budowle

Artykuły - Budowle (24)

 • Domy z drukarek 3D już w Chinach

  Domy z drukarek 3D już w Chinach

  W Chinach można kupić wszystko. Teraz także domy z drukarki 3D.
 • Wstydliwy sekret drapaczy chmur

  Wstydliwy sekret drapaczy chmur

  Mogłoby się wydawać, że najwyższe budynki świata mają pomieścić jak najwięcej przestrzeni użytkowej i wystrzelić jak najwyżej w niebo. Serwis PopSci udowadnia, że w rzeczywistości liczy się tylko wysokość.
 • Pierścień Życia - zobacz niesamowitą budowlę

  Pierścień Życia - zobacz niesamowitą budowlę

  W mieście Fushun (prowincja Liaoning, północno-wschodnie Chiny) trwa przygotowanie do oddania do użytku budowli w niesamowitym kształcie... pierścienia.
 • Zbudują katedrę z kartonu. Za 5 mln dolarów

  Władze Nowej Zelandii zapowiedziały, że zanim powstanie świątynia, mająca zastąpić ponad 130-letnią katedrę w Christchurch, zdewastowanym w zeszłorocznym trzęsieniu ziemi, wiernym będzie służyć katedra zrobiona z kartonu. Ma ona być gotowa do końca roku.
 • Podatkowe pole do oszczędności

  Podatkowe pole do oszczędności

  Przedsiębiorcy w czasie kryzysu szukają oszczędności w różnych sferach prowadzonej przez siebie działalności. Pola do optymalizacji mogą oni szukać w podatku od nieruchomości. W szczególności przedsiębiorcy posiadający budynki i budowle znajdujące się w złym stanie technicznym winni zwrócić uwagę na możliwość obniżenia ww. podatku z tego tytułu.
 • Budowle i budynki będą korzystniej opodatkowane

  Projekt dużej nowelizacji ustawy o podatku od towarów i usług, który jest już po uzgodnieniach międzyresortowych, przewiduje zmiany zasad opodatkowania VAT budynków i budowli. Wszystkie budynki i budowle lub ich części mają być objęte zwolnieniem z VAT po pierwszym zasiedleniu.
 • Poprzemysłowe tereny i budowle atutem Śląska

  Na Śląsku rośnie liczba inwestycji mieszkaniowych, produkcyjnych i handlowych na obszarach poprzemysłowych. Eksperci oceniają, że tego typu tereny i zabudowania z problemu stają się jednym z atutów regionu.
 • O podatku dochodowym od osób prawnych

  Zgodnie z obowiązującym od 1 stycznia 2007 r. przepisem art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, wolne od podatku są dochody spółdzielni mieszkaniowych, wspólnot mieszkaniowych, towarzystw budownictwa społecznego oraz samorządowych jednostek organizacyjnych prowadzących działalność w zakresie gospodarki mieszkaniowej uzyskane z gospodarki zasobami mieszkaniowymi - w części przeznaczonej na cele związane z utrzymaniem tych zasobów, z wyłączeniem dochodów uzyskanych z innej działalności gospodarczej niż gospodarka zasobami mieszkaniowymi.
 • Firmy tracą na podatku od nieruchomości

  Firmy tracą na podatku od nieruchomości

  Przedsiębiorcy płacą zbyt wysokie kwoty podatku od nieruchomości z powodu nieprawidłowych ewidencji. Powodem tych nadpłat jest również skomplikowane prawo podatkowe i profiskalne nastawienie urzędników w gminach. Podatnicy powinni dokładnie przeanalizować dotychczasowe rozliczenia i na nowo zakwalifikować grunty i budowle.
 • Od 2007 gminy będą pobierać nowy haracz

  Od 2007 gminy będą pobierać nowy haracz

  Od 2007 roku drogi wewnętrzne znów będą opodatkowane. Trybunał Konstytucyjny może uznać przepis za niezgodny z konstytucją. Przedsiębiorcy nie zapłacą podatku od ciężarówek dopiero w 2008 roku.