Boże Ciało

Artykuły - Boże Ciało (14)

 • Praca w Boże Ciało

  Praca w Boże Ciało

  1 maja, 3 maja, Boże Ciało - spora część pracowników nie przychodzi w te dni do pracy. Jest też i taka grupa osób, dla których niedziela czy święto państwowe to zwyczajny dzień pracy, np. kierowca, lekarz czy restaurator. W tej grupie znajdują się też osoby współpracujące z zagranicznymi kontrahentami.
 • Atak pogaństwa na procesji Bożego Ciała na warszawskim Ursynowie

  Atak pogaństwa na procesji Bożego Ciała na warszawskim Ursynowie

  Do tej "złośliwej prowokacji" doszło w biały dzień w samym sercu Polski, czyli na warszawskim Ursynowie.
 • Papież apeluje o gesty solidarności wobec potrzebujących

  Papież apeluje o gesty solidarności wobec potrzebujących

  Papież Franciszek przewodniczył w czwartek wieczorem w Rzymie uroczystościom Bożego Ciała. Podczas mszy na na Lateranie apelował o niesienie pomocy potrzebującym i mówił o znaczeniu solidarności. Później przeszedł w procesji do bazyliki Matki Bożej Większej.
 • Abp Michalik: Eksperymenty in vitro złamaniem prawa natury

  Abp Michalik: Eksperymenty in vitro złamaniem prawa natury

  Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, metropolita przemyski abp Józef Michalik w homilii wygłoszonej podczas procesji Bożego Ciała w Przemyślu powiedział, że eksperymenty in vitro są "związane z grzechem złamania prawa natury".
 • Planujesz zakupy? Koniecznie zrób je dzisiaj

  Planujesz zakupy? Koniecznie zrób je dzisiaj

  Jutro, w Boże Ciało, wszystkie sklepy wielkopowierzchniowe takie jak super czy hipermarkety powinny być zamknięte.
 • Centralne uroczystości Bożego Ciała w Warszawie

  Centralne uroczystości Bożego Ciała w Warszawie

  O sytuacji demograficznej, która skłania do dramatycznego wołania o pomoc rodzinom, mówił metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz w homilii wygłoszonej w czwartek na zakończenie procesji Bożego Ciała na pl. Piłsudskiego w Warszawie.
 • Umrzeć za Boże Ciało

  Uroczystość Bożego Ciała jest podniosła, ale łagodna. Dość odważna już wiosna, dziewczynki w białych sukienkach, wirujące w powietrzu płatki róż i błyszcząca monstrancja pod bogato zdobionym baldachimem. Gdzież tu miejsce na rozmowę o śmierci?
 • Rosja: Pierwsza od 1918 r. katolicka procesja na Newskim Prospekcie

  Po raz pierwszy od 1918 roku katolicka procesja Bożego Ciała w Petersburgu w niedzielę przeszła główną ulicą miasta - Newskim Prospektem. Poprowadził ją przewodniczący Konferencji Episkopatu Rosji, metropolita moskiewski, arcybiskup Paolo Pezzi.
 • Abp Michalik: Naród jest dzielony na partie

  Abp Michalik: Naród jest dzielony na partie

  Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, metropolita przemyski, abp Józef Michalik w kazaniu wygłoszonym podczas procesji Bożego Ciała w Przemyślu (Podkarpackie) powiedział, że nasz "naród jest dzielony na partie, a Polska staje się partyjna".
 • Kościół katolicki obchodzi dzisiaj Boże Ciało

  Kościół katolicki obchodzi dzisiaj Boże Ciało

  23 czerwca przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwana powszechnie Bożym Ciałem. Święto jest obchodzone w Kościele katolickim w czwartek, po uroczystości Trójcy Świętej.