buczek

Artykuły - Buczek (44)

 • Kazimierz-Juliusz ma długi. Nie płaci ZUS-u

  Załoga kopalni Kazimierz-Juliusz z Sosnowca nie ma odprowadzanych składek na ZUS. Taka sytuacja jest od kilku miesięcy. Jak dowiedział się nasz reporter Marcin Buczek - kopalnia, która ma problemy finansowe, nie zapłaciła ZUS-owi kilkunastu milionów złotych.
 • Za dwa tygodnie na brytyjskich autostradach pojawią się opłaty dla zagranicznych ciężarówek

  Za dwa tygodnie na brytyjskich autostradach pojawią się opłaty dla zagranicznych ciężarówek

  Wprowadzenie opłat za autostrady w Wielkiej Brytanii tylko dla obcokrajowców jest sprzeczne z unijnymi przepisami i zaszkodzi rynkowi - ocenia Jan Buczek, prezes Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce. Za dwa tygodnie zaczną obowiązywać opłaty, które wyniosą nawet 1000 funtów za rok.
 • Możliwa sprzedaż kolejnego pakietu akcji PZU

  Możliwa sprzedaż kolejnego pakietu akcji PZU

  Kolejna pula akcji PZU SA może wkrótce trafić w ręce inwestorów. - Nie wykluczyłbym, że na przełomie sierpnia i września będziemy mieli do czynienia z dużą transakcją sprzedaży kolejnego pakietu, około 10 proc. akcji - przewiduje Sebastian Buczek, prezes Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych Quercus. Zarówno Skarb Państwa, jak i rynki czekają na publikację wyników finansowych spółki za pierwsze półrocze. Według analityków, mogą one pozytywnie zaskoczyć.
 • Quercus może przeznaczyć do 100 proc. zysku na dywidendę

  Quercus TFI może przeznaczyć do 100 proc. zysku wypracowanego w 2011 roku na wypłatę dywidendy dla akcjonariuszy, jeśli spółka nie podejmie działań akwizycyjnych - poinformował dziennikarzy na czwartkowej konferencji prasowej Sebastian Buczek, prezes Quercus TFI.
 • Problemy z transportem do Rosji podnoszą ceny przewozu o 50 proc.

  Problemy z transportem do Rosji podnoszą ceny przewozu o 50 proc.

  Problemy z transportem do Rosji podnoszą ceny przewozu o 50 proc. - powiedział w środę PAP prezes Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych Jan Buczek. To efekt wygaśnięcia ważności zezwoleń na wykonywanie przewozów między Polską a Rosją
 • W pierwszych miesiącach 2011 r. Quercus chce zadebiutować na GPW

  - Quercus TFI złożyło do Komisji Nadzoru Finansowego prospekt emisyjny i w pierwszych miesiącach 2011 roku spółka planuje przenieść notowania z NewConnect na rynek główny - poinformował dziennikarzy Sebastian Buczek, prezes Quercus TFI.
 • Truskawki - towar luksusowy i pożądany

  Nawet 7,2 mln zł zarobili w tym roku plantatorzy truskawek w gminie Buczek w Łódzkiem. Tegoroczna cena za kilogram truskawek jest wyższa o 70 proc. w porównaniu do ubiegłego roku, dlatego można uznać, że owoce te są towarem luksusowym.
 • SN: Kara 500 tys. zł dla Polsatu ostateczna

  SN: Kara 500 tys. zł dla Polsatu ostateczna

  Polsat ma zapłacić 500 tys. zł za wyemitowanie programu, w którym Kazimiera Szczuka nazwała autorkę audycji Radia Maryja Magdalenę Buczek "starą dziewczynką" i parodiowała jej sposób modlitwy - orzekł Sąd Najwyższy, oddalając kasację TV Polsat w tej sprawie. TV Polsat nie komentuje wyroku.
 • Polsat zapłaci za Szczukę

  Polsat zapłaci za Szczukę

  Polsat ma zapłacić 500 tys. zł za wyemitowanie programu, w którym Kazimiera Szczuka nazwała autorkę audycji Radia Maryja Magdalenę Buczek "starą dziewczynką" i parodiowała jej sposób modlitwy - orzekł Sąd Najwyższy, oddalając kasację TV Polsat w tej sprawie
 • Spełnienie się warunku zawieszającego znaczącej umowy - zbycie udziałów Huty Buczek Sp. z o.o.

  Raport bieżący nr 28/2009Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Zarząd Eurofaktor S.A. w nawiązaniu do raportu bieżącego nr 27/2009 informuje, że w dniu 07 maja 2009r. powziął informację o wydaniu w dniu 05 maja 2009r. przez Sąd Okręgowy w Katowicach w toku postępowania z powództwa Eurofaktor S.A. przeciwko syndykowi masy upadłości Technologie Buczek S.A. prawomocnego wyroku, na mocy którego Sąd postanowił oddalić apelację syndyka i wyłączyć