menway - Boże Narodzenie

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Boże Narodzenie (Film (2005)[Joyeux Noël] Reż.Christian Carion) ,

Artykuły - Boże Narodzenie (9)

 • Gdzie stoi najdroższa choinka świata? Jest warta 12 milionów euro

  Gdzie stoi najdroższa choinka świata? Jest warta 12 milionów euro

  Najdroższa choinka na świecie znajduje się w miejscowości Estepona koło Malagi, na południu Hiszpanii. Mierzy trzy i pól metra wysokości i jest udekorowana diamentami, szmaragdami i innymi drogimi kamieniami o łącznej wartości około 12 mln euro.
 • Szybka Wigilia – krok po kroku

  Szybka Wigilia – krok po kroku

  W dzisiejszym zabieganym trybie życia wielu osobom coraz trudniej cieszyć się świętami – oznaczają one bowiem jeszcze więcej obowiązków niż zwykle i konieczność magicznego wydłużenia doby o kilka dobrych godzin... Co więcej, wielu z nas wciąż pracuje w Wigilię – czasem może nieco krócej, ale jest to nadal dzień roboczy. Jak wobec tego poradzić sobie z przygotowaniem wigilijnej wieczerzy na szybko? W jaki sposób możemy sobie pomóc i co uda się przygotować wcześniej? Zanim wpadniesz w panikę, zapoznaj się z naszym poradnikiem – pomożemy Ci się z tym uporać!
 • Świąteczne gry alkoholowe. Przetrwaj święta!

  Świąteczne gry alkoholowe. Przetrwaj święta!

  Na świecie żyją jednostki, które nie znoszą świąt. Na samą myśl o wizytach cioć, karpiu, czy śpiewaniu kolęd robi im się niedobrze. Postanowiliśmy pomóc tym nieszczęśnikom przeżyć święta z uśmiechem na twarzy.
 • Prawosławne Boże Narodzenie

  Prawosławne Boże Narodzenie

  Według kalendarza juliańskiego, którym posługuje się prawosławie, 6 stycznia przypada wigilia Bożego Narodzenia. Wieczerza rozpoczyna się od dzielenia prosforą. Na wigilinym stole powinna być kutia, niezależnie od tego, czy mówimy o wigilii obchodzonej w Polsce, w Rosji czy na Białorusi. W Polsce na stołach pojawia się także karp, ale jest to przykład tradycji lokalnej - mówi ks. Jarosław Antosiuk, proboszcz prawosławnej parafii Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny w Krakowie.
 • Przeciwpowodziowe choinki

  Przeciwpowodziowe choinki

  Choinki, których Anglicy nie kupili na Boże Narodzenie, zostaną wykorzystane do umocnienia brzegów rzek i wzmocnienia ochrony przeciwpowodziowej.
 • Świąteczne zakupy jak katharsis

  Świąteczne zakupy jak katharsis

  Podczas świątecznych zakupów zachowujemy się jak zagranicą: za zbyt wysoką cenę kupujemy rzeczy, których normalnie byśmy nie kupili. Boże Narodzenie to czas szczególny w całej kulturze zachodniej, w Polsce pełni rolę katharsis - uważa prof. Dariusz Doliński.
 • Yule, czyli jak świętują poganie

  Yule, czyli jak świętują poganie

  O pogańskich korzeniach chrześcijańskiego święta i o tym, jak dziś obchodzi się święto Yule, portalowi INTERIA.PL mówi Czarownica Enenna. Inicjowana w Wielkiej Brytanii, wraz z partnerem, Rawimirem, prowadzi pierwszy w Polsce wiccański kowen, czyli grupę czarownic i czarowników.
 • Świąt nie będzie, póki on się nie zgodzi

  Świąt nie będzie, póki on się nie zgodzi

  W Finlandii, znanej jako ojczyzna św. Mikołaja, potrzeba zgody jednego człowieka, by można było świętować Boże Narodzenie. I wcale nie jest to decyzja długobrodego jegomościa w czerwonym kubraczku...
 • Święta przyczyną rozwodów

  Święta przyczyną rozwodów

  Boże Narodzenie to rodzinne święta? Jasne. A jak już przetrwa się ten thriller, pozostaje tylko się rozwieść...