Cannes

Artykuły - Cannes (618)

 • Jakie filmy stworzą markę Cannes 2020?

  Jakie filmy stworzą markę Cannes 2020?

  Dyrektor festiwalu filmowego w Cannes Thierry Fremaux w wywiadzie dla „The Hollywood Reporter” zdradził najbliższe plany dotyczące organizacji kierowanej przez niego imprezy. W przyszłym tygodniu ogłoszona zostanie lista filmów, które znalazły uznanie twórców festiwalu. Filmy z listy Cannes 2020 nie zostaną pokazane w Cannes, ale trafią na inne festiwale filmowe zorganizowane jesienią. „W tym roku nie odbędzie się fizyczna edycja festiwalu w Cannes” – mówi Fremaux.
 • Michael Douglas oskarża Stevena Spielberga

  Michael Douglas oskarża Stevena Spielberga

  Podczas wywiadu dla Variety Michael Douglas wyznał, że liczył na Złota Palmę za swoją rolę w filmie "Wielki Liberace", który był pokazywany w ramach konkursu głównego prestiżowego festiwalu w Cannes w 2014 roku. Otrzymał ją jednak Bruce Dern za "Nebraskę". Douglas za całą sytuację wini Stevena Spielberga, który był wtedy przewodniczącym jury.
 • "Sorry We Missed You" Kena Loacha i "Atlantique" Mati Diop - wnikliwe, społeczne kino

  "Sorry We Missed You" Kena Loacha i "Atlantique" Mati Diop - wnikliwe, społeczne kino

  "Sorry We Missed You" dwukrotnego zdobywcy Złotej Palmy Kena Loacha i pełnometrażowy debiut fabularny Mati Diop "Atlantique" - to dwa spośród 21 filmów ubiegających się o Złotą Palmę podczas 72. festiwalu w Cannes. Ich wspólnymi mianownikami są wnikliwość i społeczne zaangażowanie.
 • Cannes 2018: Odrzucający Von Trier, zachwycająca Smoczyńska

  Cannes 2018: Odrzucający Von Trier, zachwycająca Smoczyńska

  W Cannes filmy wywołują w tym roku wyjątkowo żywe reakcje. Z nowego dzieła Larsa von Triera widzowie masowo wychodzili, "Fugę" Agnieszki Smoczyńskiej ochoczo komentowano, a sala projekcyjna podczas pokazu "Han Solo: Gwiezdne wojny - historie" świeciła pustkami.
 • Cannes: Kobiety planują protest

  Cannes: Kobiety planują protest

  Rozpoczynająca się w środę, 9 maja, 71. edycja festiwalu filmowego w Cannes, zapowiada się jako impreza polityczno-społecznych protestów. Swój sprzeciw wobec branżowemu seksizmowi zaplanowały na sobotę reżyserki i aktorki biorące udział w tegorocznej odsłonie festiwalu.
 • Polska animacja powalczy w Cannes o Złotą Palmę

  Polska animacja powalczy w Cannes o Złotą Palmę

  "III" - krótkometrażowy film animowany w reżyserii Marty Pajek otrzymał zaproszenie do konkursu filmów krótkometrażowych Festiwalu Filmowego w Cannes. Film Pajek jest jedynym polskim filmem w gronie filmów konkursowych zakwalifikowanych do głównego konkursu filmów krótkometrażowych.
 • Kontrowersyjne zmiany na festiwalu w Cannes

  Kontrowersyjne zmiany na festiwalu w Cannes

  Podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes od tego roku będzie obowiązywał zakaz robienia selfie na czerwonym dywanie oraz zlikwidowane zostaną poranne pokazy dla przedstawicieli prasy - ogłosił dyrektor festiwalu Thierry Fremaux.
 • Budowlani Łódź przed starciem z RC Cannes w Pucharze CEV

  Budowlani Łódź przed starciem z RC Cannes w Pucharze CEV

  Utytułowane RC Cannes będzie rywalem Grot Budowlanych Łódź w 1/8 finału Pucharu CEV. - Naszym celem będzie awans do ćwierćfinału - powiedział prezes klubu Marcin Chudzik.
 • Wszystkie światła na Cannes!19 filmów powalczy o Złotą Palmę

  Wszystkie światła na Cannes!19 filmów powalczy o Złotą Palmę

  Dziś wieczorem rusza 68. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes! 19 filmów walczyć będzie o Złotą Palmę, a pracami jury kierują w tym roku bracia Coen.
 • Marceau i Dolan w jury festiwalu w Cannes. Będą też polskie akcenty!

  Marceau i Dolan w jury festiwalu w Cannes. Będą też polskie akcenty!

  Organizatorzy festiwalu w Cannes ujawnili pełny skład jury, które oceni filmy zgłoszone do konkursu głównego. Zasiądą w nim m.in. aktorka Sophie Marceau i młody kanadyjski reżyser Xavier Dolan.

Filmy - Cannes (6)