Bułgaria

Artykuły - Bułgaria (628)

Filmy - Bułgaria (24)

 • Co za obrona w meczu Bułgaria - Brazylia! Wideo

  Bułgarscy siatkarze pokazali ogromne poświęcenie w meczu z Brazylią w ramach kwalifikacji do IO w Tokio. Jedna akcja w 3. secie zrobiła ogromne wrażenie na kibicach. Ostatecznie przegrali jednak to spotkanie 2:3.
 • Bułgaria nie radzi sobie z korupcją

  W Bułgarii kwitnie korupcja. Przypadki łamania prawa próbuje naświetlać dziennikarz śledczy Dimitar Stojanow. Nie jest to jednak łatwe.
 • Zatrzymano podejrzanego o zabójstwo bułgarskiej dziennikarki

  Według mediów, zatrzymano podejrzanego w sprawie zabójstwa dziennikarki Wiktorii Marinowej. Dzień wcześniej setki osób zgromadziły się na nocnym czuwaniu na głównym placu Sofii, aby wyrazić oburzenie brutalnym morderstwem dziennikarki. 30-letnia dziennikarka przed śmiercią prowadziła śledztwo w sprawie korupcji wśród polityków i biznesmenów związanej z defraudacją funduszy unijnych. (RUPTLY/x-news)
 • Bułgaria: Centroprawica wygrała wybory parlamentarne

  W niedzielnych wyborach parlamentarnych w Bułgarii zwyciężyła centroprawicowa partia GERB (Obywatele na rzecz Europejskiego Rozwoju Bułgarii), zdobywając 32,58 proc. głosów - podała w poniedziałek Centralna Komisja Wyborcza po przeliczeniu 89,7 proc. głosów.