ceny

Synonimy:
cena,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Ceny (144)

 • Główny Urząd Statystyczny podał dane o produkcji przemysłowej w październiku

  Główny Urząd Statystyczny podał dane o produkcji przemysłowej w październiku

  Produkcja przemysłowa w październiku 2018 r. wzrosła o 7,4 proc. rdr, a w porównaniu z poprzednim miesiącem wzrosła o 9,9 proc. - podał Główny Urząd Statystyczny. Rynek oczekiwał wzrost licząc rok do roku, o 6,7 procent.
 • Dalsze zmiany w cenach transferowych

  Dalsze zmiany w cenach transferowych

  Kolejne zmiany w zakresie cen transferowych mają wejść w życie z początkiem 2019 r. - tak wynika z najnowszego projektu ustawy opublikowanego przez Ministerstwo Finansów. Dzięki nowym przepisom sporządzenie dokumentacji ma być prostsze, zwłaszcza dla małych przedsiębiorstw. Łatwiej ma być także z uzasadnieniem rynkowości stosowanych rozliczeń. Jednocześnie nowe regulacje mają doprowadzić do dalszego uszczelnienia systemu podatków dochodowych, czyli w praktyce większych kwot doszacowań podatku przez organy.
 • Kiedy ceny w Polsce zaczną rosnąć?

  Inflacja jest nadal zaskakująco niska. W ostatnich miesiącach utrzymuje się pomiędzy 1,7-1,8 proc. Stopy procentowe są więc niskie, a kredyty tanie. Kiedy to się skończy?
 • Analizujemy popyt mieszkaniowy DAE

  Analizujemy popyt mieszkaniowy DAE

  Ceny mieszkań rosły przez cały zeszły rok - wynika z opublikowanego ostatnio raportu Narodowego Banku Polskiego. Nominalne ceny wzrosły do poziomu z lat 2006 - 2008.
 • KUPS: Wzrost cen energii podnosi koszty produkcji przemysłu przetwórczego

  KUPS: Wzrost cen energii podnosi koszty produkcji przemysłu przetwórczego

  Rosnące koszty energii, pracy i transportu podnoszą koszty produkcji przemysłu przetwórczego, co może spowodować, że polskie przetwory warzywno-owocowe mogą stać się mniej atrakcyjne cenowo niż u konkurentów - ostrzega Krajowa Unia Producentów Soków.
 • Podwyżki cen za paliwo, gaz, prąd i masło. Jest drogo, będzie drożej

  Podwyżki cen za paliwo, gaz, prąd i masło. Jest drogo, będzie drożej

  Kostka masła za więcej niż 7 zł, droższy gaz i podwyżki, które uderzą po kieszeni kierowców. W górę pójdą też ceny prądu. Najmocniej dla dużych firm, ale one te koszty przerzucą na nas, w efekcie produkty na sklepowych półkach będą kosztować więcej. Taka czeka nas jesień 2018.
 • KRD: Ponad 70 proc. Polaków uważa, że koszty życia w Polsce są wysokie lub bardzo wysokie

  KRD: Ponad 70 proc. Polaków uważa, że koszty życia w Polsce są wysokie lub bardzo wysokie

  Według badań wykonanych przez Kantar Millward Brown na potrzeby raportu "Portfel statystycznego Polaka", co miesiąc statystyczne gospodarstwo domowe ma do zapłaty zobowiązania na kwotę 1572 zł, podczas gdy trzy lata temu było to 976 zł. Według deklaracji, kwoty comiesięcznych rachunków, w porównaniu do badania z 2015 roku, wzrosły zatem o 61 proc.
 • NBP: Niska inflacja w Polsce wynikała głównie z czynników zewnętrznych

  NBP: Niska inflacja w Polsce wynikała głównie z czynników zewnętrznych

  Niska inflacja w Polsce w latach 2012-2016 wynikała głównie z czynników zewnętrznych - uważają ekonomiści Departamentu Analiz Ekonomicznych NBP. Ich zdaniem, bez wpływu m.in. globalizacji - krajowa inflacja pozostałaby w tym okresie na dodatnim poziomie.
 • Ceny towarów rolnych szorują po dnie. To efekt wojny handlowej

  Ceny towarów rolnych szorują po dnie. To efekt wojny handlowej

  Chociaż grupa surowców rolnych kosztuje dziś najmniej od 27 lat, nie skorzystają na tym konsumenci żywności. Przede wszystkim dlatego, że pogłębiające się ostatnio spadki cen wynikają z rosnących obaw o wybuch prawdziwej wojny handlowej. A to generuje nieefektywne wykorzystanie zasobów i wcześniej czy później uderzy w gospodarstwa domowe - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.
 • RPP: Inflacja pozostaje umiarkowana mimo wysokiego wzrostu PKB oraz płac

  RPP: Inflacja pozostaje umiarkowana mimo wysokiego wzrostu PKB oraz płac

  Mimo relatywnie wysokiego wzrostu gospodarczego oraz szybszego niż w ubiegłym roku wzrostu płac dynamika cen konsumpcyjnych pozostaje umiarkowana - poinformowała w komunikacie Rada Polityki Pieniężnej. Rada podtrzymała, że obecny poziom stóp proc. sprzyja utrzymaniu polskiej gospodarki na ścieżce zrównoważonego wzrostu oraz pozwala zachować równowagę makroekonomiczną.

Filmy - Ceny (72)