ceny

Synonimy:
cena,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Ceny (144)

 • Ceny podstawowych produktów rolnych w marcu wzrosły o 4,4 proc.

  Ceny podstawowych produktów rolnych w marcu wzrosły o 4,4 proc.

  Ceny skupu podstawowych produktów rolnych, tj. pszenicy, żyta, żywca wołowego, żywca wieprzowego, drobiu i mleka krowiego w marcu wzrosły o 4,4 proc. rdr - podał GUS. W stosunku do lutego 2019 roku ceny wzrosły już o 2,1 proc. Zdaniem ekspertów znacznie powyżej oczekiwań wzrosła inflacja bazowa.
 • Prezes URE: Zaufanie do rynku energii trzeba będzie odbudowywać przez lata

  Prezes URE: Zaufanie do rynku energii trzeba będzie odbudowywać przez lata

  Ustawa zamrażająca ceny energii zniszczyła rynek, a odbudowa zaufania potrwa latami - ocenił prezes URE Maciej Bando. Zaapelował, by kwestię interwencji na rynku pozostawiać regulatorom.
 • Tchórzewski: Rozmowy z KE w sprawie przepisów o cenach prądu nie są łatwe

  Tchórzewski: Rozmowy z KE w sprawie przepisów o cenach prądu nie są łatwe

  - Strona polska jest w trakcie rozmów z Komisją Europejską na temat przepisów rozporządzenia do ustawy o cenach prądu; to nie są łatwe rozmowy - poinformował minister energii Krzysztof Tchórzewski.
 • GUS podał ważne dane o inflacji w lutym

  GUS podał ważne dane o inflacji w lutym

  Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w lutym 2019 r. wzrosły rdr o 1,2 proc., a w porównaniu z poprzednim miesiącem ceny wzrosły o 0,4 proc.- podał Główny Urząd Statystyczny. Inflacja okazała się jednak nieco wyższa, a głównym tego powodem był silniejszy, sięgający 2,2 proc. wzrost cen żywności i rosnące o 2,5 proc. koszty transportu. Żywność podrożała w tempie ponad dwukrotnie wyższym niż w styczniu, gdy zwyżka wyniosła jedynie 0,8 proc.
 • W przyszłym roku nie unikniemy wzrostu cen żywności

  W przyszłym roku nie unikniemy wzrostu cen żywności

  Ceny detaliczne żywności w Polsce w 2019 r. będą przeciętnie od 2 do 3,5 proc. wyższe niż rok wcześniej. Oznacza to, że skala zmian cen może być podobna do tej z 2018 r., kiedy to ceny żywności wzrosły średnio o ok. 2,7 proc. - tak wynika z prognoz Banku BGŻ BNP Paribas.
 • Główny Urząd Statystyczny podał dane o produkcji przemysłowej w październiku

  Główny Urząd Statystyczny podał dane o produkcji przemysłowej w październiku

  Produkcja przemysłowa w październiku 2018 r. wzrosła o 7,4 proc. rdr, a w porównaniu z poprzednim miesiącem wzrosła o 9,9 proc. - podał Główny Urząd Statystyczny. Rynek oczekiwał wzrost licząc rok do roku, o 6,7 procent.
 • Dalsze zmiany w cenach transferowych

  Dalsze zmiany w cenach transferowych

  Kolejne zmiany w zakresie cen transferowych mają wejść w życie z początkiem 2019 r. - tak wynika z najnowszego projektu ustawy opublikowanego przez Ministerstwo Finansów. Dzięki nowym przepisom sporządzenie dokumentacji ma być prostsze, zwłaszcza dla małych przedsiębiorstw. Łatwiej ma być także z uzasadnieniem rynkowości stosowanych rozliczeń. Jednocześnie nowe regulacje mają doprowadzić do dalszego uszczelnienia systemu podatków dochodowych, czyli w praktyce większych kwot doszacowań podatku przez organy.
 • Kiedy ceny w Polsce zaczną rosnąć?

  Inflacja jest nadal zaskakująco niska. W ostatnich miesiącach utrzymuje się pomiędzy 1,7-1,8 proc. Stopy procentowe są więc niskie, a kredyty tanie. Kiedy to się skończy?
 • Analizujemy popyt mieszkaniowy DAE

  Analizujemy popyt mieszkaniowy DAE

  Ceny mieszkań rosły przez cały zeszły rok - wynika z opublikowanego ostatnio raportu Narodowego Banku Polskiego. Nominalne ceny wzrosły do poziomu z lat 2006 - 2008.
 • KUPS: Wzrost cen energii podnosi koszty produkcji przemysłu przetwórczego

  KUPS: Wzrost cen energii podnosi koszty produkcji przemysłu przetwórczego

  Rosnące koszty energii, pracy i transportu podnoszą koszty produkcji przemysłu przetwórczego, co może spowodować, że polskie przetwory warzywno-owocowe mogą stać się mniej atrakcyjne cenowo niż u konkurentów - ostrzega Krajowa Unia Producentów Soków.

Filmy - Ceny (72)