Chińczycy

Artykuły - Chińczycy (380)

 • Chińska ofensywa inwestycyjna w Niemczech

  Chińska ofensywa inwestycyjna w Niemczech

  Chiny chcą zostać globalnym gigantem przemysłowym i kupują na wielką skalę udziały w niemieckich firmach, a nawet całe przedsiębiorstwa - wynika z raportu opublikowanego w przeddzień wizyty kanclerz Merkel w Pekinie.
 • PowerChina chce zawojować polski rynek budowlany

  PowerChina chce zawojować polski rynek budowlany

  Ostatnio grupa złożyła najtańszą ofertę na budowę drogowej zakopianki, a wcześniej spalarni odpadów w Warszawie. Ponadto chce też m.in. rozbudować stołeczne metro i sieci przesyłowe. Przedstawiciel koncernu w rozmowie z portalem WNP.PL zapowiedział starania o osiągnięcie kluczowej pozycji w polskim budownictwie.
 • Niemcy: Chińczycy opanowują rynek nieruchomości

  Niemcy: Chińczycy opanowują rynek nieruchomości

  Ceny i tak już drogich mieszkań w niemieckich metropoliach szybują w górę. Podbijają je zagraniczni inwestorzy, w tym rosnąca rzesza zamożnych Chińczyków.
 • Chińczycy zainwestują we właściciela Banku Millennium 706 mln euro

  Chińczycy zainwestują we właściciela Banku Millennium 706 mln euro

  Chiński koncern Fosun zainwestuje w Banco Comercial Portugues (BCP), właściciela Banku Millennium, w ramach dwóch kapitalizacji łącznie 706 mln euro. Dzięki temu azjatycki inwestor stanie się posiadaczem 30 proc. udziałów portugalskiego banku.
 • Miliardowy rynek gier mobilnych

  Miliardowy rynek gier mobilnych

  Rynek gier mobilnych sukcesywnie rośnie i według prognoz firmy badawczej Newzoo wygeneruje w tym roku przychody w wysokości 35,5 miliarda dolarów. To o 5,5 miliarda więcej niż w roku 2015. Jednocześnie europejskie, w tym polskie produkcje, są coraz lepiej widoczne na globalnej mapie gier mobilnych.
 • Chiny mają więcej miliarderów niż USA

  Chiny mają więcej miliarderów niż USA

  Chiny mają po raz pierwszy więcej miliarderów niż USA. Ta różnica w najbliższych latach prawdopodobnie powiększy się jeszcze bardziej. Chińscy bogacze są też coraz młodsi - donosi Frank Sieren, felietonista DW z Pekinu.
 • Chińskie pływające doki na spornych wyspach Spratly

  Chińskie pływające doki na spornych wyspach Spratly

  Chiny chcą umieścić na spornych Wyspach Spratly pływające doki – czytamy na łamach serwisu PopSci. Prawa do tych malutkich wysepek roszczą sobie również Wietnam oraz Tajwan.
 • Chińczycy ze swoimi setkami miliardów wkraczają do Europy

  Chińczycy ze swoimi setkami miliardów wkraczają do Europy

  Do 2025 roku Chiny mogą zainwestować w brytyjską infrastrukturę oraz sektor nieruchomości ponad 100 mld funtów (ponad 500 mld złotych) - wynika z raportu przygotowanego przez Pinsent Masons z Centre for Economics and Business Research.
 • Chińczykom zaimponowały złote klamki?

  Chińczykom zaimponowały złote klamki?

  Legendarny nowojorski hotel przejmą Chińczycy. Zaimponowały im złote klamki?
 • Chińscy inwestorzy idą na zakupy

  Chińscy inwestorzy idą na zakupy

  Chińscy inwestorzy kupują coraz więcej nieruchomości za granicą, przez co napędzają lokalne rynki. Jak wynika z danych portalu Juwai, który stworzył ranking 10 najbardziej pożądanych miejsc do zakupu domu czy mieszkania, największym zainteresowaniem inwestorów z Państwa Środka cieszy się rynek amerykański.

Filmy - Chińczycy (6)

 • Kryzys w raju? Pomogą Chińczycy!

  Malediwysłyną na całym świecie ze swych piaszczystych plaż, lazurowych fal i - luksusowej oferty wypoczynkowej. Turystyka stanowi istotną gałąź gospodarki tego rajskiego archipelagu. Przez wiele lat najwierniejszymi klientami tutejszych kurortów byli Europejczycy. Ale kryzys mocno dał się we znaki zachodnim społeczeństwom. W tej sytuacji mieszkańcy Malediwów liczą na turystów z Azji…
 • Koreanka i jej niezwykły instrument

  Prawdziwy kunszt! Ta zdolna dziewczyna gra na tradycyjnym koreańskim instrumencie o nazwie Gayageum.
 • Tak się postępuje ze złodziejami w Chinach!

  Mocne! Mieszkańcy chińskiego miasta Wenzhou nie przestraszyli się złodzieja wymachującego półmetrową maczetą! Otoczyli dwóch mężczyzn, którzy ukradli przechodzącej ulicą kobiecie torebkę - i dali przykład prawdziwie obywatelskiej postawy!
 • Chiński most lepszy od polskiej autostrady

  42,5 kilometra długości, 33,5 metra szerokości - takie wymiary ma most biegnącu nad cieśniną Jiaozhou w Chinach. W Księdze Rekordów Guinessa figuruje on jako najdłuższy most świata poprowadzony nad wodą. Był budowany przez cztery lata. Ma sześć pasów ruchu. Zobaczcie sami, co to za cudo...