Business Centre Club

Artykuły - Business Centre Club (93)

 • W. Warski: Obecnie państwo nadmiernie ingeruje w gospodarkę

  W. Warski: Obecnie państwo nadmiernie ingeruje w gospodarkę

  Państwo musi w taki sposób kroić swoje prawa wewnętrzne rządzące społeczeństwem i gospodarką, by przejść przez kryzys suchą nogą - mówi Wojciech Warski, wiceprezes Business Centre Club. Jak podkreśla, to jest kluczowa rola regulatora, który w swoich działaniach wybiega w przyszłość. Jego zdaniem dziś mamy do czynienia z nadmierną ingerencją państwa w gospodarkę.
 • Goliszewski: Polacy stali się pracoholikami

  Goliszewski: Polacy stali się pracoholikami

  Gościem Radia PIN był dzisiaj prezes Business Centre Club Marek Goliszewski, który twierdzi, że Polacy stali się pracoholikami.
 • BCC nagrodził liderów polskiego biznesu

  BCC nagrodził liderów polskiego biznesu

  Podczas gali Business Centre Club (BCC) w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej w Warszawie, 11 firm otrzymało tytuły Liderów Polskiego Biznesu. Nagrody specjalne otrzymali b. szef MON Janusz Onyszkiewicz, b. wicepremier Janusz Steinhoff oraz b. premier Wielkiej Brytanii Tony Blair.
 • Kto jest pożądanym pracodawcą dla specjalistów i menedżerów?

  Kto jest pożądanym pracodawcą dla specjalistów i menedżerów?

  W czasach niedoborów talentów specjalistycznych i menedżerskich marka pracodawcy nabiera coraz większego znaczenia dla funkcjonowania całej firmy. 3. edycja badania Antal International "Najbardziej pożądani pracodawcy 2012 w opinii specjalistów i menedżerów" wskazała najbardziej cenione firmy. Laureaci, którzy zajęli czołowe miejsca w rankingu zostaną wyróżnieni na ceremonii rozdania nagród w Business Centre Club 4 grudnia 2012 r.
 • S. Gomułka (BCC): Problemem nie jest wysokość unijnego budżetu, lecz brak pieniędzy na wkład własny

  S. Gomułka (BCC): Problemem nie jest wysokość unijnego budżetu, lecz brak pieniędzy na wkład własny

  - Cięcia wydatków na inwestycje mogą spowodować problemy z dofinansowaniem projektów unijnych - uważa prof. Stanisław Gomułka, główny ekonomista Business Centre Club. I to według niego może być głównym problemem Polski w nowej perspektywie finansowej UE, a nie to, ile pieniędzy z UE dostaniemy. Były wiceminister finansów ostrzega, że ostrzejsza polityka fiskalna rządu, zwłaszcza w odniesieniu do inwestycji, będzie miała "przykre konsekwencje". Choć powinna przyczynić się do ograniczenia deficytu.
 • Eksperci: Polski system emerytalny musi być trójfilarowy

  Eksperci: Polski system emerytalny musi być trójfilarowy

  - By system emerytalny w Polsce był efektywny, musi być trójfilarowy; należy wyeliminować przywileje emerytalne, które za dużo kosztują budżet państwa; nie wolno dalej manipulować przy składkach do Otwartych Funduszy Emerytalnych - przekonywali eksperci Business Centre Club.
 • Działalność "na próbę" nie rozwiąże problemów przedsiębiorców wchodzących na rynek

  Działalność "na próbę" nie rozwiąże problemów przedsiębiorców wchodzących na rynek

  Posłowie Ruchu Palikota chcą wprowadzić możliwość prowadzenia działalności gospodarczej "na próbę". Projekt przewidujący m.in. zwolnienie nowych przedsiębiorców ze wszystkich składek przez 90 dni jest już w Sejmie. Zdaniem Witolda Michałka, eksperta Business Centre Club, takie ułatwienie nie rozwiąże problemów, z którymi borykają się nowo powstające firmy.
 • St. Gomułka: Rządowe pomysły to myślenie na krótką metę

  St. Gomułka: Rządowe pomysły to myślenie na krótką metę

  Prof. Stanisław Gomułka, główny ekonomista Business Centre Club, chwali rząd, że rozpoczął walkę z deficytem finansów publicznych, ale krytykuje za obraną taktykę. Niepewność ekonomisty budzi nie tylko sposób działania, ale też postępujące spowolnienie, które może sprawić, że podejmowane kroki nie będą skuteczne w ograniczaniu deficytu, a wręcz mogą zaszkodzić polskiej gospodarce.
 • 1600 zł płacy minimalnej - dla związkowców za mało, dla pracodawców za dużo

  1600 zł płacy minimalnej - dla związkowców za mało, dla pracodawców za dużo

  - Będziemy za ograniczeniem wzrostu płacy minimalnej - mówi Witold Michałek. Ekspert ekonomiczny Business Centre Club uważa rządowe plany podniesienia jej od stycznia przyszłego roku do poziomu 1600 złotych za błąd. Dziś obowiązująca płaca minimalna jest niższa od proponowanej o 100 złotych.

Filmy - Business Centre Club (4)

 • Działalność "na próbę"? To nie wypali

  Posłowie Ruchu Palikota chcą wprowadzić możliwość prowadzenia działalności gospodarczej „na próbę”. Projekt przewidujący m.in. zwolnienie nowych przedsiębiorców ze wszystkich składek przez 90 dni jest już w Sejmie. Zdaniem Witolda Michałka, eksperta Business Centre Club, takie ułatwienie nie rozwiąże problemów, z którymi borykają się nowo powstające firmy.
 • Rząd obrał złą taktykę w walce z kryzysem?

  Prof. Stanisław Gomułka, główny ekonomista Business Centre Club, chwali rząd za to, że rozpoczął walkę z deficytem finansów publicznych, ale krytykuje za obraną taktykę. Niepewność ekonomisty budzi nie tylko sposób działania, ale też postępujące spowolnienie, które może sprawić, że podejmowane kroki nie będą skuteczne w ograniczaniu deficytu, a wręcz mogą zaszkodzić polskiej gospodarce (źródło: Newseria).
 • Prywatyzacja wymaga zmian

  Niecałe 4 mld zł z 10 mld zł zaplanowanych na ten rok udało się do tej pory uzyskać z prywatyzacji państwowych spółek. - Ten proces wymaga natychmiastowych zmian - mówi dr Grażyna Magdziak, ekspert Business Centre Club (Newseria).
 • "Euro zamiast złotego najwcześniej w 2016"

  Decyzję o wprowadzeniu euro trzeba odłożyć, aż sytuacja w eurolandzie się ustabilizuje. Nawet jeśli w 2015 spełnimy kryteria fiskalne, to najpierw czekają nas 2 lata w tzw. przedsionku ERM II - przypomina prof. Stanisław Gomułka, główny ekonomista Business Centre Club.