ceny paliw

Artykuły - Ceny paliw (464)

 • Koniec podwyżek na horyzoncie?

  Koniec podwyżek na horyzoncie?

  Od początku maja paliwa na stacjach systematycznie drożeją i w tym tygodniu także zanotowaliśmy podwyżkę detalicznych cen benzyny i oleju napędowego. W drugiej połowie wakacji jest jednak szansa na zatrzymanie tej wzrostowej tendencji.
 • Surowce: Ropa wyceniana blisko 5-miesięcznego maksimum

  Surowce: Ropa wyceniana blisko 5-miesięcznego maksimum

  Ceny ropy na amerykańskiej giełdzie paliw są blisko 5-miesięcznego maksimum. Amerykańskie zapasy tego surowca spadły w ub. tygodniu ponad dwukrotnie mocniej niż się spodziewano - informują maklerzy.
 • Ropa została zakładnikiem koronawirusa

  Ropa została zakładnikiem koronawirusa

  Cena ropy Brent wzrosła na przestrzeni ostatnich trzech miesięcy, czyli w czasie obowiązywania ograniczeń produkcyjnych ustalonych przez OPEC+, o około 50 proc. Perspektywy na kolejne okresy uzależnione są od rozwoju pandemii, stanu gospodarki światowej i innych czynników globalnych, w tym m.in. relacji między USA a Chinami. Na razie pytań jest więcej niż odpowiedzi.
 • Ceny paliw: Na stacjach wakacyjny spokój cenowy, ale...

  Ceny paliw: Na stacjach wakacyjny spokój cenowy, ale...

  W końcówce lipca ceny paliw na stacjach w Polsce zmieniały się tylko nieznacznie, głównie za sprawą relatywnie niewielkich ruchów cenowych w hurcie. W sprzedaży rafineryjnej benzyna i diesel z każdym tygodniem bardziej zbliżają się do siebie cenowo i ta tendencja na stacjach także staje się widoczna, głównie za sprawą niskich marż detalicznych na benzynach. Na półmetku wakacji na stacjach nie będzie większych zmian, choć paliwa tanieją w rafineriach.
 • Przejęcie Lotosu przez Orlen: Czy kierowcy będą teraz tankować drożej?

  Przejęcie Lotosu przez Orlen: Czy kierowcy będą teraz tankować drożej?

  Po ogłoszeniu przejęcia Lotosu przez Orlen analitycy finansowi liczyli efekty synergii i rozwojowy potencjał połączonego koncernu. Kierowcy mieli inne zmartwienie – czy połączenie paliwowych gigantów odczują w portfelach przy tankowaniu i zakupach. Nic nie wskazuje na to, by te obawy miały się ziścić.
 • Teraz ceny na stacjach paliw zależeć będą od kursu dolara

  Teraz ceny na stacjach paliw zależeć będą od kursu dolara

  Przez trzy miesiące ropa naftowa podrożała o 35 proc., ale jednocześnie jest o tyle samo tańsza niż przed rokiem. Co będzie z cenami na stacjach paliw w sierpniu?
 • Nie będzie obniżek cen paliw

  Nie będzie obniżek cen paliw

  Nie należy się spodziewać obniżek cen paliw na stacjach benzynowych - prognozują analitycy. Na pocieszenie dodają, że i tak wciąż płacimy za paliwo znacznie mniej niż w ubiegłym roku.
 • To jeszcze nie koniec podwyżek na stacjach

  To jeszcze nie koniec podwyżek na stacjach

  Koszty tankowania w Polsce systematycznie rosną pomimo tego, że notowania ropy Brent od kilku tygodni wahają się nieznacznie, utrzymując się nieznacznie powyżej 40 dolarów. Nic nie wskazuje na to, aby ta zwyżkowa tendencja na detalicznym rynku paliw miała się w najbliższym czasie zmienić, a kierowcom na pocieszenie pozostaje jedyne to, że dynamika zmian cały czas nie jest duża.
 • Paliwo miało drożeć i drożeje

  Paliwo miało drożeć i drożeje

  Zgodnie z oczekiwaniami analityków e-petrol.pl, ceny w tym tygodniu podskoczyły. Skala zmian w przypadku benzyny bezołowiowej 95 to znów cztery grosze na litrze, a w porównaniu z połową czerwca - aż 13 groszy.
 • Ceny paliw. Kolejny tydzień podwyżek na stacjach

  Ceny paliw. Kolejny tydzień podwyżek na stacjach

  Tankowanie z tygodnia na tydzień jest coraz droższe i w najbliższych dniach ta zwyżkowa tendencja zostanie podtrzymana. Na pocieszenie kierowcom pozostaje fakt, że za paliwo i tak płacimy wyraźnie mniej niż przed rokiem.

Filmy - Ceny paliw (32)

 • Teraz ceny na stacjach paliw zależeć będą od kursu dolara

  Przez trzy miesiące ropa naftowa podrożała o 35 proc., ale jednocześnie jest o tyle samo tańsza niż przed rokiem. Co z cenami na stacjach paliw w sierpniu? W tym roku rynek ropy należy do najbardziej zmiennych. Cena ropy brent to aktualnie okolice 44 USD za baryłkę.
 • Czy w maju ceny ropy też spadną poniżej zera?

  Lada moment wygaśnie kolejna seria kontraktów na amerykańską ropę WTI. W kwietniu spowodowało to spadek ich cen poniżej zera. Czy w maju możemy spodziewać się powtórki? W kwietniu ceny ropy naftowej były ujemne po raz pierwszy w historii. Wywołało to potężny szok na rynku. Czy ta sytuacja może się powtórzyć?
 • #Koronawirus - Ceny na stacjach paliw będą nadal spadać? Okazuje się, że nie

  Epidemia koronawirusa wpłynęła na cały rynek, także energetyczny – głównie ropy i gazu ziemnego. Pod koniec kwietnia byliśmy świadkami sytuacji, kiedy cena amerykańskiego gatunku ropy WTI spadła poniżej zera. Cena doszła aż do -40 dolarów za baryłkę. Czy to oznacza spadek cen na stacjach benzynowych do poziomu 1 złotówki i niżej? Okazuje się, że nie.
 • #Koronawirus - Ropa najtańsza od lat

  Cena benzyny na polskich stacjach powinna niedługo znacznie spaść. Nie będzie to jednak bezpośrednia konsekwencja epidemii koronawirusa – zmniejszającej popyt. Cena ropy obniżała się przez cały poprzedni rok, spadając z 80 dolarów za baryłkę w styczniu do 50 dolarów w grudniu. Wynikało to ze spowolnienia gospodarczego, które dotknęło w największe światowe gospodarki – Stany Zjednoczone, Chiny i Niemcy. Dlatego w 2019 roku tempo wzrostu zapotrzebowania na ropę konsekwentnie zwalniało. W 2020 roku czeka nas zaś, po raz pierwszy od kilkunastu lat, spadek tego zapotrzebowania.