była premier

Artykuły - Była premier (165)

 • Tymoszenko zakończyła akcję nieposłuszeństwa

  Tymoszenko zakończyła akcję nieposłuszeństwa

  Skazana na siedem lat pozbawienia wolności była premier Ukrainy Julia Tymoszenko zakończyła prowadzoną od początku stycznia w szpitalu akcję nieposłuszeństwa wobec władz więziennych - poinformował w poniedziałek jej adwokat Serhij Własenko.
 • Resort zdrowia: Tymoszenko nie potrzebuje leczenia w szpitalu

  Resort zdrowia: Tymoszenko nie potrzebuje leczenia w szpitalu

  Ministerstwo Zdrowia Ukrainy oświadczyło w piątek, że więziona w Charkowie była premier Julia Tymoszenko nie wymaga dalszego szpitalnego leczenia schorzenia kręgosłupa; przechodzi ona leczenie w charkowskim szpitalu kolejowym.
 • Dramatyczny apel córki Tymoszenko: Nie zabijajcie mi mamy!

  Dramatyczny apel córki Tymoszenko: Nie zabijajcie mi mamy!

  "Nie zabijajcie mi mamy" - z takim dramatycznym apelem zwróciła się w poniedziałek do ukraińskich władz córka Julii Tymoszenko, Jewhenija, po tym jak w ubiegłym tygodniu prokuratura poinformowała, iż była premier jest podejrzana o zlecenie morderstwa.
 • Bardzo mocny cios w Tymoszenko. "Morderstwo"

  Bardzo mocny cios w Tymoszenko. "Morderstwo"

  Prokuratura Generalna Ukrainy podejrzewa byłą premier Julię Tymoszenko o organizację morderstwa w 1996 roku parlamentarzysty i biznesmena Jewhena Szczerbania - poinformował w piątek na briefingu prokurator generalny Wiktor Pszonka. Grozi jej za to dożywocie.
 • Protestująca Tymoszenko spędziła noc w szpitalnej łazience

  Protestująca Tymoszenko spędziła noc w szpitalnej łazience

  Skazana na siedem lat więzienia była premier Ukrainy Julia Tymoszenko, która ogłosiła akcję nieposłuszeństwa, spędziła noc z wtorku na środę w szpitalnej łazience - poinformował przedstawiciel służb więziennych w Charkowie, Andrij Łapiński.
 • Ukraina: Tymoszenko kandydatką na prezydenta

  Znajdująca się w więzieniu była premier Ukrainy Julia Tymoszenko będzie jedyną kandydatką Zjednoczonej Opozycji Batkiwszczyna na prezydenta w wyborach 2015 roku - postanowiła w piątek rada ugrupowania.
 • Julia Tymoszenko w 52. urodziny: Zmiany przyjdą niebawem

  Julia Tymoszenko w 52. urodziny: Zmiany przyjdą niebawem

  Julia Tymoszenko, przebywająca w więzieniu była premier Ukrainy, która obchodziła we wtorek 52. urodziny, wyraziła nadzieję, że zmiany w jej kraju nastąpią już niebawem. Doprowadzi do nich jedność Ukraińców, która wywołuje "strach okupantów" - oświadczyła.
 • Tymoszenko przeciwna powtórce wyborów w spornych okręgach

  Tymoszenko przeciwna powtórce wyborów w spornych okręgach

  Była premier Ukrainy, odbywająca karę siedmiu lat więzienia Julia Tymoszenko wystąpiła przeciwko powtórce wyborów parlamentarnych z 28 października w spornych okręgach jednomandatowych.
 • Politycy opozycji też głosują. W więzieniu

  Politycy opozycji też głosują. W więzieniu

  Dwoje najbardziej znanych więźniów Ukrainy, była premier Julia Tymoszenko i b. szef MSW Jurij Łucenko, którzy odbywają kary pozbawienia wolności, oddali głosy w niedzielnych wyborach parlamentarnych pod nadzorem strażników służb penitencjarnych.
 • Tymoszenko: Wybory sfałszowane przed rozpoczęciem

  Tymoszenko: Wybory sfałszowane przed rozpoczęciem

  Była premier Ukrainy Julia Tymoszenko zaapelowała do rodaków o masowy udział w niedzielnych wyborach parlamentarnych, gdyż - jak stwierdziła - tylko wysoka frekwencja będzie w stanie "ograniczyć fałszerstwa wyników, planowane przez obecne władze" jej kraju.