Centrum Nauki Kopernik

Artykuły - Centrum Nauki Kopernik (12)

 • NGSec 2014 – trzecia edycja najlepszej konferencji o bezpieczeństwie informacji już w czerwcu

  NGSec 2014 – trzecia edycja najlepszej konferencji o bezpieczeństwie informacji już w czerwcu

  ​W dniach 11-12 czerwca w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbędzie się jedna z największych konferencji dotyczących bezpieczeństwa IT w Polsce, czyli Next Generation Security Conference 2014 (w skrócie - NGSec 2014). Jest to już trzecia edycja tego wydarzenia, które stało się już obowiązkową pozycją dla wielu specjalistów zajmujących się bezpieczeństwem IT.
 • Latarka dla niewidomych i ramię robota. Niezwykłe wynalazki z Polski

  Latarka dla niewidomych i ramię robota. Niezwykłe wynalazki z Polski

  Przenośne laboratorium daktyloskopijne, latarka dla niewidomych czy sterowane ręcznie ramię robota to tylko część z polskich wynalazków docenionych za granicą w 2013 r., jakie można zobaczyć w warszawskim Centrum Nauki Kopernik.
 • Rzecznik metra uspokaja mieszkańców Powiśla

  Mieszkańcy Powiśla bez obaw! Nie ma żadnego zagrożenia - uspokajają budowniczy drugiej linii metra.
 • Jutro otwarcie tunelu Wisłostrady

  Jutro otwarcie tunelu Wisłostrady

  W niedzielę między godz. 5 a 6 rano zostanie wznowiony ruch w tunelu Wisłostrady, zamkniętym w ubiegłym roku z powodu awarii na budowie II linii metra - poinformowała w sobotę Agnieszka Kłąb, wicerzeczniczka stołecznego ratusza.
 • W czwartek rozpocznie się budowa metra na odcinku pod Wisłą

  W czwartek tarcza drążąca tunel II linii metra w Warszawie rozpocznie prace na odcinku przebiegającym pod dnem Wisły, czyli między stacjami Stadion Narodowy i Centrum Nauki Kopernik - poinformował w środę rzecznik prasowy Metra Warszawskiego Krzysztof Malawko.
 • Koktajl z DNA truskawek na Pikniku Naukowym

  Samochód sterowany telefonem komórkowym, koktajl z DNA truskawek i oglądanie powierzchni Słońca - to tylko niektóre atrakcje dzisiejszego Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik.
 • Ostatnie prace naprawcze w tunelu Wisłostrady

  Ostatnie prace naprawcze w tunelu Wisłostrady

  W tunelu Wisłostrady w Warszawie zamkniętym w ubiegłym roku z powodu awarii na budowie II linii metra trwają ostatnie prace naprawcze. Nie ma planów ponownego zamykania tunelu podczas prac na budowie stacji metra Centrum Nauki Kopernik.
 • Stolica: Tłumy zwiedzających CNK podczas Nocy Muzeów

  Stolica: Tłumy zwiedzających CNK podczas Nocy Muzeów

  Około 4 tysięcy gości spodziewają się gospodarze Centrum Nauki Kopernik w Noc Muzeów. Na zwiedzających czekają m.in. doświadczenia w laboratoriach, niezwykłe cyberakwarium i pokazy w planetarium. Do Centrum będzie można wchodzić do godziny pierwszej w nocy.
 • "Koncerty pod gwiazdami" do końca czerwca w planetarium CNK

  "Koncerty pod gwiazdami" do końca czerwca w planetarium CNK

  Utwory Fryderyka Chopina, Jana Sebastiana Bacha i Ludwiga van Beethovena pod rozgwieżdżonym niebem i to niezależnie od pogody, będzie można wysłuchać w Centrum Nauki Kopernik. Do końca czerwca w planetarium będą odbywały się "Koncerty pod gwiazdami".
 • W CNK rusza Teatr Wysokich Napięć

  Bezpiecznie dotknąć prądu, bezdotykowo wprawić w ruch przedmioty, poczuć powiew wiatru jonowego - to wszystko będzie możliwe w nowej części Centrum Nauki Kopernik - Teatrze Wysokich Napięć. Z poświęconej elektryczności wystawie będzie można korzystać od soboty.