budryk

Artykuły - Budryk (35)

 • Duża inwestycja w Budryku

  Jastrzębska Spółka Węglowa zainwestuje w rozbudowę i modernizację zakładu przeróbki mechanicznej węgla w kopalni Budryk. To kolejny krok w drodze do pozyskania doskonałej jakości węgla koksowego, stale poszukiwanego przez przemysł koksowniczy bez względu na to czy są lata ożywienia, czy gospodarczego spowolnienia. Przetarg został już rozstrzygnięty, umowa z wykonawcą zadania zostanie podpisana jeszcze w tym roku.
 • Dyscyplinarne zwolnienie po strajku w Budryku - legalne

  Dyscyplinarne zwolnienie po strajku w Budryku - legalne

  Dyscyplinarne zwolnienie z pracy Wiesława Wójtowicza - nieformalnego przywódcy strajku w kopalni Budryk na przełomie 2007 i 2008 r. - było zgodne z prawem. Tak wynika z wyroku Sądu Okręgowego w Katowicach, który przyznał rację Jastrzębskiej Spółce Węglowej (JSW).
 • Zawarcie przez jednostkę zależną umowy krajowej na dzierżawę kombajnu ścianowego.

  Raport bieżący nr 207/2009Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Zarząd KOPEX S.A. z siedzibą w Katowicach (Emitent) informuje, że w dniu dzisiejszym powziął informację o wpływie w dniu 29 grudnia 2009 roku do Zabrzańskich Zakładów Mechanicznych S.A. w Zabrzu (jednostka zależna od Emitenta) podpisanej umowy z Jastrzębską Spółką Węglową S.A. KWK "Budryk" w Ornontowicach. Stronami przedmiotowej umowy z dnia 20.11. 2009 roku są Zabrzań
 • CBA zatrzymało 4 pracowników kopalni "Budryk"

  Trzech pracowników dozoru kopalni "Budryk" w Ornontowicach (Śląskie) oraz dwóch pracowników zewnętrznej firmy okołogórniczej zatrzymano w śledztwie dotyczącym nieprawidłowości przy zlecaniu przez tę kopalnię prac firmom zewnętrznym - poinformowało Centralne Biuro Antykorupcyjne.
 • Dopięli nowych stawek

  Nie będzie ponownego strajku w kopalni Budryk. Związki, które ogłosiły pogotowie strajkowe, są zadowolone z zawartych w środę ustaleń płacowych. Z odwołaniem pogotowia czekają jednak na ich realizację.
 • Pogotowie strajkowe w "Budryku"

  Pogotowie strajkowe w kopalni "Budryk" w Ornontowicach (Śląskie) ogłosili w środę w południe liderzy czterech związków, które przez 45 dni prowadziły tam niedawno strajk okupacyjny.
 • Kolejne zwolnienia w "Budryku"

  Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) wszczął we wtorek procedurę zwolnienia z pracy pięciu kolejnych związkowców z kopalni "Budryk". Zarzuca im łamanie prawa podczas strajku w tej kopalni.
 • Polacy nie znoszą konfliktów

  Większość Polaków uważa, że rząd powinien się zgodzić na żądania płacowe pielęgniarek i nauczycieli, a jego przedstawiciel spotkać się z żonami strajkujących górników z kopalni Budryk. Tak wynika z sondażu, przeprowadzonego na zlecenie "Rzeczpospolitej" przez GfK Polonia na 500-osobowej grupie Polaków.
 • W kopalni "Budryk" głoduje już 30 osób

  Trzy kolejne osoby przyłączyły się w niedzielę wieczorem do głodówki, prowadzonej 1050 metrów pod ziemią w kopalni "Budryk", gdzie od 35 dni trwa strajk na tle płacowym.