bruk

Artykuły - Bruk (87)

 • Materiał idealny na podjazd do garażu

  Materiał idealny na podjazd do garażu

  Granit jest jednym z najbardziej eleganckich materiałów, które możemy wykorzystać do wykończenia nawierzchni zewnętrznych. Kostka granitowa i krawężniki granitowe nadają otoczeniu luksusowego charakteru. Ceny ich zakupu mogą być dość wysokie, jednak jest to inwestycja na wiele lat. Dlatego w poniższym opracowaniu przekażemy najważniejszą wiedzę dotyczącą tego kamienia naturalnego.
 • Schody z kostki - ceny, porady i wszystko, co warto wiedzieć

  Schody z kostki - ceny, porady i wszystko, co warto wiedzieć

  Schody z kostki łączą w sobie walory estetyczne, dużą wytrzymałość oraz odporność na działanie zmiennych warunków pogodowych. Nowoczesne rodzaje kostki coraz częściej stanowią atrakcyjną alternatywę dla betonu, płytek gresowych oraz klinkieru. Wytrzymują większe obciążenia i nie wymagają konserwacji. Ponadto są coraz częściej wybierane jako materiał do wykończenia nawierzchni wokół domu i w ogrodzie. Poniżej podpowiemy krok po kroku, jak wygląda układanie kostki na schody, jakie są jej możliwości oraz ceny.
 • Jak wybrać odpowiednią kostkę brukową?

  Jak wybrać odpowiednią kostkę brukową?

  Cena kostki brukowej zależy w dużej mierze od jej rodzaju i walorów dekoracyjnych. Różnorodne wzory nie wpływają dodatnio na łatwość decyzji. Dom i ogród prezentują się znacznie lepiej, kiedy elementy takie jak podjazd, chodnik czy taras są wyłożone kostką najlepszego gatunku. Sprawdzamy, jakie są ceny i rodzaje bruku odpowiedniego do różnych zastosowań. Podpowiadamy, na który rodzaj najlepiej się zdecydować.
 • W Polsce nadal istnieje instytucja eksmisji "na bruk"

  W Polsce nadal istnieje instytucja eksmisji "na bruk"

  Szereg czynności prawnych i faktycznych, zmierzających do opróżnienia lokalu lub nieruchomości z osób i rzeczy - to definicja eksmisji, pojęcia, które u każdego człowieka wzbudza dreszcze. Choć samo słowo brzmi bardzo groźnie, to nie występuje w treści przepisów prawa expressis verbis.
 • Miliardy w kieszeni, a setki ludzi pójdzie na bruk

  Miliardy w kieszeni, a setki ludzi pójdzie na bruk

  Francuski gigant spożywczy Danone zwolni 900 osób. Producent m.in. jogurtu activia w 2012 r. uzyskał 20,1 mld euro ze sprzedaży (wzrost o 5,4 proc. rok do roku), lecz sprzedaż w Europie zniżkowała o 3 proc. O 5,9 proc. lepszą miał szwajcarski rywal - Nestle. To powód cięć.
 • 1300 ludzi na bruk. Trzeba oszczędzić miliard

  1300 ludzi na bruk. Trzeba oszczędzić miliard

  Cisco Systems - światowy gigant telekomunikacyjny z San Jose w Kalifornii i największy w świecie procucent sprzętu do rozmów w sieci - ogłosił plan redukcji 1300 etatów.
 • Koniec drogowego eldorado. Na bruk!

  Koniec drogowego eldorado. Na bruk!

  Po pierwszym kwartale tego roku połowa firm budowlanych odnotowała straty. Od początku stycznia br.upadłość ogłosiło już 110 spółek z sektora budowlanego, a to nie koniec.
 • Japonia: 10 000 pracowników pójdzie na bruk

  Japonia: 10 000 pracowników pójdzie na bruk

  Renesas Electronics Corp. - japońska firma produkująca układy scalone dla motoryzacji (największa na świecie) - zwolni 10 000 osób. Wcześniej informowano o nawet 14-tysięcznych zwolnieniach. Renesas chce na restrukturyzacji zaoszczędzić 1,3 mld dolarów.
 • Gigant zwalnia. 8700 osób na bruk

  Gigant zwalnia. 8700 osób na bruk

  PepsiCo Inc. Inc. planuje zwolnienie 8700 osób w swoich fabrykach w 30 krajach. Pozwoli to na restrukturyzację firmy i większe wydatki na reklamę w Północnej Ameryce (do 600 mln dolarów).
 • 1500 pracowników pójdzie na bruk

  1500 pracowników pójdzie na bruk

  Bombardier - kanadyjska firma produkująca m.in. pociągi - zwolni niemal 1500 osób ze swojej fabryki w Derby (środkowa Anglia). Zatrudnienie straci połowa załogi. Powodem jest utrata kontraktu na budowę pociągów dla sieci Thameslink. Zamówienie dostał od rządu niemiecki konkurent - Siemens i jego konsorcjum.