cera trądzikowa

Artykuły - Cera trądzikowa (12)

 • Kwas azelainowy - wyleczy trądzik, zahamuje łysienie

  Kwas azelainowy - wyleczy trądzik, zahamuje łysienie

  Choć w branży urodowej nie cieszy się zbyt dużą popularnością, dermatolodzy doceniają jego wszechstronne działanie i skuteczność w zwalczaniu dokuczliwych skórnych dolegliwości. Kwas azelainowy pomoże nam wyleczyć trądzik różowaty, oczyścić skórę z toksyn, a nawet zniwelować wypadanie włosów.
 • Jak pozbyć się trądziku? Nowe ustalenia badaczy

  Jak pozbyć się trądziku? Nowe ustalenia badaczy

  Do ciekawych wniosków doszli autorzy pewnego badania. Okazało się, że aby dbanie o cerę było skuteczne i przy okazji poprawiło nastrój, powinno składać się z trzech istotnych etapów. To zagwarantuje nie tylko zniknięcie wyprysków, ale i braku pewności siebie.
 • Co jeść, aby nie mieć trądziku?

  Co jeść, aby nie mieć trądziku?

  Na kondycję skóry wpływ ma szereg czynników – m.in. dieta. Jeśli dokuczają nam pojawiające się znienacka niedoskonałości cery, warto wzbogacić swój jadłospis o produkty, które dostarczą niezbędnych witamin i minerałów oraz zapobiegną powstawaniu wywołujących wypryski stanów zapalnych.
 • Jak skutecznie zlikwidować trądzik?

  Jak skutecznie zlikwidować trądzik?

  Pojawiające się na twarzy niedoskonałości to jeden z najbardziej dokuczliwych urodowych problemów. Choć niewłaściwa pielęgnacja ma duży udział w pogarszaniu się kondycji cery, przyczyn powstawania trądziku jest więcej. Warto baczniej przyjrzeć się swojej diecie oraz higienie snu.
 • Instagramerka zwalczyła trądzik naturalną metodą

  Instagramerka zwalczyła trądzik naturalną metodą

  Trądzik może być prawdziwą zmorą nie tylko nastolatków, ale także dorosłych. Zanieczyszczenia powietrza, stres, używki i przetworzona żywność często pogłębiają problem.
 • Pomoc dla cery

  Pomoc dla cery

  Mają z nią problemy i dojrzewający nastolatkowie i młode mamy. Cera trądzikowa spędza sen z powiek wielu osobom.
 • Siarka - minerał, który walczy z trądzikiem

  Siarka - minerał, który walczy z trądzikiem

  Trądzik to choroba, która od lat dokucza milionom ludzi na całym świecie. Choć uznawana jest za dolegliwość młodzieńczą, coraz częściej dosięga również osoby w wieku dojrzałym. Skutecznym składnikiem, który pozwala zniwelować objawy trądziku jest siarka.
 • Nowa broń w walce z trądzikiem

  Nowa broń w walce z trądzikiem

  Redukcja trądziku o 67% w 6 tygodni? Tak działa przełomowy Sytenol®A wsparty kwasem salicylowym. Rewolucyjny składnik aktywny po raz pierwszy w Polsce wprowadza na rynek marka Clarena.
 • NovaClear

  NovaClear

  Kompleksowa pielęgnacja cery tłustej, trądzikowej.
 • 30-latkowie z trądzikiem? Ciebie też to może spotkać!

  30-latkowie z trądzikiem? Ciebie też to może spotkać!

  Problem kojarzony głównie z okresem dorastania od pewnego czasu stał się również zmorą osób dorosłych.

Filmy - Cera trądzikowa (3)

 • Jak pielęgnować dojrzałą skórę z trądzikiem?

  Trądzik kojarzony jest przede wszystkim z okresem dojrzewania. Jednak coraz częściej zaczyna dotykać osoby dorosłe. O przyczynach wyprysków u dorosłych opowiedziała dr Aleksandra Jagielska. - Winne mogą być mogą być hormony, niewłaściwa dieta albo niewłaściwa pielęgnacja - zaznaczyła. Jak dbać o skórę z trądzikiem? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Skuteczny sposób na wyleczenie trądziku i pozbycie się cellulitu

  Argilloterapia to coraz bardziej popularna w Polsce metoda lecznicza i kosmetyczna. Polega na wykorzystaniu glinki, która ma właściwości bakteriobójcze, mineralizujące i gojące. W kosmetyce glinki stosuje się do okładów na twarz i ciało. Zmieszane z wodą lub naparami z ziół i olejami kosmetycznymi dostarczają skórze niezbędnych mikroelementów, pochłaniają nadmiar sebum oraz oczyszczają ze szkodliwych związków toksycznych.W medycynie naturalnej glinki używa się do leczenia owrzodzeń, czyraków, oparzeń czy bólów reumatycznych, a nawet w leczeniu gruźlicy i dezynterii.Argilloterapia daje nadzieję na pozbycie się trądziku różowatego i pospolitego, gdy wszystkie inne metody zawodzą.
 • Domowa emulsja dla cery trądzikowej - jak ją zrobić?

  Cera trądzikowa to delikatna skóra, wymagająca zupełnie innej pielęgnacji nie tylko po to, by zapobiegać kolejnym wypryskom i bolesnym krostom, ale także po to, by wspomagać gojenie się naruszonej skóry. Cera trądzikowa jest bardzo wrażliwa, dlatego z ogromną ostrożnością należy podchodzić do wszystkich kosmetyków. Pomocną w rozwiązywaniu problemu trądziku może być domowej roboty emulsja, która pomoże wam utrzymać kondycję swojej skóry w doskonałym stanie!