Bronisław Komorowski

Synonimy:
komorowski, Komorowski Bronisław
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Bronisław Komorowski (4662)

 • Bronisław Komorowski wezwany do prokuratury w smoleńskim śledztwie

  Bronisław Komorowski wezwany do prokuratury w smoleńskim śledztwie

  Były prezydent Bronisław Komorowski został wezwany na przesłuchanie w postępowaniu dotyczącym niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych bezpośrednio po katastrofie w Smoleńsku - poinformowała prokuratura. Komorowski został wezwany w charakterze świadka.
 • Bronisław Komorowski: W dyplomacji nie można być nosorożcem

  Bronisław Komorowski: W dyplomacji nie można być nosorożcem

  "W delikatnych kwestiach natury dyplomatycznej nie można być nosorożcem" - tak były prezydent Bronisław Komorowski skomentował słowa premiera Mateusza Morawieckiego wypowiedziane w sobotę na Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium.
 • ​"Fakt": Bronisław Komorowski chce do europarlamentu

  ​"Fakt": Bronisław Komorowski chce do europarlamentu

  Były prezydent Bronisław Komorowski sonduje możliwość wystartowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego z list Platformy Obywatelskiej w 2019 roku - informuje "Fakt".
 • ​Bronisław Komorowski: Żenujące zachowanie Dudy, Macierewicz największym szkodnikiem

  ​Bronisław Komorowski: Żenujące zachowanie Dudy, Macierewicz największym szkodnikiem

  W rozmowie z "Rzeczpospolitą" były prezydent Bronisław Komorowski nie szczędzi razów obecnie rządzącym.
 • Byli prezydenci krytycznie o referendum konstytucyjnym

  Byli prezydenci krytycznie o referendum konstytucyjnym

  Były prezydent Aleksander Kwaśniewski ocenił, że pomysł referendum w sprawie konstytucji jest "niedojrzały" i "bezsensowny". Bronisław Komorowski podkreślił, że Beata Szydło i Andrzej Duda "co najmniej dwukrotnie" złamali obecnie obowiązującą ustawę zasadniczą.
 • Komorowski przed TK: Poczucie słabości mija

  Komorowski przed TK: Poczucie słabości mija

  ​Pomimo klęski wyborczej, poczucie słabości mija. Mamy za sobą trudny, ale w wielu przypadkach zwycięski rok; powstał wielki front obrony polskiej demokracji - powiedział b. prezydent Bronisław Komorowski podczas wiecu KOD, który rozpoczął się w niedzielę przed siedzibą Trybunału Konstytucyjnego.
 • Bronisław Komorowski: Czegoś takiego nigdy nie było

  Bronisław Komorowski: Czegoś takiego nigdy nie było

  "Stopień zawłaszczania mediów publicznych przez obecną władze jest zatrważający. Czegoś takiego nigdy nie było" - uważa były prezydent Bronisław Komorowski.
 • Bronisław ​Komorowski zeznawał w sądzie

  Bronisław ​Komorowski zeznawał w sądzie

  Były prezydent Bronisław Komorowski zeznawał podczas procesu Remigiusza D., który miał zaatakować go w 2015 r. w Toruniu.
 • "Rzeczpospolita": Spór o finanse prezydenta Komorowskiego

  "Rzeczpospolita": Spór o finanse prezydenta Komorowskiego

  Dziennik dotarł do raportu Najwyższej Izby Kontroli dotyczącego wykonania budżetu państwa, w tym Kancelarii Prezydenta Bronisława Komorowskiego. Oceny w nim zawarte stoją w sprzeczności z raportem otwarcia przedstawionym przez ekipę nowego prezydenta Andrzeja Dudy.
 • Komorowski o wyzwaniach szczytu NATO w Warszawie

  Komorowski o wyzwaniach szczytu NATO w Warszawie

  Wzmocnienie wschodniej flanki, bezpieczeństwo Ukrainy i odpowiedź na doktrynę wojskową Rosji – to zdaniem, Bronisława Komorowskiego, wyzwania lipcowego szczytu NATO. Według b.prezydenta, warto rozważyć, by Polska została czwartym "państwem ramowym" dowodzącym siłami NATO w Polsce i państwach bałtyckich.

Zdjęcia - Bronisław Komorowski (79)

 • film.interia.pl
  Gwiazdy na pogrzebie Andrzeja Wajdy
 • film.interia.pl
  Pogrzeb Andrzeja Wajdy w Krakowie
 • film.interia.pl
  Warszawa żegna Andrzeja Wajdę

Filmy - Bronisław Komorowski (105)

 • Bronisław Komorowski o ewentualnej komisji śledczej ws. afery KNF: PiS nie dopuści do jej powstania

  Komisja śledcza ws. afery KNF? "Trzeba wyjaśnić okoliczności tej sprawy" - mówi gość Popołudniowej rozmowy w RMF FM Bronisław Komorowski. Zdaniem byłego prezydenta, moment jest zły, bo PiS nie dopuści do powstania takiej komisji, ale według Bronisława Komorowskiego: popełnia błąd.
 • Komorowski o Fort Trump: Są jakieś granice dobrego smaku w podlizywaniu się

