Bronisław Komorowski

Synonimy:
komorowski, Komorowski Bronisław
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Bronisław Komorowski (4660)

 • ​"Fakt": Bronisław Komorowski chce do europarlamentu

  ​"Fakt": Bronisław Komorowski chce do europarlamentu

  Były prezydent Bronisław Komorowski sonduje możliwość wystartowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego z list Platformy Obywatelskiej w 2019 roku - informuje "Fakt".
 • ​Bronisław Komorowski: Żenujące zachowanie Dudy, Macierewicz największym szkodnikiem

  ​Bronisław Komorowski: Żenujące zachowanie Dudy, Macierewicz największym szkodnikiem

  W rozmowie z "Rzeczpospolitą" były prezydent Bronisław Komorowski nie szczędzi razów obecnie rządzącym.
 • Byli prezydenci krytycznie o referendum konstytucyjnym

  Byli prezydenci krytycznie o referendum konstytucyjnym

  Były prezydent Aleksander Kwaśniewski ocenił, że pomysł referendum w sprawie konstytucji jest "niedojrzały" i "bezsensowny". Bronisław Komorowski podkreślił, że Beata Szydło i Andrzej Duda "co najmniej dwukrotnie" złamali obecnie obowiązującą ustawę zasadniczą.
 • Komorowski przed TK: Poczucie słabości mija

  Komorowski przed TK: Poczucie słabości mija

  ​Pomimo klęski wyborczej, poczucie słabości mija. Mamy za sobą trudny, ale w wielu przypadkach zwycięski rok; powstał wielki front obrony polskiej demokracji - powiedział b. prezydent Bronisław Komorowski podczas wiecu KOD, który rozpoczął się w niedzielę przed siedzibą Trybunału Konstytucyjnego.
 • Bronisław Komorowski: Czegoś takiego nigdy nie było

  Bronisław Komorowski: Czegoś takiego nigdy nie było

  "Stopień zawłaszczania mediów publicznych przez obecną władze jest zatrważający. Czegoś takiego nigdy nie było" - uważa były prezydent Bronisław Komorowski.
 • Bronisław ​Komorowski zeznawał w sądzie

  Bronisław ​Komorowski zeznawał w sądzie

  Były prezydent Bronisław Komorowski zeznawał podczas procesu Remigiusza D., który miał zaatakować go w 2015 r. w Toruniu.
 • "Rzeczpospolita": Spór o finanse prezydenta Komorowskiego

  "Rzeczpospolita": Spór o finanse prezydenta Komorowskiego

  Dziennik dotarł do raportu Najwyższej Izby Kontroli dotyczącego wykonania budżetu państwa, w tym Kancelarii Prezydenta Bronisława Komorowskiego. Oceny w nim zawarte stoją w sprzeczności z raportem otwarcia przedstawionym przez ekipę nowego prezydenta Andrzeja Dudy.
 • Komorowski o wyzwaniach szczytu NATO w Warszawie

  Komorowski o wyzwaniach szczytu NATO w Warszawie

  Wzmocnienie wschodniej flanki, bezpieczeństwo Ukrainy i odpowiedź na doktrynę wojskową Rosji – to zdaniem, Bronisława Komorowskiego, wyzwania lipcowego szczytu NATO. Według b.prezydenta, warto rozważyć, by Polska została czwartym "państwem ramowym" dowodzącym siłami NATO w Polsce i państwach bałtyckich.
 • Aleksander Kwaśniewski i Bronisław Komorowski jednym głosem

  Aleksander Kwaśniewski i Bronisław Komorowski jednym głosem

  Wola poszukiwania tego, co może nas łączyć, przy poszanowaniu różnic, może być odpowiedzią na próby "wykoślawiania" demokracji - ocenił w niedzielę Bronisław Komorowski. "Budowanie ponadpartyjnego porozumienia jest możliwe i jest konieczne" - dodał Aleksander Kwaśniewski.
 • ​Bronisław Komorowski ostrzega: To będzie zasłona dymna

  ​Bronisław Komorowski ostrzega: To będzie zasłona dymna

  Były prezydent uważa, że Światowe Dni Młodzieży i szczyt NATO w Warszawie posłużą władzy do "radykalnej rozprawy z opozycją" i "demontażu państwa prawnego".

