polki nie startowały.