Biznes - bombki

Artykuły - Bombki (5)

 • W Złotoryi produkuje się 200 tysięcy bombek dziennie. Trafiają na cały świat

  W Złotoryi produkuje się 200 tysięcy bombek dziennie. Trafiają na cały świat

  W Złotoryi na Dolnym Śląsku działa największa fabryka bombek choinkowych w Polsce. Powstaje tu 200 tysięcy bombek dziennie.
 • Jedyny luksus z Polski?

  Jedyny luksus z Polski?

  Ogólnoświatowy kryzys gospodarczy dotyka w tym roku także producentów polskiej specjalności - ręcznie malowanych bombek. Jeszcze w ubiegłym roku bombki najczęściej trafiały na amerykański rynek, gdzie na fali "Obamomanii" świetnie sprzedawały się wizerunki czarnoskórych aniołów. Teraz amerykańskich odbiorców jest mniej, zwiększa się zaś eksport na Daleki Wschód i do Rosji.
 • "Made in Poland" walczy z kryzysem!

  "Made in Poland" walczy z kryzysem!

  Są trzy produkty, gdzie napis "Made in Poland" oznacza za granicą najwyższą jakość: kiełbasa, wódka i bombki choinkowe. Obecny kryzys w USA uderzył szczególnie w producentów bombek.
 • Tani dolar tłucze polskie bombki

  Tani dolar tłucze polskie bombki

  Czy Amerykanie nie zawieszą już na swoich choinkach zdobionych ręcznie bombek z Piotrkowa? - zastanawia się "Dziennik Łódzki". Firma Szkło Dekor, która prawie całą produkcję ozdób choinkowych eksportuje do USA, znalazła się na skraju bankructwa. Powodem jest spadająca cena dolara, który jest najtańszy od 11 lat.
 • Bombki - nasz hit eksportowy

  Bombki - nasz hit eksportowy

  Jednym z najcieplejszych symboli Bożego Narodzenia jest choinka. Obecna w tradycji Europejskiej od XV wieku, a w Polsce od XVII, zawsze była strojona, pełna skrzących się ozdób i baniek, rozjarzona światłami.