Borsuk

Artykuły - Borsuk (8)

 • "Borsuk" na ćwiczeniach Dragon-21

  "Borsuk" na ćwiczeniach Dragon-21

  Dragon-21 to największe ćwiczenie realizowane w 2021 r. przez Siły Zbrojne Rzeczpospolitej Polskiej. Poza możliwością weryfikacji poziomu wyszkolenia jednostek i oddziałów 18. Dywizji Zmechanizowany, stały się także znakomitą okazją do prezentacji nowych wyrobów rodzimego przemysłu, z prototypem Nowego Bojowego Pływającego Wozu Piechoty Borsuk z, należącej do Grupy PGZ, Huty Stalowa Wola S.A. na czele.
 • Nowy polski wóz bojowy - platforma CV90 dla Borsuka

  Nowy polski wóz bojowy - platforma CV90 dla Borsuka

  Polska stoi przed wyborem wozów bojowych, które za kilka lat będą wykorzystywane przez naszą armię. Jedną z możliwych opcji jest zastosowanie platformy gąsienicowej CV-90, wykorzystywanej w Szwecji, Norwegii, Finlandii czy Danii. Czy to dobry wybór? W jakim stopniu będzie to polski wóz bojowy?
 • Czeski Leszek Miller, czyli borsuk, który został prezydentem

  Czeski Leszek Miller, czyli borsuk, który został prezydentem

  Czesi mają nowego prezydenta. Jest nim złotousty Milos Zeman, który jak coś powie, to cała Republika (a czasem i inne kraje) się trzęsie: ze śmiechu bądź wściekłości. Oto kilka rzeczy, które powinniście o nim wiedzieć.
 • Polka wygrywa w PŚ

  Anna Grzelińska zwyciężyła w zawodach Pucharu Świata organizacji KPWT w kitesurfingu, które odbywały się we Włoszech, na jeziorze Como. Wśród mężczyzn trzecie miejsce zajął mistrz Polski Victor Borsuk. Oboje startowali w konkurencji freestyle.
 • Borsuk zdobył puchar!

  Borsuk zdobył puchar!

  Victor Borsuk, zawodnik Diverse Extreme Team, zdobył Puchar Polski w kitesurfingu. Rywalizacja obejmowała cztery imprezy: w Chałupach, Rewie, Łebie i Juracie. Startowało ponad 50 żeglarzy, także z Czech i Rosji.
 • Szwedzki Borsuk atakuje!

  Szwedzki Borsuk atakuje!

  Imię i nazwisko: Victor Borsuk. Data urodzenia: 13 Styczeń 1989. Miejsce urodzenia: Sztokholm, Szwecja. Wiek: 18 lat. Waga: 70 kg. Wzrost: 175 cm. Języki: angielski, szwedzki. Uprawia kitesurfing od wakacji 2003. Ulubiony spot: Półwysep Helski oraz Taiba w Brazylii. Nie lubi kalafiora i fałszywych ludzi.
 • Końcowa klasyfikacja Pucharu Polski 2007 w kitesurfingu

  Mężczyźni: 1. Wiktor Borsuk (Diverse Extreme Team - Świecie) - 2000 punktów 2. Daniel Koziróg (Władysławowo) - 1580 3. Wojciech Streicher (Szczecin) - 1340 4. Łukasz Ceran (Diverse Extreme Team - Warszawa) - 1265 5. Jan Korycki (Warszawa) - 1165 Kobiety: 1. Wiktoria Boszko (Warszawa) - 1880 2. Paulina Ziółkowska (Warszawa) - 1660 3. Joanna Litwin (Diverse Extreme Team - Wesoła) - 1365 4. Karolina Winkowska (Warszawa) - 1000 Masters (zawodnicy powyżej 30 lat): 1. Łukasz Dymko
 • Akcja kruszenia lodu na Odrze

  Lodołamacz "Borsuk" rozpoczął pracę na Odrze. Lód ma już grubość 30 centymetrów, a pokrywa lodowa ciągnie się 12 kilometrów. Koszt operacji to prawie 2 miliony złotych.

Filmy - Borsuk (1)

 • Historia tego borsuczka poruszy wasze serca!

  Historia tej małej samiczki borsuka obiegła brytyjskie media. Zwierzę zostało znalezione pod krzakiem w parku przez spacerowiczów. Było wycieńczone i nie ruszało się. Wolontariusze z organizacji Wildlife Aid Foundation w Leatherhead w hrabstwie Surrey, wezwani na miejsce, niezwłocznie przewieźli je do kliniki weterynaryjnej. Okazało się, że wyniki testów krwi ssaka były tak fatalne, że wykraczały poza przewidzianą skalę. Zwierzątko cierpiało z powodu odwodnienia, niewydolności nerek i silnej biegunki. Na szczęście szybka interwencja weterynarzy, którzy zaaplikowali małej pacjentce kroplówkę z elektrolitami i otoczyli ją troskliwą opieką, przyniosła pożądane efekty. Samiczka powoli wraca do zdrowia.