ceny ropy

Artykuły - Ceny ropy (903)

 • Cena ropy naftowej pod coraz większą presją podaży

  Cena ropy naftowej pod coraz większą presją podaży

  Notowania ropy naftowej rozpoczynają nowy tydzień od zniżki, w wyniku czego ceny ropy WTI w USA zeszły poniżej bariery 40 USD za baryłkę. Tymczasem notowania ropy Brent pozostają tuż powyżej poziomu 43 USD za baryłkę.
 • ​Ceny ropy blisko 41 USD/b

  Na rynkach surowcowych gracze giełdowi czekają na komunikat z Fed. W środę prezes Fed Jerome Powell ogłosi decyzję w sprawie polityki monetarnej w USA. Analitycy surowcowi prognozują, że wystąpienie drugiej fali zakażeń koronawirusem na świecie i do tego napływ na rynki dodatkowych baryłek ropy z OPEC+ "zaowocuje" globalną nadpodażą ropy na rynkach przez najbliższe 4 miesiące.
 • Ceny ropy blisko 4-miesięcznego maksimum

  Ceny ropy blisko 4-miesięcznego maksimum

  Na rynkach surowców ropa jest wyceniana blisko 4-miesięcznego maksimum. Inwestorzy spekulują czy amerykańska Rezerwa Federalna pozostawi w środę stopy procentowe na niezmienionym poziomie utrzymując gołębie stanowisko w swojej polityce - informują analitycy.
 • Ceny ropy stabilne, obawa o podaż

  Ceny ropy stabilne, obawa o podaż

  Na rynkach paliw inwestorzy śledzą napięte relacje USA-Chiny i perspektywy większej podaży ropy na świecie - informują maklerzy. Rynki przygotowują się do większej ilości ropy z krajów OPEC+, które od sierpnia rozluźnią dostawy swojego surowca.
 • Powolna odbudowa produkcji ropy naftowej w USA

  Notowania ropy naftowej w tym tygodniu rosną na fali rynkowego optymizmu. Niemniej, zwyżki te w ostatnim czasie znacząco straciły na dynamice, co wynika z powtarzanych coraz głośniej wątpliwości w to, że dalsze zwyżki notowań tego surowca mają jeszcze fundamentalne uzasadnienie.
 • OPEC+ podcina ceny ropy na rynkach

  OPEC+ podcina ceny ropy na rynkach

  Ceny ropy w USA idą w dół po zmniejszeniu cięć wydobycia przez OPEC+. Na posiedzeniu zredukowano ograniczenia podaży ropy (do 7,7 mln baryłek dziennie od sierpnia z 9,7 mln do końca lipca), analitycy martwią się, że druga fala epidemii może opóźnić powrót rynku do równowagi.
 • Ceny ropy zniżkują w oczekiwaniu na OPEC+

  Ceny ropy zniżkują w oczekiwaniu na OPEC+

  Na rynku ropy analitycy oczekują decyzji państw OPEC+ dotyczącą cięć w produkcji ropy naftowej.
 • Amerykańska ropa pod presją popytu

  Amerykańska ropa pod presją popytu

  Ceny ropy w Stanach Zjednoczonych reagują nerwowo na doniesienia o wzroście zapasów surowca. Eksperci alarmują, że popyt na ropę może spaść, jeśli liczba zachorowań na koronawirusa w USA będzie nadal rosła w takim tempie.
 • Zapasy ropy spadają obawy o popyt

  Zapasy ropy spadają obawy o popyt

  ​Ceny ropy idą w górę po największym spadku zapasów w tym roku. Analitycy obawiają się że popyt na surowiec może się nie odbudować w najbliższej przyszłości.
 • Ropa na amerykańskiej giełdzie paliw tanieje

  Na rynku ropy spadki. Ropa tanieje po wzroście jej zapasów i po słabszych prognozach gospodarczych przedstawionych przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy - informują maklerzy.

Filmy - Ceny ropy (24)

 • Teraz ceny na stacjach paliw zależeć będą od kursu dolara

  Przez trzy miesiące ropa naftowa podrożała o 35 proc., ale jednocześnie jest o tyle samo tańsza niż przed rokiem. Co z cenami na stacjach paliw w sierpniu? W tym roku rynek ropy należy do najbardziej zmiennych. Cena ropy brent to aktualnie okolice 44 USD za baryłkę.
 • Czy w maju ceny ropy też spadną poniżej zera?

  Lada moment wygaśnie kolejna seria kontraktów na amerykańską ropę WTI. W kwietniu spowodowało to spadek ich cen poniżej zera. Czy w maju możemy spodziewać się powtórki? W kwietniu ceny ropy naftowej były ujemne po raz pierwszy w historii. Wywołało to potężny szok na rynku. Czy ta sytuacja może się powtórzyć?
 • #Koronawirus - Ceny na stacjach paliw będą nadal spadać? Okazuje się, że nie

  Epidemia koronawirusa wpłynęła na cały rynek, także energetyczny – głównie ropy i gazu ziemnego. Pod koniec kwietnia byliśmy świadkami sytuacji, kiedy cena amerykańskiego gatunku ropy WTI spadła poniżej zera. Cena doszła aż do -40 dolarów za baryłkę. Czy to oznacza spadek cen na stacjach benzynowych do poziomu 1 złotówki i niżej? Okazuje się, że nie.
 • Inwestycją życia stało się kupowanie ropy? To może być też największa porażka

  Bardzo duże zainteresowanie wzbudzają inwestycje w ropę naftową, ponieważ jej ceny spadły do poziomów nie widzianych od kilkunastu lat. Jednak niewielu inwestorów wie, że będą musieli ponieść bardzo wysokie koszty jej magazynowania.