bombki

Artykuły - Bombki (13)

 • W Złotoryi produkuje się 200 tysięcy bombek dziennie. Trafiają na cały świat

  W Złotoryi produkuje się 200 tysięcy bombek dziennie. Trafiają na cały świat

  W Złotoryi na Dolnym Śląsku działa największa fabryka bombek choinkowych w Polsce. Powstaje tu 200 tysięcy bombek dziennie.
 • Polskie bombki robią furorę w Stanach Zjednoczonych

  Polskie bombki robią furorę w Stanach Zjednoczonych

  W Stanach Zjednoczonych bardzo popularnym prezentem stały się polskie bombki choinkowe. Przed świętami Bożego Narodzenia Amerykanie obdarowują się nimi w pracy czy w gronie znajomych.
 • Szokujące rysunki szefa więzienia

  Ludzki płód jako "zagrycha" esesmana, wisielcy jako bombki choinkowe - szokującymi rysunkami mjr. Dariusza Kownackiego, dyrektora zakładu karnego w Opolu, zajęła się prokuratura, informuje "Rzeczpospolita".
 • Jedyny luksus z Polski?

  Jedyny luksus z Polski?

  Ogólnoświatowy kryzys gospodarczy dotyka w tym roku także producentów polskiej specjalności - ręcznie malowanych bombek. Jeszcze w ubiegłym roku bombki najczęściej trafiały na amerykański rynek, gdzie na fali "Obamomanii" świetnie sprzedawały się wizerunki czarnoskórych aniołów. Teraz amerykańskich odbiorców jest mniej, zwiększa się zaś eksport na Daleki Wschód i do Rosji.
 • Bombowa moda na wiosnę

  Bombowa moda na wiosnę

  Chłodny metaliczny połysk i ciepłe odcienie brzoskwini, spódnice bombki i marynarskie wdzianka - kolekcje wiosenno-letnie łączą w sobie naturalność i miejski szyk, nowoczesne fasony i tradycyjne motywy. Sprawdź co będzie najmodniejsze w tym sezonie.
 • "Made in Poland" walczy z kryzysem!

  "Made in Poland" walczy z kryzysem!

  Są trzy produkty, gdzie napis "Made in Poland" oznacza za granicą najwyższą jakość: kiełbasa, wódka i bombki choinkowe. Obecny kryzys w USA uderzył szczególnie w producentów bombek.
 • Amerykanie sami dmuchają bombki

  Amerykanie sami dmuchają bombki

  Święta w USA kojarzą nam się z szałem zakupów i przerostem formy nad treścią. Tymczasem w Nowym Jorku nastała moda na własnoręczne dmuchanie bombek na choinkę. Chętni mogą także pojechać do lasu, by na specjalnej farmie wyciąć sobie drzewko bożonarodzeniowe.
 • Polska bombka ofiarą kryzysu

  Polska bombka ofiarą kryzysu

  Są trzy produkty, gdzie napis "Made in Poland" oznacza za granicą najwyższą jakość: kiełbasa, wódka i bombki choinkowe. Ale kryzys w USA rozłożył producentów bombek na łopatki: zamówień brak, firmy się zwijają - zauważa "Metro".
 • Świąteczne gadżety Lechii

  Świąteczne gadżety Lechii

  Sympatycy gdańskiej Lechii, nie muszą obawiać się, że w zimowej przerwie pozbawieni będą kontaktu ze swoim klubem. Mogą bowiem nabyć sobie np. bombki choinkowe w kształcie piłkarskich koszulek.
 • Tani dolar tłucze polskie bombki

  Tani dolar tłucze polskie bombki

  Czy Amerykanie nie zawieszą już na swoich choinkach zdobionych ręcznie bombek z Piotrkowa? - zastanawia się "Dziennik Łódzki". Firma Szkło Dekor, która prawie całą produkcję ozdób choinkowych eksportuje do USA, znalazła się na skraju bankructwa. Powodem jest spadająca cena dolara, który jest najtańszy od 11 lat.

Filmy - Bombki (8)

 • Jakie znaczenie mają kolory i kształty bombek?

  Na choinkach wieszamy mnóstwo różnych bombek. Okazuje się, ze ich kształty i kolory miały swoje określone znaczenie. O symbolice ozdób świątecznych opowiedziała Izabela Brymerska z Muzeum Bombek w Miliczu. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Rafał Szymura i najmodniejsze bombki na święta

  Rafał Szymura to art director fabryki bombek z Jasła. Jakie będą tegoroczne „bombkowe” trendy, a co powiesimy na choinkach w 2020 roku? Specjalista zaprezentował również kilka nietypowych projektów ozdób świątecznych, które przyjechały z nim prosto z Paryża. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Zdobienie bombek kredkami woskowymi

  Choinki bożonarodzeniowe nie mogą obejść się bez bombek! Najpiękniejsze są te własnosręcznie zrobione - wystarczy odrobina chęci, by nasze choinki błyszczały przepięknym blaskiem, a na dodatek cieszyły oko delikatnymi, indywidualnie dobranymi wzorkami! Tym razem mamy dla was poradnik, jak zdobić szklane bombki kredkami woskowymi. Efekt jest przepiękny!
 • Najpopularniejsza bombka ostatnich lat! Nie uwierzysz

  Nikt z nas nie wyobraża sobie świąt bez choinki i bombek. W jaki sposób są wytwarzane? Od czego zależy ich cena? Które ozdoby są najpopularniejsze? - Hitem ostatnich lat jest bańka z wizerunkiem czaszki - mówi Arkadiusz Zięba z wytwórni bombek choinkowych. Zobaczcie kolejny odcinek programu "Z Wizytą".