branża nieruchomości

Artykuły - Branża nieruchomości (3)

 • ​Murapol zachęca do inwestowania w nieruchomości w najnowszej kampanii marketingowej

  Grupa Murapol rozpoczyna kampanię marketingową skierowaną do nabywców inwestycyjnych, w ramach której oferuje pulę wyselekcjonowanych mieszkań, wybrane w pakiecie ze smart home w wersji premium lub miejscem parkingowym, z rabatami o średniej wysokości sięgającej 50 tys. zł. Zakupu można dokonać bez wychodzenia z domu. Akcja potrwa do 31 maja.
 • Proptech, czyli kilka słów o domach przyszłości

  Proptech, czyli kilka słów o domach przyszłości

  Nowe technologie wkraczają praktycznie do każdej dziedziny życia. Fintech na stałe zakorzenił się w świecie finansów. Z kolei branża nieruchomości powoli oswaja się z pojęciem proptech. Czy inteligentne domy to tylko abstrakcyjna wizja przyszłości? Odpowiedzi na to pytanie udziela Robert Tomaszewski, prezes zarządu Saveinvest Sp. z o.o.
 • Nowy podatek od 2019 r.

  Nowy podatek od 2019 r.

  Od stycznia 2019 r. branża nieruchomości będzie musiała zmierzyć się z nowym podatkiem. Jego wprowadzenie wywołało wiele dyskusji zarówno w środowisku prawników, jak i samych przedsiębiorców. Konstrukcja podatku jest bowiem dość specyficzna. Z tego powodu niewątpliwie będzie on wyzwaniem nie tylko dla samych podatników, ale również dla prawników i księgowych. Co się zmieni? Jak ustalić wysokość nowego zobowiązania?

Filmy - Branża nieruchomości (1)

 • Żyjemy coraz bardziej na kredyt ponieważ drożeją mieszkania

  Rosnące ceny mieszkań zmuszają do zaciągania coraz większych kredytów. Jeszcze dwa lata temu średnia kwota kredytu wynosiła 230 tys. zł. Obecnie to już 280 tys. zł. Im wyższy kredyt, tym wyższa jego rata, ale istnieją sposoby na jej obniżenie. Takim dobrym sposobem jest zebranie jak największego wkładu własnego. Łatwiejszym sposobem jest wydłużenie okresu kredytowania.