ceny paliw

Artykuły - Ceny paliw (453)

 • Jaki początek lipca?

  Jaki początek lipca?

  Początek wakacji to okres bardzo słabych marż operatorów stacyjnych, dlatego przewidywania analityków e-petrol.pl wskazują na perspektywę zwyżki cen benzyn i oleju napędowego.
 • Przedwakacyjne podwyżki cen paliw w rafineriach i na stacjach

  Przedwakacyjne podwyżki cen paliw w rafineriach i na stacjach

  Trzeci tydzień czerwca, po powrotach z wyczekiwanego przez wielu Polaków wypoczynku, upłynął na polskim rynku paliw pod znakiem dalszych zwyżek cen hurtowych. Wzrosty cen zauważyć można było także na stacjach paliw, choć ich skala zaskakująco wyhamowała. Trend podwyżkowy trwa jednak w najlepsze i w najbliższych dniach bezwzględnie trzeba będzie przygotować się na większe wydatki za tankowanie.
 • Drogi początek czerwca w polskich rafineriach i na stacjach

  Drogi początek czerwca w polskich rafineriach i na stacjach

  Wystarczył tydzień, aby na polskim rynku paliw ceny w sprzedaży hurtowej wzrosły o 50-75 zł. Liderem podwyżek okazały się benzyny. Na stacjach kierowcy już na stałe powitali ceny z czwórką "z przodu", jeśli chodzi o paliwa podstawowe.
 • Tania benzyna to przeszłość. Nie przyzwyczajajmy się do 4 złotych za litr benzyny

  Tania benzyna to przeszłość. Nie przyzwyczajajmy się do 4 złotych za litr benzyny

  Wzrosty cen to skutek stopniowej odbudowy rynku ropy po pandemii. Trend może wzmocnić przewidywana decyzja OPEC+ o przedłużeniu cięć produkcji surowca.
 • ​NBP: Udział Rosji w imporcie ropy do Polski spadł do 61,5 proc.

  ​NBP: Udział Rosji w imporcie ropy do Polski spadł do 61,5 proc.

  Udział Rosji w imporcie ropy do Polski w 2019 roku spadł do 61,5 proc. całości importu tego surowca wobec 68 proc. w 2018 roku - podał NBP.
 • Zwyżki cen ropy przed OPEC+. Złoto wraca do łask

  Zwyżki cen ropy przed OPEC+. Złoto wraca do łask

  Wstępnie zaplanowane na czwartek wirtualne spotkanie państw OPEC+ najprawdopodobniej będzie najważniejszym wydarzeniem bieżącego tygodnia na rynku ropy naftowej. Na razie 4 czerwca wciąż nie jest sztywnym terminem rozmów, jednak wiele wskazuje na to, że odbędą się one jeszcze w bieżącym tygodniu.
 • Ostatnie chwile tankowania za 3,99 zł

  Ostatnie chwile tankowania za 3,99 zł

  W najbliższych dniach na większości stacji nie będzie już można zatankować benzyny Pb95 ani oleju napędowego w cenach poniżej 4 zł/l. Poprawa popytu oznacza również odbicie w górę w cenach paliwa.
 • Ceny ropy pod wpływem podaży

  Ceny ropy pod wpływem podaży

  Ceny ropy na amerykańskiej giełdzie paliw osunęły się poniżej 32 USD za baryłkę - w Stanach Zjednoczonych przybywa surowca, więc na rynkach rosną obawy o nadpodaż ropy na rynkach - informują maklerzy.
 • Ceny paliw: 4 złote już na horyzoncie

  Ceny paliw: 4 złote już na horyzoncie

  Odmrażanie gospodarki oznacza większe zapotrzebowanie na paliwa - a większy popyt oznacza możliwość zwyżki cen. Taka sytuacja właśnie ma miejsce na krajowych stacjach benzynowych. Powoli żegnamy niskie ceny z czasu apogeum pandemii koronawirusa.
 • Koniec obniżek na stacjach

  Koniec obniżek na stacjach

  Rekordowo niskie ceny na stacjach, do których kierowcy przyzwyczaili się w ostatnim czasie, zakończyły się i podążają w tym tygodniu w ślad za rosnącymi cenami ropy i drożejącymi paliwami w hurcie.

Filmy - Ceny paliw (31)

 • Czy w maju ceny ropy też spadną poniżej zera?

  Lada moment wygaśnie kolejna seria kontraktów na amerykańską ropę WTI. W kwietniu spowodowało to spadek ich cen poniżej zera. Czy w maju możemy spodziewać się powtórki? W kwietniu ceny ropy naftowej były ujemne po raz pierwszy w historii. Wywołało to potężny szok na rynku. Czy ta sytuacja może się powtórzyć?
 • #Koronawirus - Ceny na stacjach paliw będą nadal spadać? Okazuje się, że nie

  Epidemia koronawirusa wpłynęła na cały rynek, także energetyczny – głównie ropy i gazu ziemnego. Pod koniec kwietnia byliśmy świadkami sytuacji, kiedy cena amerykańskiego gatunku ropy WTI spadła poniżej zera. Cena doszła aż do -40 dolarów za baryłkę. Czy to oznacza spadek cen na stacjach benzynowych do poziomu 1 złotówki i niżej? Okazuje się, że nie.
 • #Koronawirus - Ropa najtańsza od lat

  Cena benzyny na polskich stacjach powinna niedługo znacznie spaść. Nie będzie to jednak bezpośrednia konsekwencja epidemii koronawirusa – zmniejszającej popyt. Cena ropy obniżała się przez cały poprzedni rok, spadając z 80 dolarów za baryłkę w styczniu do 50 dolarów w grudniu. Wynikało to ze spowolnienia gospodarczego, które dotknęło w największe światowe gospodarki – Stany Zjednoczone, Chiny i Niemcy. Dlatego w 2019 roku tempo wzrostu zapotrzebowania na ropę konsekwentnie zwalniało. W 2020 roku czeka nas zaś, po raz pierwszy od kilkunastu lat, spadek tego zapotrzebowania.
 • Jak chińskie cła zmieniają ceny na polskich stacjach paliw

  Cena na polskich stacjach paliw spada poniżej 5 zł za litr Pb95. Dobra wiadomość dla kierowców: ropa powinna tanieć, choć dolar jest drogi.