Zdjęcia - Bronisław Komorowski (79)

 • film.interia.pl
  Gwiazdy na pogrzebie Andrzeja Wajdy
 • film.interia.pl
  Pogrzeb Andrzeja Wajdy w Krakowie
 • film.interia.pl
  Warszawa żegna Andrzeja Wajdę

Filmy - Bronisław Komorowski (100)

 • Komorowski o Dudzie: To tak, jakby zaprosić kryminalistę do dyskusji nad kodeksem karnym

  "Na pewno nie włączę się w dyskusję nt. konstytucji organizowaną przez pana prezydenta Andrzeja Dudę" - mówi w Porannej rozmowie w RMF FM były prezydent Bronisław Komorowski. "Warto rozmawiać o wszystkimi, także o ustroju państwa, warto zawsze rozmawiać z prezydentem, ale pod warunkiem, że ma się do czynienia z prezydentem, który wypełnia swoje konstytucyjne obowiązki. Obowiązkiem prezydenta jest stać na straży konstytucji, a pan prezydent niestety sam tolerował, ale także niestety sam czynnie łamał obowiązującą konstytucję. Dla mnie wiarygodność pana prezydenta jeśli chodzi o stosunek do konstytucji jest mocno nadszarpnięta" - podkreśla gość Marcina Zaborskiego. Według byłego prezydenta "opozycja nie powinna dać się użyć jako zasłona dymna dla bardzo złych działań pana prezydenta w obszarze konstytucji". "Do każdego działania konieczna jest wiarygodność. To tak, jakby zaprosić kryminalistę do dyskusji nad kodeksem karnym. Obowiązkiem prezydenta jest uczenie szacunku do konstytucji, którą może lubić albo nie lubić" - uważa Komorowskim. "Odnoszę wrażenie, że nie chodzi tak naprawdę o konstytucję, tylko chodzi o zasłonięcie wrażenia, że pan prezydent nie wypełnił swojej roli strażnika konstytucji i że łamał ją przy okazji Trybunału Konstytucyjnego" - dodaje były prezydent.
 • Znane osobistości żegnają Andrzeja Wajdę

  W Krakowie odbywają się uroczystości pożegnalne Andrzeja Wajdy. Wśród osób oddających ostatni hołd wybitnemu polskiemu reżyserowi znaleźli się m.in.: Krystyna Janda, Marek Kondrat, Beata Tyszkiewicz, były prezydent - Bronisław Komorowski z małżonką czy minister kultury - Piotr Gliński.
 • Komorowski: Martwią mnie decyzje UE, bo niszczą wizerunek Polski. Za ten kryzys odpowiada władza

  „Decyzje Unii Europejskiej są dla nas przykre, bo niszczące polski wizerunek - kraju zaangażowanego pozytywnie w integrację europejską” – mówi gość Kontrwywiadu RMF FM, były prezydent Bronisław Komorowski. Opozycja skarży się Brukseli? „To ambasadorowie krajów europejskich w Polsce na co dzień informują UE o tym, co pisowska władza wyprawia” – uważa. „Za kryzys w relacjach w instytucjami europejskimi ponosi odpowiedzialność nie opozycja, tylko władza. Ta sprawa jest dla Polski wstydliwa” – ocenia Komorowski. „Martwi mnie to” – dodaje. „Dla jednych to sygnał, że muszą się liczyć, że ich niedobre decyzje będą kontrowane z pozycji Wspólnoty Europejskiej. Dla innych sygnał, że to wspólnota wartości, o które warto walczyć. A we wspólnocie, jak w rodzinie – co mam do wujka wysyłać sygnał, że kuzyn nie jest w porządku?” – mówi Bronisław Komorowski. Jego zdaniem obecna władza musi rozwiewać europejskie wątpliwości. Wątpliwości ws. Trybunału? „Czym innym jest przegłosowanie ustawy w Sejmie, która zostaje uznana, w części, przez TK za niekonstytucyjna. To nie jest żadne złamanie konstytucji. Czym innym jest złamanie konstytucji przez niewykonanie wyroku Trybunału, co się zdarzyło obecnej władzy” – uważa gość RMF FM. Jego zdaniem „nikt nie złamał konstytucji "poza obecną władzą”. Pytany o prezydencką ustawę o Trybunale Konstytucyjnym, którą zmieniła PO, odpowiada: „Ustawa była źle zmieniona w parlamencie, zepsuta przez większość, przy bierności opozycji”. „Uważałem, że pomysł nie mój, idący w poprzek moich oczekiwań, nie jest naznaczony niekonstytucyjnością, dlatego podpisałem tę ustawę” – dodaje były prezydent.
 • Mordasewicz krytycznie o pomyśle Komorowskiego

  Dofinansowanie zatrudnienia osób młodych nie zaowocuje powstaniem nowych miejsc pracy - tak zaprezentowany przez prezydenta Bronisława Komorowskiego program "Pierwsza praca" komentuje ekspert Konfederacji Lewiatan Jeremi Mordasewicz.