Camera Obscura

Artykuły - Camera Obscura (13)

 • Nie żyje Carey Lander z Camera Obscura. Miała 33 lata

  Nie żyje Carey Lander z Camera Obscura. Miała 33 lata

  Wokalistka szkockiej grupy Camera Obscura zmarła w niedzielę (11 października), przegrywając walkę z rakiem kości. Miała 33 lata.
 • Qumak ujarzmi cztery żywioły w zabrzańskim parku edukacyjnym

  Camera obscura, słoneczna fontanna czy śruba Archimedesa to tylko niektóre z eksponatów, jakie znajdą się w Parku 12C w Zabrzu. Za jego realizację odpowiada spółka Qumak. Zleceniodawca - Muzeum Górnictwa Węglowego zapłaci za niego prawie 8 mln zł.
 • Bydgoszcz: Rozpoczyna się Festiwal Reportażu "Camera Obscura"

  Film "Kaskada", dokumentujący ostatnie lata istnienia najbardziej znanego bydgoskiego baru mlecznego, rozpoczął we wtorek 9. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Reportażu "Camera Obscura". W konkursie głównym startuje 15 filmów polskich i zagranicznych.
 • Instalacja "Camera obscura"w parku Królikarni

  "Camera obscura" - instalacja artystyczna pozwalająca spojrzeć na warszawską Królikarnię w nowatorski sposób - stanie w niedzielę w otaczającym placówkę parku. Instalacja jest elementem cyklu "Scenografie miejskie. Współdziałania".
 • "Camera Obscura" ósmy raz w Bydgoszczy

  Ósma edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Reportażu "Camera Obscura" rozpocznie się we wtorek w Bydgoszczy. Pierwszą odsłoną festiwalu będzie reportaż radiowy.
 • Camera Obscura: Nie do końca dokument

  Filmy Macieja Cuske i Jakuba Drobczyńskiego zdobyły główne nagrody 7. Festiwalu Sztuki Reportażu Camera Obscura. Podczas zakończonej w sobotę, 23 października, imprezy odbyły się pokazy filmów, retrospektywa dokumentów o irackim Kurdystanie i warsztaty filmowe.
 • Festiwal Camera Obscura zakończony

  Filmy Macieja Cuske i Jakuba Drobczyńskiego zdobyły główne nagrody 7. Festiwalu Sztuki Reportażu Camera Obscura. Podczas zakończonej w sobotę imprezy odbyły się pokazy filmów, retrospektywa dokumentów o irackim Kurdystanie i warsztaty filmowe.
 • 7. Festiwal Sztuki Reportażu Camera Obscura

  Pokazy filmów dokumentalnych, retrospektywa dokumentów o irackim Kurdystanie, warsztaty filmowe i spotkania z artystami z całej Europy złożą się na siódmą edycję Festiwalu Sztuki Reportażu Camera Obscura, który rozpocznie się w środę w Bydgoszczy.
 • Wyłoniono laureatów festiwalu "Camera Obscura"

  Grand Prix zakończonego w Bydgoszczy międzynarodowego festiwalu reportażu "Camera Obscura" zdobył dokument "Złota rybka" Tomasza Wolskiego. W tym roku o nagrody festiwalowe rywalizowało 26 obrazów.