  „Cieszę się – z jednej strony – że pan prezydent Andrzej Duda w tym obszarze, czyli w zabieganiu o obecność stałą amerykańską w Polsce, realizuje politykę opartą o zasadę kontynuacji (…). Ale mam zastrzeżenia do samego pomysłu fortu, bo wie pan, są jakieś granice dobrego smaku w podlizywaniu się” – ocenił pomysł stworzenia Fort Trump w Polsce gość Popołudniowej rozmowy RMF FM Bronisław Komorowski. Prezydent dodał też, że pomysł Andrzeja Dudy „mu się nie spodobał”.
 • Bronisław Komorowski: Pan prezydent nie ma wiarygodności konstytucyjnej. (…) Sam załamał konstytucję

  "Prezydent Andrzej Duda nie ma wiarygodności konstytucyjnej. Sam złamał konstytucję" - mówi gość Popołudniowej rozmowy RMF FM Bronisław Komorowski, pytany o prezydencką propozycję referendum. Zdaniem byłego prezydenta, nie jest obojętne, kto pyta (w referendum – przyp. red.). "Uczestniczenie w operacji PR-owskiej graniczy z zagraniem w cudzym spektaklu fałszywej sztuki" – podkreśla gość Marcina Zaborskiego. "Szliśmy bardzo podobną drogą polskiej sceny politycznej. Czułem z nią braterstwo. Byliśmy dziećmi wileńskiej Armii Krajowej" – tak Bronisław Komorowski wspomina zmarłą w wieku 88 lat Olgę Krzyżanowską. Córka podpułkownika Aleksandra Krzyżanowskiego, ps. Wilk - dowódcy Armii Krajowej na Wileńszczyźnie - była członkinią komitetu poparcia Bronisława Komorowskiego przed wyborami prezydenckimi w 2010 i 2015 roku. W internetowej części Popołudniowej rozmowy w RMF FM Marcin Zaborski pytał swojego gościa o projekt nowej ordynacji wyborczej do Parlamentu Europejskiego, którą złożył dziś PiS. „Nie znam tego projektu, ale nikt nie jest na tyle naiwny, że PiS układało nową ustawę (…) z troską o PE albo konkurencję polityczną” – stwierdził Bronisław Komorowski. Jak dodał, „PiS działa w swoim interesie, ale być może przyczyni się do tego, że po stronie opozycji zwiększą się, umocnią tendencje do jedności”. Były prezydent zaprzeczył jakoby był namawiany do startu w wyborach do europarlamentu. „Takich planów nie mam” – stwierdził na antenie RMF FM. W pierwszym dniu wakacji zapytaliśmy Komorowskiego o to, czy umie odpoczywać od polityki. „Zawsze wyjeżdżam tam, gdzie nie ma telewizji. Radio jest, są książki” – mówił nasz gość. Jak dodał, nawet w czasach prezydenckich zdarzało mu się odciąć od bieżących wydarzeń.
 • Komorowski: Niech ministrowie zarabiają jak najlepiej. Tylko potem trzeba ich rozliczać

  „Najpierw PiS naprodukował największą liczbę wiceministrów w historii wolnej Polski, a teraz ich zwalnia” – tak decyzję Mateusza Morawieckiego o odwołaniu 17 wiceministrów skomentował w Popołudniowej rozmowie w RMF FM były prezydent Bronisław Komorowski. Według niego do ministerstw „bardzo często są powoływani ludzie według klucza partyjnego czy klucza znajomości, a na końcu są dopiero zadania”. „Co robi w rządzie była premier Szydło? Co robi pani Kempa? No jakie one mają zadania? (...) Tu o żadne nowe zadania nie chodzi, tylko o to, że trzeba utrzymać na zapotrzebowanie partyjne konkretne osoby po to, by miały przyzwoite pensje, ochronę BOR-owską, dostawali premie” – mówił. Były prezydent uważa także, że ministrowie powinno „zarabiać jak najlepiej” „Tylko jednocześnie trzeba ich rozliczać za pracę. Tymczasem pani premier Szydło dostała premię na odchodne, sama sobie dała” – zaznaczył. Były prezydent skrytykował także pomysł, aby wiceministrowie łączyli część pensji poselskiej i ministerialnej, nazywając ideę „nieprzyzwoitą”. „Gdy pełniłem w sposób dramatyczny funkcje i marszałka Sejmu i głowy państwa po śmierci Lecha Kaczyńskiego, z mocy konstytucji, do głowy mi nie przyszło, żeby wziąć dodatkową pensję lub pół dodatkowej pensji” – wspomina. Komorowski uważa także, że obecna sytuacja Pierwszej Damy wymaga zmian. „Sytuacja jest niezdrowa, jeśli żona prezydenta jest aktywna. Moja pracowała i nie miała grosza z tego tytułu. Powiem więcej: straciła szansę na emeryturę, bo nie miała składki ZUS-owskiej płaconej przez 5 lat” – opowiadał gość Marcina Zaborskiego. Według byłego prezydenta aby to naprawić „wystarczy zgłosić projekt ustawy (w tej sprawie), niech pan premier to zrobi”.