budowa metra

Artykuły - Budowa metra (4)

Filmy - Budowa metra (8)

 • Jak budowa metra zmienia ceny mieszkań

  Ponownie ruszyła budowa przedłużenia drugiej linii warszawskiego metra w kierunku Woli, co ożywiło rynek nieruchomości. Jak wpłynie to na ceny? Budowa metra na Bielanach spowodowała, że ceny m kw mieszkania w ciągu 2 lat wzrosły z 5,5 do 9,0 tys. zł. Na Pradze był to wzrost o 60 proc. w ciągu 5 lat.
 • Tak się buduje metro w Nowym Jorku!

  Hanna Gronkiewicz-Waltz może tylko pozazdrościć... To będzie największa i najdroższa inwestycja transportowa w USA. Jej budowa pochłonie 8,24 mld dolarów. Linia ma za zadanie doprowadzić kolejowy szlak Long Island Rail Road do dworca Grand Central Terminal.
 • Budynek zapadł się pod ziemię!

  Tworzący się nagle lej krasowy pochłonął budynek w mieście Guangzhou w południowych Chinach. 3-piętrowy dom w kilkanaście sekund zniknął pod ziemią. Nikt nie został ranny. Lej utworzył się w pobliżu budowy stacji metra. Prawdopodobnie to właśnie prowadzone w pobliżu prace ziemne spowodowały zapadnięcie się gruntu. W Polsce też dzieją się takie rzeczy. Pamiętacie jedną z warszawskich ulic, która nagle zaczęła się osuwać? Tak osuwała się ulica Szkolna! KLIKNIJ TUTAJ! Metro może być niebezpieczne. Zobaczcie sami! Kobieta wpadła na tory metra. Uratował ją policjant!
 • Tak osuwała się ulica Szkolna!

  Na skutek awarii kanalizacji uszkodzonej przy budowie drugiej linii metra osunęła się jezdnia na ulicy Szkolnej. W przyspieszonym nagraniu z kamer telewizyjnych widać, jak bardzo jezdnia zapadła się w ciągu trzynastu minut.