Fakty - brzoza

Artykuły - Brzoza (19)

 • "Nasz Dziennik": To nie brzoza, tylko płot

  "Nasz Dziennik": To nie brzoza, tylko płot

  Zdjęcia satelitarne z 5 kwietnia 2010 r. nie dowodzą, że brzoza w Smoleńsku była już wtedy złamana, informuje "Nasz Dziennik". To co Chris Cieszewski uznał za złamane drzewo, okazało się pozostałością płotu.
 • W poszukiwaniu prawdy

  W poszukiwaniu prawdy

  Konferencja smoleńska niezależnych naukowców poszerza naszą wiedzę o okolicznościach i konsekwencjach tragedii smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 roku. Reakcje na tę konferencję dodatkowo wiele nam mówią o świecie, w którym dzisiaj żyjemy.
 • Teoria spisku

  Można latami mnożyć wątpliwości wokół katastrofy 10.04. Można snuć teorie zamachu, wskazywać grzechy i zaniedbania, piętnować zachowania Rosjan, zastanawiać ,kto i jak zachowywał się przed i po katastrofie. Jedno dla mnie jednak nie ulega wątpliwości - jak dotąd nikt, a na pewno nie zespół Macierewicza, nie stworzył jednej, spójnej i udokumentowanej teorii, która byłaby alternatywą dla tego, co ustaliła komisja Millera.
 • Macierewicz: Prokuratura nie ma dowodu, że brzoza nie została złamana 5 kwietnia

  Macierewicz: Prokuratura nie ma dowodu, że brzoza nie została złamana 5 kwietnia

  Antoni Macierewicz (PiS) uważa, że prokuratura nie ma ekspertyzy dowodzącej, że smoleńska brzoza nie została złamana przed 10 kwietnia 2010 r. "Jeśli ma, niech pokaże" - mówił. W ocenie PiS wiarygodna wydaje się teza, że brzoza mogła zostać złamana 5 kwietnia.
 • Bodin powtarza: 10 kwietnia polski samolot uderzył w brzozę

  Bodin powtarza: 10 kwietnia polski samolot uderzył w brzozę

  Brzoza, o którą uderzył skrzydłem prezydencki tupolew w Smoleńsku, nie została wykarczowana. "Nadal stoi u mnie" - powiedział dziennikarzowi RMF FM Nikołaj Bodin, właściciel działki. Bodin jest świadkiem katastrofy smoleńskiej. Widział, jak 10 kwietnia 2010 roku polski samolot uderzył skrzydłem w stojące na jego działce drzewo.
 • Cieszewski: Brzoza została złamana 5 kwietnia

  Cieszewski: Brzoza została złamana 5 kwietnia

  Chris Cieszewski z Uniwersytetu Georgii dowodził na posiedzeniu parlamentarnego zespołu ds. przyczyn katastrofy Tu-154M, że smoleńska brzoza była złamana 5 kwietnia 2010 r. Posłów PiS oburzyło zaś kwestionowanie prawa do swobodnego działania zespołów parlamentarnych.
 • RMF24: „Przelatujący odrzutowiec zmiótłby z ziemi stertę śmieci”

  Prof. Chris Cieszewski podchodzi z rezerwą do słów Macieja Laska, który w Kontrwywiadzie RMF FM powiedział, że pomylił on brzozę ze stertą śmieci. - Gdyby traktować poważnie to, że zdjęcia, których użyłem, pokazują śmieci w jakichś reklamówkach, to znaczyłoby to, że w ogóle nie mógł tamtędy przelatywać tupolew! - twierdzi.
 • Dwudniowa konferencja smoleńska

  Badania fizykochemiczne, analiza wrakowiska, wytrzymałość materiałów, trajektoria lotu i analiza zdarzeń - to tematy sesji pierwszego dnia II konferencji smoleńskiej, która w poniedziałek rozpoczęła się w Warszawie. Debata potrwa do wtorku.
 • ​NPW: Z Rosji wpłynęły materiały dotyczące badań brzozy

  ​NPW: Z Rosji wpłynęły materiały dotyczące badań brzozy

  Polscy prokuratorzy otrzymali w piątek nadesłany z Rosji materiał dowodowy pobrany i zabezpieczony podczas dokonanych na przełomie lutego i marca oględzin fragmentów brzozy, w którą uderzył Tu-154M - poinformowała Naczelna Prokuratura Wojskowa.
 • "Nasz Dziennik": Konary w lakierze

  "Nasz Dziennik": Konary w lakierze

  Za smoleńskiej brzozy wydobyto prawie 40 kawałków metalu. Najdłuższy ma 11 cm. - dowiedział się "Nasz Dziennik".