CashBack

Artykuły - CashBack (10)

 • Zamiast do bankomatu - do sklepu albo kiosku

  Zamiast do bankomatu - do sklepu albo kiosku

  Gdy potrzebujemy gotówki, a nie ma w pobliżu bankomatu możemy skorzystać z cashback czyli wypłaty w kasie sklepu przy okazji transakcji kartowej. Taka usługa jest dostępna w blisko 200 tys. placówek handlowych.
 • Można wypłacić gotówkę bez bankomatu

  Można wypłacić gotówkę bez bankomatu

  O tej możliwości pamiętają tylko nieliczni, a pozwala na wypłatę gotówki w sklepowych kasach bez konieczności szukania bankomatu. To jedna z tych usług płatniczych, która nie zyskała na popularności.
 • Co zrobić, gdy zabraknie nam gotówki na weekendowym wyjeździe?

  Co zrobić, gdy zabraknie nam gotówki na weekendowym wyjeździe?

  Polacy wciąż nie mogą żyć bez gotówki. W ubiegłym roku skorzystali z bankomatów aż 771 mln razy, a łączna kwota przeprowadzonych transakcji wyniosła aż 307 mld zł. W czasie wiosennych wycieczek na łono natury mogą jednak pojawić się trudności ze znalezieniem maszyny umożliwiającej wypłatę niezbędnej kwoty. Expander podpowiada, aby w takim wypadku podjąć gotówkę np. na stacji benzynowej. Ponadto dzięki usłudze "Blik" klienci części banków mogą też istotnie zwiększyć sieć dostępnych dla nich bezpłatnych bankomatów.
 • Cashback zamiast bankomatu

  Cashback zamiast bankomatu

  Po ponad siedmiu latach usługa cashback, czyli wypłata gotówki ze sklepowej kasy doczekała się wreszcie reklamy. Kampanię przeprowadza MasterCard. Bardziej skuteczną metodą popularyzacji może okazać się jednak rosnąca liczba punktów honorujących płatności plastikiem i mizerny przyrost liczby bankomatów.
 • Cash back to czysty zysk dla klienta. Nie ma od niego podatku

  Cash back to czysty zysk dla klienta. Nie ma od niego podatku

  Zwrot pieniędzy klientowi za większe i częstsze zakupy czy korzystanie z usług, czyli tzw. cash back, to nagroda. Jeśli jednorazowo nie przekracza 760 zł, to nie ma od niej podatku.
 • Teraz sklep zastąpi nam bankomat

  Teraz sklep zastąpi nam bankomat

  MasterCard będzie namawiał handlowców, aby promowali wypłaty gotówki z kasy sklepowej przy okazji zakupów. Bankom miałoby to częściowo rekompensować ograniczenie prowizji od transakcji kartami.
 • Długi weekend w trybie last minute. Jakie usługi bankowe mogą pomóc?

  Długi weekend w trybie last minute. Jakie usługi bankowe mogą pomóc?

  Już za niecałe dwa tygodnie kolejny długi weekend w tym roku. Ci z nas, którzy dopiero teraz zdecydowali się na wyjazd, mają utrudnione zadanie. W ostatniej chwili trudniej jest znaleźć satysfakcjonujący nocleg czy przygotować się finansowo do wyprawy. Czy musimy nadpłacać za przygotowanie w trybie express? Ekspert Expandera radzi, z jakich usług bankowych korzystać, by nie stracić.
 • Nie przepłacaj za korzystanie z bankomatu

  Nie przepłacaj za korzystanie z bankomatu

  Zamiast płacić za wypłatę z obcego bankomatu, lepiej poprosić o nią w sklepie akceptującym płatności kartami. Takie rozwiązanie jest możliwe dzięki usłudze cashback, z której korzystanie jest - jak podkreśla Expander - bezpłatne. Co więcej, usługa ta znacznie ułatwia wypłacanie pieniędzy. Łatwiej bowiem znaleźć sklep z terminalem płatniczym niż bankomat.
 • W sklepie jak przy bankomacie

  W sklepie jak przy bankomacie

  Daleko do bankomatu? Sprawdź, czy możesz wypłacić pieniądze w sklepie. W Polsce już ponad 25 tysięcy sklepów i innych punktów obsługujących płatności kartą pozwala korzystać z usługi CashBack.
 • Cash back? A co to jest?

  Cash back? A co to jest?

  W Polsce jest już więcej punktów handlowych, w których można wypłacić gotówkę w ramach usługi cash back, niż bankomatów. Co z tego, skoro prawie nikt o tym nie wie.