bus

Artykuły - Bus (66)

 • Solaris dostarczy do Włoch 300 autobusów

  Solaris dostarczy do Włoch 300 autobusów

  Spółka Solaris Bus & Coach S.A. wygrała przetarg na dostawę 300 autobusów międzymiastowych InterUrbino dla włoskiego przedsiębiorstwa transportu publicznego Cotral. Wartość umowy sięga 110 mln euro.
 • Transport: Woja przewoźników rozgorzała na dobre

  Transport: Woja przewoźników rozgorzała na dobre

  Przewoźnicy walczą o polski rynek przewozów z PKP Intercity. Firma Polski Bus ogłosiła, że od początku października rozbuduje siatkę połączeń. Zdaniem analityków skorzysta na tym pasażer.
 • Przepełniony bus na drodze. Zamiast siedzeń - drewniane ławki

  Przepełniony bus na drodze. Zamiast siedzeń - drewniane ławki

  Przepełniony bus został zatrzymany przez patrol drogówki w Modliborzycach koło Inowrocławia w woj. kujawsko-pomorskim. W środku, na drewnianych ławkach, jechało 13 dorosłych i 2 dzieci. Auto było zarejestrowane na 8 osób.
 • Dębska Kuźnia (opolskie): Wypadek busa. Dwie ofiary

  Dębska Kuźnia (opolskie): Wypadek busa. Dwie ofiary

  Dwie osoby zginęły, a dziewięć zostało rannych w wypadku busa w Dębskiej Kuźni na Opolszczyźnie. W zderzeniu na drodze numer 46 brały udział trzy samochody.
 • Przewoził... 34 osoby za dużo!

  Przewoził... 34 osoby za dużo!

  ​Zielonogórscy policjanci zatrzymali w policyjnym areszcie obywatela Rumunii kierującego busem, w którym przewożone były jeszcze 42 osoby. Problem w tym, że autem mogło jechać najwyżej 9 osób.
 • Dwie osoby w ciężkim stanie po wypadku polskiego busa

  Dwie osoby w ciężkim stanie po wypadku polskiego busa

  Dwie kobiety są w ciężkim stanie - to najnowsze informacje po wypadku polskiego busa w Niemczech. W sumie rannych zostało siedem osób, pięć trafiło do szpitali. Do wypadku doszło we wtorek nad ranem na autostradzie A9 między Bayreuth a Norymbergą.
 • Ukraina: 12 osób zginęło w zderzeniu busa z pociągiem

  Ukraina: 12 osób zginęło w zderzeniu busa z pociągiem

  Dwanaście osób zginęło, a pięć zostało rannych w zderzeniu mikrobusu z pociągiem w obwodzie sumskim na wschodzie Ukrainy - podała Służba Państwowa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych w tym kraju.
 • Bus uderzył w drzewo, 7 osób rannych

  Bus uderzył w drzewo, 7 osób rannych

  - Bez utrudnień odbywa się ruch na drodze krajowej nr 52 w Izdebniku (na granicy powiatów myślenickiego i wadowickiego), gdzie w sobotę po południu doszło do wypadku busa przewożącego pasażerów - poinformowała w sobotę Katarzyna Padło z zespołu prasowego małopolskiej policji.
 • Trzyosobowy bus wiózł... 16 osób

  Trzyosobowy bus wiózł... 16 osób

  Aż szesnaście osób zamiast dozwolonych trzech jechało dostawczym mercedesem zatrzymanym do rutynowej kontroli w miejscowości Borkowo w gminie Kolno na Podlasiu. Dodatkowe 13 osób podróżowało, siedząc na przenośnych skrzynkach. 54-letni kierowca został ukarany mandatem. Zatrzymano też dowód rejestracyjny jego samochodu.
 • Zderzenie busa z karetką

  Zderzenie busa z karetką

  Do czołowego zderzenia busa i karetki pogotowia doszło w środę późnym popołudniem na drodze krajowej nr 75 w Tęgoborzy (powiat nowosądecki). Droga została już odblokowana - poinformował oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Nowym Sączu.

Filmy - Bus (2)

 • Kierowca furgonetki zahaczył o inny pojazd

  Samochód dostawczy skręcał w prawo i nie zauważył samochodu osobowego. Doszło do kolizji drogowej, a na miejsce została zawezwana policja. Jej działaniom będą towarzyszyć operatorzy programu "STOP Drogówka".
 • Wiózł samochodem 34 osoby

  Chińska policja zatrzymała minibusa, w którym jechał aż... 34 osoby! Nie była to jednak żadna próba bicia rekordu Guinessa w największej ilości ludzi, jaką można zmieścić w samochodzie. Jeden z pracodawców w ten sposób zapewniał robotnikom dojazd na miejsce pracy. Legalnie autem mogło się poruszać jedynie 6 osób. Tak przeciążony bus stanowi ogromne niebezpieczeństwo na drodze. Ktoś najwyraźniej o tym zapomniał.