Biznes - Canal+

Artykuły - Canal+ (33)

 • Canal+ w Polsce zmieni nazwę na Canal+ Premium

  Canal+ w Polsce zmieni nazwę na Canal+ Premium

  23 kwietnia Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji pozytywnie rozstrzygnęła wniosek nadawcy, spółki ITI Neovision, o zmianę nazwy kanału telewizyjnego z CANAL+ na CANAL+ Premium. Stacja planuje rozpoczęcie nadawania pod nową nazwą w piątek, 1 maja 2020 roku.
 • Pandemia koronawirusa. ​Nadawcy zawiesili opłaty za prawa telewizyjne we Francji

  Pandemia koronawirusa. ​Nadawcy zawiesili opłaty za prawa telewizyjne we Francji

  Po francuskiej stacji Canal+ również katarska BeIN zawiesiła opłaty za prawa telewizyjne do meczów ekstraklasy piłkarskiej Francji i jej zaplecza. Rozgrywki przerwano 13 marca z powodu pandemii koronawirusa.
 • Nie ma meczów. Czy kibice mogą liczyć na zwrot pieniędzy od Canal Plus?

  Nie ma meczów. Czy kibice mogą liczyć na zwrot pieniędzy od Canal Plus?

  Koronawirus sparaliżował rozgrywki piłkarskie na całym świecie. Piłkarze trenują w domach, a kibice nie mogą oglądać meczów ani z trybun, ani w telewizji. Czy stacja Canal Plus, która transmituje spotkania kilku lig europejskich i przede wszystkim polskiej Ekstraklasy, będzie zwracać koszty abonamentu fanom piłki nożnej?
 • Polski rynek telewizyjny rywalizuje o widzów z platformami VoD

  Polski rynek telewizyjny rywalizuje o widzów z platformami VoD

  W Japonii telewizja NHK ogłosiła, że część igrzysk olimpijskich w Tokio będzie transmitować w rozdzielczości 8K. Także w Polsce coraz więcej nadawców przygotowuje się do transmisji 8K, standardem są programy realizowane w 4K. – Nasz kraj jest bardzo rozwiniętym i nowoczesnym rynkiem telewizyjnym. Mamy usługi telewizyjne absolutnie na światowym poziomie pod względem jakości obrazu czy standardu HDTV – przekonuje Jarosław Kordalewski, wiceprezes zarządu Platformy Canal+.
 • Netflix w Platformie Canal+ na początku grudnia

  Netflix w Platformie Canal+ na początku grudnia

  Na początku grudnia br. Platforma Canal+ wprowadzi ofertę z Netfliksem. Podobne rozwiązanie zostało zaoferowane w połowie października we Francji w wyniku zawartego między stronami porozumienia. Tam pakiet z dostępem do biblioteki Netfliksa kosztuje 15 euro miesięcznie (34,90 euro w szerszym pakiecie z Canal+).
 • Canal+ bliski porozumienia z Netfliksem?

  Canal+ bliski porozumienia z Netfliksem?

  Według informacji francuskiego dziennika "Le Figaro", Grupa Canal+ jest bliska osiągnięcia porozumienia z Netfliksem, które dałoby jej możliwość oferowania dostępu do tej platformy SVOD* w ramach swoich pakietów.
 • Czy Platforma Canal+ będzie sprzedawać się lepiej niż nc+?

  Czy Platforma Canal+ będzie sprzedawać się lepiej niż nc+?

  Już we wrześniu marka nc+ zniknie z rynku i zostanie zastąpiona przez Platformę Canal+. "W Polsce Canal+ ma już za sobą niemal 25 lat bogatej historii, dzięki której uważany jest za synonim najwyższej jakości telewizyjnej. Dzięki marce Canal+ na przestrzeni lat powstało wiele kultowych już seriali czy filmów, rozpoznawalnych i nagradzanych w Polsce i na całym świecie" - uzasadnia operator w e-mailu rozsyłanym abonentom.
 • Canal+ i HBO będą jak Netflix?

  Canal+ i HBO będą jak Netflix?

  Drugi sezon serialu "Belfer" przyciąga wielu widzów. Canal+ to stacja dostępna jedynie dla wybranych - posiadaczy droższych pakietów, więc powinna wyciągnąć z tego wnioski, żeby platforma nc+ zwiększyła liczbę abonentów.
 • Vivendi kupi beIN Sports?

  Vivendi kupi beIN Sports?

  Exane-BNP/Paribas sugeruje w notce do swoich klientów, że suwerenny fundusz z Kataru szuka sposobu na to, by nieco usunąć się w cień, i że francuski gigant medialny Vivendi może być potencjalnym nabywcą/partnerem dla jego praw sportowych i działań marketingowych pod marką beIN Sports. Czy Vivendi (właściciel Grupy CANAL+, większościowego udziałowca platformy nc+ poprzez spółkę ITI Neovision) przejmie beIN Sports od Al Jazeera?
 • Grupa CANAL+: Maxime Saada nowym prezesem zarządu

  Grupa CANAL+: Maxime Saada nowym prezesem zarządu

  Maxime Saada został powołany przez radę nadzorczą na stanowisko prezesa zarządu Grupy CANAL+. Do tej pory funkcję tę obejmował Rodolphe Belmer. Maxime Saada awansuje ze stanowiska wiceprezesa i dyrektora ds. pay-tv w Grupie CANAL+.