ceny złota

Artykuły - Ceny złota (181)

 • 2500 dolarów za złoto? Polityka banków może prowadzić do rekordu wszech czasów

  2500 dolarów za złoto? Polityka banków może prowadzić do rekordu wszech czasów

  W styczniu 2002 r. złoto kosztowało 277 USD za uncję. Obecnie jest już siedmiokrotnie droższe. Czy jego cena może osiągnąć 2500 dolarów?
 • Zwyżki cen ropy przed OPEC+. Złoto wraca do łask

  Zwyżki cen ropy przed OPEC+. Złoto wraca do łask

  Wstępnie zaplanowane na czwartek wirtualne spotkanie państw OPEC+ najprawdopodobniej będzie najważniejszym wydarzeniem bieżącego tygodnia na rynku ropy naftowej. Na razie 4 czerwca wciąż nie jest sztywnym terminem rozmów, jednak wiele wskazuje na to, że odbędą się one jeszcze w bieżącym tygodniu.
 • Złoto i srebro zyskują w miarę pogorszenia perspektyw gospodarczych

  Złoto i srebro zyskują w miarę pogorszenia perspektyw gospodarczych

  Kiedy niektóre części świata zaczynają otwierać gospodarki po izolacji spowodowanej Covid-19, rynki finansowe starają się wzbudzić optymizm inwestorów, wspierane zastrzykami pieniędzy i zerowymi stopami procentowymi. Podobnie jak w przypadku huraganów czy innych katastrof naturalnych, skutki długoterminowe w pierwszej kolejności można zaobserwować tuż po wystąpieniu danego zdarzenia. W ciągu ostatnich kilku tygodni zaczęliśmy dostrzegać olbrzymie szkody wyrządzone światowej gospodarce przez utrzymujący się od wielu tygodni brak aktywności.
 • Złoto papierkiem lakmusowym globalnego kryzysu

  Złoto papierkiem lakmusowym globalnego kryzysu

  Cena złota w Polsce jest najwyższa w historii - wynosi ponad 7 tysięcy złotych za uncję. Powód? Epidemia, obawy o światową gospodarkę czy rosnąca inflacja. Jego cena jest wprost proporcjonalna do skali lęku i niepewności na rynkach finansowych i w polityce.
 • Czy złoto będzie nadal zyskiwać na koronawirusowym kryzysie?

  Czy złoto będzie nadal zyskiwać na koronawirusowym kryzysie?

  Czy wato liczyć na złoto? https://biznes.interia.pl/gieldy/aktualnosci/news-czy-zloto-bedzie-nadal-zyskiwac-na-koronawirusowym-kryzysie,nId,4465365
 • Gorączka złota trwa, ale też rośnie ryzyko inwestowania

  Gorączka złota trwa, ale też rośnie ryzyko inwestowania

  W 2004 r. złoto kosztowało 500 USD za uncję. Teraz ta cena przekracza 1 700 dolarów. Wbrew wyobrażeniom inwestowanie w złoto jest wysoce ryzykowne.
 • Samoloty nie nadążają z transportem złota. To jeden z powodów tak dużych zmian w jego cenie

  Samoloty nie nadążają z transportem złota. To jeden z powodów tak dużych zmian w jego cenie

  W ciągu tygodnia złoto zdrożało o ponad 5 proc. Jednak w skali miesiąca zaledwie o 0,3 proc., co wydaje się wielką niespodzianką, skoro nasilają się obawy o skalę recesji pogłębianej przez koronawirusa.
 • Pandemia. Tak drogiego złota jeszcze nie było

  Pandemia. Tak drogiego złota jeszcze nie było

  7 tysięcy złotych za uncję - taka jest giełdowa wycena królewskiego metalu. To najwięcej w historii. Powód? Epidemia, obawy o światową gospodarkę czy poziom inflacji w obliczu programów wsparcia liczonych już nie w miliardach, ale bilionach dolarów. Dostępne od ręki fizyczne złoto w formie sztabek, czy monet jest jeszcze droższe. Trzeba za nie płacić prawie dwa razy więcej niż rok temu.
 • Gwałtowne zmiany cen złota

  Gwałtowne zmiany cen złota

  Złoto jest najdroższe od siedmiu lat. Pod koniec lutego jego cena jednak bardzo spadła, ale już marcu szybko rosła. Czy tak gwałtowne zmiany będą się powtarzać z powodu koronawirusa?
 • Złoto najdroższe od siedmiu lat

  Złoto najdroższe od siedmiu lat

  Ceny złota w ostatnich tygodniach dość systematycznie rosną. Kontynuowany jest trend z minionego roku.

Filmy - Ceny złota (19)