ceny energii elektrycznej

Artykuły - Ceny energii elektrycznej (81)

Filmy - Ceny energii elektrycznej (5)

 • Kiedy ceny za energię elektryczną będą w Polsce ujemne

  Farmy wiatrowe wykręciły rekord w wytwarzaniu prądu. To przybliża nas do ujemnych cen za energię, czyli do płacenia konsumentom za jej zużycie. W lutym polskie farmy wiatrowe wyprodukowały najwięcej energii elektrycznej w historii – ponad 2,1 TWh. Dostarczyły odbiorcom energię za ok. 400 mln zł, zbijając ceny prądu na giełdzie do najniższego poziomu od dwóch lat i ograniczając import mocy od sąsiadów. Rząd trzyma się jednak planu likwidacji tej technologii w Polsce.
 • Kto najwięcej zyska na własnej produkcji energii elektrycznej

  Rosnące ceny prądu zwiększają opłacalność inwestowania w domową energetykę. Przy uwzględnieniu rządowego programu Mój prąd i podatkowej ulgi termomodernizacyjnej inwestycja w panele fotowoltaiczne zwraca się w ciągu 5-8 lat.
 • Kiedy wzrosną rachunki za energię elektryczną?

  Sztuczne utrzymywanie niskich cen energii kosztowało budżet państwa 4 mld zł. Nie wiadomo czy zostanie podtrzymane w 2020 r. Za zaniżone rachunki zapłacą podatnicy, czyli wszyscy.W założeniu ustawa o cenach energii miała redukować ceny na rachunkach dla gospodarstw domowych i tylko przez rok. W 2020 r. powinniśmy wprowadzić uwolnienie cen energii elektrycznej, które będzie bolesne, oznaczałoby wzrost cen o kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt procent, ale byłoby urealnieniem sytuacji. - Ceny energii powinny w Polsce rosnąć, bo jesteśmy uzależnieni od węgla – mówi w rozmowie z MarketNews24 Wojciech Jakóbik, red.nacz. BiznesAlert.pl. - Ten trend zmieni dopiero transformacja energetyczna. Za kilka lat energia okaże się tańsza.
 • Zapłacimy więcej za energię elektryczną, ale nie wiadomo kiedy, a chaos się pogłębia

  Karuzela z cenami energii kręci się intensywnie od kilku miesięcy. Trwają prace nad nowelizacją przyjętej pod koniec grudnia ustawy, która miała powstrzymać wzrost rachunków za energię. To nie będzie ostatnia zmiana.