Budimex SA

Synonimy:
budimex, Grupa Budimex SA
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Budimex SA (968)

 • Budimex wsparł ponad 20 placówek walczących z COVID-19

  Budimex wsparł ponad 20 placówek walczących z COVID-19

  Budimex wspólnie z Fundacją Jesteśmy Razem - Pomagamy wsparł finansowo i rzeczowo do tej pory ponad 20 szpitali w całej Polsce w walce z COVID-19. Generalny wykonawca w budownictwie rozszerzył tą pomoc także na domy pomocy społecznej i gminy. Łączna kwota, jaką Grupa Budimex przeznaczy na walkę z koronawirusem to blisko 3 mln zł. Wsparcie otrzyma w najbliższych tygodniach dziesięć kolejnych placówek.
 • Budimex: Trudne czasy budownictwa przez 2-3 lata

  Budimex: Trudne czasy budownictwa przez 2-3 lata

  W najbliższym czasie możliwy jest spadek inwestycji budowlanych, szczególnie w sektorze prywatnym, co może odbyć się kondycji firm budowlanych. Mniejsze obłożenie prac może utrzymać się 2-3 lata - ocenia Budimex.
 • Firmy budowlane zmagają się z niską rentownością. Brak pracowników może spowodować opóźnienia

  Firmy budowlane zmagają się z niską rentownością. Brak pracowników może spowodować opóźnienia

  2018 rok był najtrudniejszy w 50-letniej historii firmy, szczególnie przez segment budowlany - mówi prezes Budimeksu Dariusz Blocher. Trudności odczuwa cała branża. Najbardziej na jej sytuacji odbijają się niska rentowność i coraz poważniejszy brak pracowników. Na tym tle Budimex radzi sobie bardzo dobrze, ale prezes grupy podkreśla, że niezbędne są działania, które zatrzymają odpływ pracowników, tzn. stabilne otocznie regulacyjne dla sektora oraz wprowadzenie waloryzacji realizowanych kontraktów, o co od dawna apeluje branża.
 • Przezorna dywersyfikacja - Budimex i Ferrovial mają na nią plan

  Budownictwo to sektor gospodarki szczególnie narażony na wahania koniunktury. FBSerwis to dla Budimeksu i Ferrovialu jeden z pomysłów na życie i sukces po infrastrukturalnym boomie w Polsce.
 • Budimex spodziewa się wzrostu sprzedaży

  Budimex spodziewa się wzrostu dynamiki sprzedaży w 2016 r. i chce utrzymać rentowność na poziomie zbliżonym do obecnego.
 • Budimex lepszy wynik od konsensusu

  Budimex wypracował w I kw. 2015 r. 37,3 mln zł zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej, wobec 42,8 mln zł rok wcześniej - podała spółka w raporcie kwartalnym. Wynik okazał się 20 proc. wyższy od konsensusu, który przewidywał 31,1 mln zł zysku netto.
 • Budimex chce w 2015 r. zwiększyć zatrudnienie o ok. 800 etatów i płace o 4 proc.

  Budimex planuje wzrost zatrudnienia w 2015 r. o ok. 800 etatów, a wzrost wynagrodzeń o 4 proc. - poinformował prezes spółki Dariusz Blocher. Powtórzył, że Budimex w 2015 r. będzie dążył do utrzymania przychodów rdr., a w 2016-2017 r. chce je zwiększać o kilkanaście procent.
 • Budimex wybuduje 20-kilometrowy odcinek S7

  16 października 2014 roku konsorcjum firm Budimex (lider, 95 proc.) i Ferrovial Agroman podpisało z kieleckim oddziałem GDDKiA umowę na budowę drogi ekspresowej S7 od Jędrzejowa do granicy województw świętokrzyskiego i małopolskiego. Umowa ma wartość 283,4 mln złotych netto.
 • Budimex miał w I kwartale 2014 r. 42,8 mln zł zysku netto

  Budimex wypracował w I kw. 2014 r. 42,8 mln zł zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej, wobec 34,9 mln zł rok wcześniej - podała spółka w raporcie kwartalnym. Wynik okazał się 11,6 proc. wyższy od konsensusu, który przewidywał 38,3 mln zł zysku netto.
 • Branża budowlana podnosi się z kolan. Pomoże MdM, nowe środki z UE i rozwój energetyki

  Branża budowlana podnosi się z kolan. Pomoże MdM, nowe środki z UE i rozwój energetyki

  Deweloperzy pozbywają się zapasów i zgłaszają zapotrzebowanie na budowę kolejnych mieszkań. Branża budowlana liczy też na nowe zlecenia związane z nową perspektywą budżetową Unii Europejskiej na lata 2014-2020 i planowanymi inwestycjami infrastrukturalnymi. Przedstawiciele sektora budowlanego wierzą jednak, że najgorsze już za nimi.

Filmy - Budimex SA (2)

 • Dobre praktyki budują wizerunek firm, mają też wpływ na finanse

  Publikowanie danych niefinansowych dotyczących kwestii środowiskowych, społecznych czy związanych z zarządzaniem firmą, jest istotne nie tylko z punktu widzenia budowy wizerunku firmy. W długim terminie ma również wpływ również na wyniki spółek – ocenia Michał Wrzosek, rzecznik prasowy Budimeksu.
 • Będą masowe zwolnienia w branży budowlanej!

  W budownictwie pracuje obecnie ok. 600 tys. osób, w drogownictwie - 160 tysięcy. - Spodziewamy się zwolnień w całej branży rzędu, niestety, kilkudziesięciu tysięcy pracowników, łącznie z podwykonawcami - mówi Dariusz Blocher, prezes Budimeksu (źródło: Newseria).