Boże Ciało (film)

Artykuły - Boże Ciało (film) (51)

 • "Boże Ciało" Jana Komasy z nominacją do Cezara dla najlepszego filmu zagranicznego

  "Boże Ciało" Jana Komasy z nominacją do Cezara dla najlepszego filmu zagranicznego

  "Boże Ciało" Jana Komasy otrzymało nominację do Cezara w kategorii najlepszy film zagraniczny. O statuetkę będzie konkurować z "Na rauszu" Thomasa Vinterberga, "1917" Sama Mendesa, "Mrocznymi wodami" Todda Heynesa i "The August Virgin" Jonasa Trueby.
 • "Boże Ciało" oraz "Oficer i szpieg" nominowane do nagród Goya

  "Boże Ciało" oraz "Oficer i szpieg" nominowane do nagród Goya

  "Boże Ciało" Jana Komasy oraz "Oficer i szpieg" Romana Polańskiego zostały nominowane do nagród Goya, przyznawanych przez Hiszpańską Akademię Sztuki Filmowej. W kategorii najlepszy film europejski szansę na statuetkę mają również "Ojciec" Floriana Zellera i "Jeszcze jest czas" Viggo Mortensena.
 • "Boże Ciało" nominowane do Lux Audience Award

  "Boże Ciało" nominowane do Lux Audience Award

  Film "Boże Ciało" otrzymał nominację do Lux Audience Award. O nagrodę obraz Jana Komasy będzie rywalizować z rumuńskim "Kolektywem" Alexandra Nanau i duńskim "Na rauszu" Thomasa Vinterberga - poinformował we wtorek, 15 grudnia, na Twitterze Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF).
 • "Boże Ciało" z czterema nominacjami do Europejskich Nagród Filmowych

  "Boże Ciało" z czterema nominacjami do Europejskich Nagród Filmowych

  "Boże Ciało" Jana Komasy otrzymało we wtorek, 10 listopada, cztery nominacje do Europejskich Nagród Filmowych. Szansę na statuetkę ma także Agnieszka Holland, twórczyni "Szarlatana".
 • "Boże Ciało" z nagrodą festiwalu Kino Pavasaris

  "Boże Ciało" z nagrodą festiwalu Kino Pavasaris

  Film Jana Komasy "Boże Ciało" zdobył nagrodę publiczności w tegorocznej 25. edycji największego litewskiego festiwalu filmowego Kino Pavasaris (Wiosna Filmowa). Z powodu epidemii koronawirusa widzowie oglądali filmy na platformach streamingowych.
 • Eliza Rycembel: Jak świętowała sukces na Orłach?

  Eliza Rycembel: Jak świętowała sukces na Orłach?

  Podczas wtorkowej ceremonii rozdania Orłów 2020 Eliza Rycembel odebrała statuetkę za drugoplanową rolę kobiecą w filmie "Boże Ciało". Po tym sukcesie nie mogła hucznie świętować aż do rana. Musiała wracać do domu, gdzie czekał na nią... ukochany pies.
 • "Boże Ciało" i "Parasite" w lutym w serwisie Player.pl

  "Boże Ciało" i "Parasite" w lutym w serwisie Player.pl

  Serwis Player.pl przedstawił program na nadchodzące dni. Wśród lutowych nowości znalazły się polski kandydat do Oscara "Boże Ciało" oraz laureat tegorocznej gali - południowokoreański "Parasite".
 • Wicepremier Gliński o braku Oscara dla "Bożego Ciała"

  Wicepremier Gliński o braku Oscara dla "Bożego Ciała"

  Samo znalezienie się wśród najlepszych to ogromny prestiż dla twórców "Bożego Ciała" - ocenił wicepremier, minister kultury Piotr Gliński, komentując brak Oscara dla filmu Jana Komasy. Zwrócił uwagę, że trzeci rok z rzędu polski film jest obecny podczas ceremonii rozdania statuetek.
 • ​Jan Komasa: Oscar wydaje się nierealistyczny

  ​Jan Komasa: Oscar wydaje się nierealistyczny

  Są w doskonałych nastrojach, nie liczą na Oscara, mówią, że dla nich już sama nominacja to ogromny sukces. Ekipa filmu "Boże Ciało" w Hollywood czeka na ceremonię wręczenia Oscarów. Amerykański korespondent RMF FM, Paweł Żuchowski, rozmawiał z reżyserem Janem Komasą.
 • Orły: Piętnaście nominacji dla "Bożego Ciała"

  Orły: Piętnaście nominacji dla "Bożego Ciała"

  "Boże Ciało" Jana Komasy - z 15 nominacjami - zostało faworytem Polskich Nagród Filmowych Orły 2020. Szanse na 12 statuetek, w tym za najlepszy film, reżyserię i zdjęcia ma "Pan T." Marcina Krzyształowicza. "Ikar. Legenda Mietka Kosza" Maciej Pieprzycy powalczy o nagrody w 11 kategoriach, m.in. najlepszy scenariusz i główna rola męska.

Filmy - Boże Ciało (film) (3)

 • Jan Komasa dla RMF FM: Nie myślę o Oscarze

  Są w doskonałych nastrojach, nie liczą na Oscara, mówią, że dla nich już sama nominacja to ogromny sukces. Ekipa filmu "Boże Ciało" w Hollywood czeka na ceremonię wręczenia Oscarów. Amerykański korespondent RMF FM, Paweł Żuchowski, rozmawiał z reżyserem Janem Komasą.
 • "Boże Ciało" [trailer]

 • "Boże Ciało" [teaser]