burzyńska

Artykuły - Burzyńska (51)

 • Polska ma poważną chorobę!

  Polska ma poważną chorobę!

  Co z tego, że inni też chorują, skoro jedni mają grypę, a drudzy - gruźlicę - mówi w Przesłuchaniu w RMF FM prof. Leszek Balcerowicz. Patrzę na obecny rząd, dostrzegam rzeczy ważne, poważne zaniechania, ale i rzeczy szkodliwe. (...) Nie mamy jednego premiera. Mamy kilku, w zależności od sprawy. (...) Retoryczne zwroty nie zastąpią debaty, a rządy, które na czas reformowały, wygrywały wybory - twierdzi były szef NBP.
 • Polska prapremiera nowej sztuki Yasminy Rezy w marcu w Krakowie

  Polską prapremierę najnowszej sztuki francuskiej dramatopisarki Yasminy Rezy przygotowuje Teatr im. J. Słowackiego w Krakowie.
 • Schetyna: Tusk prezydentem i jednocześnie szefem partii

  Schetyna: Tusk prezydentem i jednocześnie szefem partii

  Jeśli Donald Tusk wygra wybory prezydenckie, to wbrew obyczajowi może utrzymać funkcję szefa Platformy Obywatelskiej - stwierdził wicepremier Grzegorz Schetyna. Gość Kontrapunktu RMF FM i Newsweeka przyznał, że dla jego partii już od minionego poniedziałku trwa kampania przed wyborami prezydenckimi. Uznawany za potencjalnego następcę Tuska minister spraw wewnętrznych dodał, że bycie premierem nie jest jego życiowym celem.
 • Łukaszewicz: Nie wierzyłem, że to zmiana na miarę historii

  Byłem zaskoczony, że z tego można zrobić święto - tak o wyborach 4 czerwca 1989 roku mówi w Kontrapunkcie RMF FM i Newsweeka aktor Olgierd Łukaszewicz. Dzisiaj może zostałem przekonany, że tak. Ogłośmy to nasze święto, ale zróbmy remanent w naszym kalendarzu, bo tych świąt jest coraz więcej - dodaje.
 • Tusk: W PiS są załamani, że Polska ma sukces

  Tusk: W PiS są załamani, że Polska ma sukces

  Widziałem i słyszałem liderów i ekspertów PiS. Ręce i spodnie opadają, jak się widzi ludzi, którzy są załamani, że Polska ma sukces - mówił w Kontrapunkcie RMF FM i "Newsweeka" premier Donald Tusk.
 • Kwaśniewski: Nazwisko "Alka" zdradzę na łożu śmierci

  Kwaśniewski: Nazwisko "Alka" zdradzę na łożu śmierci

  Nie boję się publikacji IPN na temat TW "Alka" - powiedział Aleksander Kwaśniewski w Kontrapunkcie RMF FM i Newsweeka. Były prezydent zaznaczył, że być może ujawni jego nazwisko na łożu śmierci.
 • Sawicki: To żydowski żart zdenerwował Fedak

  Sawicki: To żydowski żart zdenerwował Fedak

  Przypomniał mi się żydowski dowcip. Zwróciłem uwagę pani minister, że w dobie kryzysu należy zastanawiać się, jak zarabiać, a nie tylko jak wydawać pieniądze - Marek Sawicki ujawnił w Kontrapunkcie RMF FM i "Newsweeka" kulisy spięcia z Jolantą Fedak.
 • Śniadek: Premier nie ucieknie przed narodem

  Śniadek: Premier nie ucieknie przed narodem

  Premier Tusk skrzywdził pod Pałacem Kultury ludzi, pracowników i rozpoczyna ucieczkę, która nie będzie miała końca. Nie zdoła uciec przed narodem - mówił w Kontrapunkcie RMF FM i "Newsweeka" szef "Solidarności" Janusz Śniadek.
 • Euro poczeka, aż złoty się wyhuśta

  Euro poczeka, aż złoty się wyhuśta

  Nikt nie mówi, że będziemy w połowie roku wchodzili do ERM 2. Pierwszym celem na dzisiaj jest uspokojenie kursu walutowego i stabilizacja złotówki. Stąd ta umowa z funduszem walutowym - mówi w Kontrapunkcie RMF FM i Newsweeka minister Michał Boni. Jak dodaje, nie wiadomo nawet, czy wejdziemy w drugiej połowie. Zapowiada też, że wypłata pierwszych dopłat do kredytów powinna ruszyć przed wakacjami.
 • Prezydent o drugiej kadencji i żalu do Tuska

  Prezydent o drugiej kadencji i żalu do Tuska

  O pożarze w Kamieniu nie powinienem się dowiadywać z mediów, ale od odpowiednich służb - mówi w Kontrapunkcie RMF FM i Newsweeka prezydent Lech Kaczyński.

Filmy - Burzyńska (1)

 • Uzawodowienie armii nierealne?

  Rządowy plan profesjonalizacji armii w ciągu dwóch lat jest nierealny - mówił gość Kontrapunktu RMF FM i "Newsweeka" Aleksander Szczygło.